Energetyk BGU Minsk

Bobur Abdikholikov je najnebečnjším útočníkom. Uzbekistan reprezentoval vo vekovej kategórii do 23 rokov, na 21 gólov potreboval 40 štartov, trikrát sa predstavil vA-mužstve, tam sú mu zatiaľ veľkou konkurenciou Igor Sergeyv a Eidor Shomurodov. Vychoval ho FC Nasaf Quarshi, v 112 zápasoch uzbekistanskej ligy nastrieľal 45 gólov. V FC Rukh Ľvov sa neuplatnil. Energetik BGU Minsk posilnil v lete 2021. V kádri  muužstva figurujú aj jeho krajania Shokhrukh Abdurakhmonov, Abbosbek Jumakulov a Abdukadyr Khusanov. Je mimoriadne rýchly, skvele pracuje s loptou, má skvelú strelu. Svoju robotu si poctivo odvedie aj pri bránení. Je expertom na zahrávanie  štandartných situácií.

Artem Makavchik je prvou voľbou medzi tri žrde. Jeho rodiskom je Minsk, má 21 rokov, vyrastal v Torpede, odchytal päť stretnutí. Prvého septembra 2019 sa dohodol so súčasným  zamestnátateľom. Šesťkrát sa predstavil v bieloruskej dvadsaťjednotke.

Oporou mužstva sa stáva obranca Aleksey Lavrik. Futbalový talent dedil, jeho otec 37-krát reprezentoval Bielorusko. V Dyname Moskva vychodil mládežnícku akadémiu, ďalšie futbalové základy dostal v FC Minsk. Absolvoval osem ligových duelov. Vo februári 2021 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom. V juniorských národných  výberoch Bieloruska  sa predstavil osemkrát.

Dvadsaťdvaročný útočník Roman Paparyha sa vypracoval do úvodnej jedenástky. Je veľmi dobre na tom silovo, skvele bráni, má železnú kondíciu, stále lepšie útočí. Doteraz hrával len na amatérskej úrovni, v FC Rukh Brest sa neuplatnil. V FC Energetik BGU Minsk je  na  hosťovaní. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor.

Pavel Radnyonak má k dispozícii mladé mužsto, jeho dôležitou súčasťou je 22-ročný stredopoliar Daniil Silinskiy. Kariéru  rozbiehal v FC Baranovichi, v 42 dueloch sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov, požičali si ho Slonim-2017 a Smorgon. Energetik BGU Minsk si zabezpečil jeho  služby v marci 2022.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 22-ročný Aleksander Svirupa. Vyrastal na súčasnom  pôsobisku, v FC Viktoryja Marjina Horka sa stal profesionálom, nastúpil na dva zápasy.  Energetik BGU Minsk si zabezpečil jeho služby v roku 2016, prispel k postupu medzi bieloruskú ligovú elitu 2018. Dokáže sa presadiť aj v šestnástke súpera.

Alternatívou do obrany je Ilya Lukashevich. V FK Minsk vychodil  mládežnícku akadémiu, v 24 ligových dueloch nestrelil gól. V Torpede Zhodino sa neuplatnil. Legionárčil v FK Proletar Novi Sad. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil v lete 2021, ho zamestnávali aj Gorodeya, Soligorsk a Sputnik Rechitsa. Jedeväťnásobným juniorským reprezentntom Bieloruska.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova