Eskilstuna

Denni Avdič začínal v rezerve Brӧndby IF, po výpovedi sa dohodol s Elfsborgom. Všeobecne bol vtedy považovaný za obrovský talent. Pri majstrovskom titule v ročníku 2006 ešte nehrával, potom na 26 presných zásahov potreboval 104 vystúpení. Ďalším jeho klubom bol Werder Brémy, prestupoval za dva milióny eur. Za rezervu nastúpil na 12 duelov, sedemkrát sa predstavil v A-mužstve. Trápili ho zranenia, rozohrať sa išiel do PEC Zwolle, v 24 zápasoch dosiahol osemgólový nástrel. Keď v 13 zápasoch odohraných za Alkmaar nedokázal skórovať, ocitol sa na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v Almele. V rokoch 2016 až 2018 obliekal dres AIK Štokholm, absolvoval 55 stretnutí, päťkrát sa zapísal do listiny strelcov. Eskilstunu posilnil vo februári 2019. Raz reprezentoval Švédsko.

Dvadsaťosemročný Ihor Levchenko je prvou voľbou medzi tri žrde. Pýši sa prvenstvom z ME 2009 devätnásťročných, v juniorských národných výberoch Ukrajiny zozbieral 36 vystúpení. Kariéru rozbiehal v Olimpiku Doneck, odchytal 49 zápasov. Počas pôsobenia v Luhansku nastúpil na 12 duelov. V FC Mariupoľ šancu nedostal. Do Eskilstuny prišiel z IFK Mariehamn.

Anel Rashkaj vykonáva úlohy kapitána. Tridsaťročný stredopoliar má na konte 10 medzištátnych zápasov, reprezentuje Kosovo. Zdokonaľoval sa v juniorských celkoch Halmstadu, niekoľko dní po 18. narodeninách debutoval vo švédskej najvyššej súťaži. V ročníku 2009 sa udomácnil v základnej zostave. Vo futbalovom raste mu pomohol tréner Janne Andersson. Keď mužstvo opustilo ligovú elitu, prestúpil do Sandnes Ulf, v 135 zápasoch dosiahol päť presných zásahov.

Dvadsaťšesťročný Sandro Tsveiba dokáže zahrať v zálohe i v strede obrany. V NK Osijek sa nepresadil, do dobrej formy sa rozohral v FK Aktobe. Ďalšie futbalové kroky robil v Dyname Petrohrad a v FC Fakel Voronezh. Eskilstuna si jeho služby zabezpečila 19. júla 2019. Je 11-násobným juniorským reprezentantom Ruska.

Dvadsaťšesťročný Jesper Bjӧrkman hráva na pozícii libera. Zdobí ho úspešnosť v defenzívnom súboji, taktická disciplína, na ihrisku má veľký prehľad. V bojovnosti a v nasadení ide príkladom. Je odchovancom Helsingborgu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2012, nastúpil na 24 duelov, miesto v zostave získal po návrate z hosťovania v Angelholms FF. Pred príchodom do Eskilstuny odohral 41 duelov za Gefle.

Mihail Ivanov získal prvé hernú prax ako hráč Sieny na hosťovaniach, požičali si ho Foggia a Piacenza. Potom sa vrátil do rodného Bulharska, v klube Botev Vratsa sa rozchytal do takej formy, že ho chceli z Levski Sofia. Prikývol, no do základnej zostavy sa prebojovať nedokázal. Deviateho júla 2014 sa dohodol s Botevom Plovdiv. V bulharskej najvyššej súťaži absolvoval 10 štartov. Tridsaťročný rodák zo Sofie raz reprezentoval Bulharsko.

Soya Takahashi je stredopoliar, ktorý je platný najmä v defenzíve. Veľa nabehá, zakladá si na bojovnosti a stopercentnej kondícii. Prvú registračku mu vystavili v Santafrecce Hirošima, zaznamenal 21 vystúpení v japonskej najvyššej súťaži. Dres Eskilstuny oblieka od 18. augusta 2019.

Dvadsaťštyriročný obranca Adnaj Kojic má isté miesto v základnej zostave. Začínal v IFK Norrkӧping, v A-mužstve šancu nedostal, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v IF Sylvia. V rokoch 2016 až 2017 odvádzal dobrú robotu pre Halmstads BK, nastúpil na 40 stretnutí. Eskilstunu posilnil 18. januára 2018. Pri postupe do najvyššej súťaže v ročníku 2018 patril k najlepším.

Samuel Nnamani je najčastejšie nasadzovaným útočníkom, najlepším strelcom. Rodák z Lagosu začínal v Srbsku, hrával za kluby Sloga Petrovac na Mlavi, Jagodina, Donji Srem a Sloboda Užice. Eskilstuna ho získala 1. februára 2018.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova