Eupen

Stredopoliar Danijel Miličevič sa najprv 12-predstavil v juniorských národných výberoch Švajčiarska, 6. septembra 2016 zažil premiéru v reprezentácii Bosny a Hercegoviny, na konte má tri medzištátne zápasy. Jeho prvými klubmi boli Lugano a Yverdon. V rokoch 2009 až 2011 obliekal dres Eupenu, zaznamenal 81 vystúpení a 16 presných zásahov. Dobré služby odvádzal pre Sporting Charleroi, darilo sa mu v Gente. Po hosťovaní v FC Méty sa v júni 2018 do Eupenu vrátil.

Tridsaťdvaročný Omid Ebrahimi sa najlepšie cíti na poste defenzívneho stredopoliara. Prvú registračku mu vystavili v FC Shahdari Bandar Abbas, premiéru v najvyššej iránskej súťaži absolvoval 27. júla 2010. Vyšlo mu pôsobenie v SC Sepahan, zviditeľnil sa v Esteghlal FC. Za ročníky 2015/16 a 2016/17 preberal ocenenie pre najlepšieho stredopoliara ligy, na 28 presných zásahov potreboval 108 štartov. Je hráčom Al Ahli Doha, v KAS Eupen je na hosťovaní. Na prvý medzištátny zápas nastúpil 9. decembra 2012, dres Iránu obliekol 50-krát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 29-ročný záložník Jens Cools. Je odchovancom KVC Westerlo, profesionálom sa stal v roku 2010, s desaťgólovou bilanciou odohral 147 duelov ligovej súťaže. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Waasland-Beveren, nastúpil na 49 duelov, päťkrát skóroval. Vyskúšal si cyperskú najvyššiu súťaž, hrával za Pafos. Dvakrát sa predstavil v belgickej dvadsaťjednotke.

Dvadsaťtriročný Ortwin de Wolf je prvou voľbou medzi tri žrde, konkurujú mu Abdul Nurudeen a Romain Matthys. Kariéru rozbiehal v Lokerene, odchytal 28 ligových duelov. Do Eupenu prišiel 20. júla 2019. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Belgicka.

Andreas Beck mohol reprezentovať aj Rusko, kde sa narodil, vybral si Nemecko. Pričinil sa o triumf na ME 2009 dvadsaťjedenročných, tesne predtým zažil premiéru v A-mužstve. Figuroval v 30-člennej predbežnej nominácii na MS 2010, do záverečnej sa nezmestil, Joachim Lӧw uprednostnil Holgera Badstubera a Dennisa Aoga. Naposledy reprezentoval v roku 2010, odohral deväť stretnutí. V Stuttgarte hrával za rezervu i za A-mužstvo, v júli 2008 Hoffenheim investoval do jeho príchodu tri milióny eur. Štrnásteho augusta 2010 prvýkrát vykonával úlohy kapitána. Nastúpil na 216 stretnutí nemeckej najvyššej súťaže. S Besiktasom Istanbul dvakrát, v ročníkoch 2015/16 a 2016/17, vyhral ligu. Do Stuttgartu sa vrátil 31. augusta 2017. Kehrwegstadion sa stal jeho futbalovým domovom 4. júla 2019.

Sulayman Marreh je použiteľný na pozícii defenzívneho stredopoliara i v strede obrany. Začínal v Abuko United FC, do dobrej formy sa rozohral v rezerve Granady. Vo Watforde sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Almerii. V marci 2019 bol do Eupenu požičaný, pred začiatkom tejto sezóny podpísal prestupové lístky. Dvanásťkrát reprezentoval Gambiu.

Tridsaťtriročný Siebe Blondelle má isté miesto v základnej zostave. Najplatnejší pre mužstvo je v strede obrany, vie zahrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. Futbalové základy dostal v juniorských celkoch Clubu Bruggy, profesionálom sa stal vo Vitesse Arnhem. Ďalšími jeho klubmi boli Venlo, Dender EH, Rot Weiss Ahlen, Mons a Waasland-Beveren. Eupen posilnil 1. júla 2015. V juniorských národných výberoch Belgicka zozbieral 40 vystúpení.

Alternatívou do ofenzívy je 24-ročný Carlos Emboló. Začínal v Portugalsku, v GD Chaves, 1. júla 2013 ho angažovalo Palermo. V zápasoch prvej a druhej talianskej ligy dostal šancu 36-krát, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Carpi, Lecce, Brescia a Cosenza. S Eupenom sa dohodol pred začiatkom tejto sezóny. Dvakrát reprezentoval Guineu Bissau.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova