Excelsior

Mounir El Hamdaoui si osvojoval základy futbalovej abecedy v juniorských celkoch klubu, prvú šancu mu dal tréner Adrie Koster v ročníku 2001/02. Na 32 presných zásahov potreboval 74 duelov. Ponuku z Tottenhamu uprednostnil pred Feyenoordom Rotterdam a hoci mužstvo viedol jeho krajan Martin Jol, nedokázal sa presadiť. Hosťoval v Derby County. Kariéru reštartoval v AZ Alkmaar, v 81 zápasoch ligy sa 50-krát strelecky presadil, pričinil sa o majstrovský titul 2008/09, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Prepracoval sa do reprezentácie Maroka. Momentálne má na konte 16 medzištátnych zápasov. V ročníku 2010/11 opäť oslavoval ligové prvenstvo, ako hráč Ajaxu Amsterdam, zaznamenal 26 vystúpení a 13 presných zásahov. V júli 2012 prestúpil do Florencie.

Tridsaťtriročný Ryan Koolwijk je držiteľom kapitánskej pásky. Vysoký stredopoliar v klube odštartoval profesionálnu kariéru, v 114 zápasoch desaťkrát skóroval, pokračoval 86 zápasmi odohranými za Bredu. Po krátkom pôsobení v Dordrechte prikývol na ponuku z AS Trenčín. V máji 2016 sa do Excelsioru vrátil. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, mimoriadne platný je pri obrannej činnosti, jeho najsilnejšou futbalovou zbraňou je defenzívny súboj, svoje uhrá aj v ofenzíve.

Alternatívou do zálohy je 36-ročný Anouar Hadouir. Profesionálom sa stal v Tilburgu, dosiahol bilanciu 99 zápasov a 18 presných zásahov. Darilo sa mu v Rode Kerkrade, bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy, v 116 zápasoch sa 18-krát zapísal do listiny strelcov. Ďalším jeho zamestnávateľom bola Alemannia Aachen, hrával aj za Bredu a Mohreb Tetouan. Štadión Woudestein sa stal jeho futbalovým domovom v júli 2016.

Luigi Bruins odohral desať zápasov za holandský národný výber do 21 rokov, pričinil sa o triumf na ME 2007. Excelsior bol jeho prvým zamestnávateľom, nastúpil na 66 duelov, nastrieľal desať gólov. V rámci Rotterdamu menil 26. januára 2006 klubovú adresu, angažoval ho Feyenoord. Do základnej zostavy mu pomohlo, keď do Realu Madrid odišiel Royston Drenthe. V holandskej najvyššej súťaži odohral s 11-gólovou bilanciou 90 duelov. Legionárčil v Nice. Dres Excelsioru opäť oblieka od 13. septembra 2014.

Lorenzo Burnet je prvou voľbou na ľavú stranu obrany. Rodák z Amsterdamu sa 12-krát predstavil v juniorských reprezentačných výberoch Holandska. V mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam strávil sedem rokov, no profesionálnu zmluvu mu neponúkli. V apríli 2011 sa dohodol s Groningenom, kde absolvoval 104 ligových duelov, pričinil sa o prvenstvo v Holandskom pohári v ročníku 2014/15. Krátky čas pôsobil v ŠK Slovan Bratislava. V júni 2017 posilnil Excelsior Rotterdam.

Elias Mar Omarsson zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Islandu 33 štartov, deväťkrát sa predstavil v A-mužstve, debutoval 16. januára 2015 v súboji s Kanadou. Prvú registračku mu vystavili v Keflavíku, profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2012, v 37 zápasoch zaznamenal osem gólov. Ďalšie futbalové kroky robil vo Valerenge, odohral 28 stretnutí nórskej najvyššej súťaže, šesťkrát skóroval. Pred príchodom do Rotterdamu hrával za IFK Gӧteborg, v 50 zápasoch ligy sa 14-krát trafil do siete. Zdobia ho priebojnosť, dynamika, nasadenie a bojovnosť.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova