Falkenberg

Tridsaťročný Nsima Peter sa najlepšie cíti na pozícii stiahnutého útočníka. Profesionálom sa stal v Kristianstade, na 19 presných zásahov potreboval 43 štartov. Vo februári 2013 prestúpil do FC Varberg, kde s 27-gólovou bilanciou odohral 95 stretnutí. Darilo sa mu aj v IK Frej, v 50 zápasoch 18-krát skóroval. Trinásteho apríla 2019 zažil premiéru na súčasnom pôsobisku.

Obranca Tibor Joza sa raz predstavil v národnom výbere Švédska dvadsaťjedenročných. Je odchovancom Halmstadu, v decembri 2007 uprednostnil Falkenburg pred ponukou z dánskeho FC Kolding. Výkonmi v dvoch sezónach si vypýtal prestup do BK Häcken Gӧteborg. V ročníku 2012 sa pričinil o druhé miesto v lige. Do Falkenbergu sa vrátil 1. januára 2014. Hoci vykonáva úlohy kapitána, nemá isté miesto v základnej zostave.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 34-ročný stredopoliar Kalle Sӧdestrӧm. V rokoch 2009 až 2011 hrával za Hӧganäs BK, potom ho angažoval Varberg. Pred sezónou 2018 posilnil súčasného zamestnávateľa. Výraznou mierou prispel k druhému miestu v druhej najvyššej súťaži v ročníku 2018.

Dvadsaťtriročný Marcus Mathisen dokáže obsadiť viacero postov v defenzíve. Začínal v FC Kodaň, do A-mužstva bol preradený 13. júla 2015, nastúpil na štyri ligové zápasy. Pred príchodom do Falkenbergu, ktorý sa uskutočnil 10. decembra 2018, odohral 67 zápasov za Halmstads BK. V juniorských národných výberoch Dánka zozbieral 14 vystúpení.

Jacob Ericsson sa futbalovej abecede priučil v doraste AIK Štokholm, prvú hernú prax ako profesionál získal v Rasunde. Potom sa vrátil do AIK Štokholm, kde šancu nedostal, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaniach v FC Väsby United a v Karlstade. V Orgryte sa rozohral do dobrej formy, darilo sa mu v Gefle. S Falkenbergom sa dohodol 8. januára 2019. Je 12-násobným juniorským reprezentantom Švédska. Pre mužstvo je najplatnejší na ľavej strane obrany. V defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný, zdobí ho taktická vyspelosť.

Dvadsaťdeväťročný Hampus Nilsson dostáva v bráne viac príležitostí ako Johan Brattbeck. V Landskrone sa neuplatnil, keď si ho z Helsingborgu požičali Hӧgaborg, Värnamo a Angelholm, začal chytávať. V rokoch 2013 až 2016 figuroval v kádri Djurgardenu, absolvoval osem ligových vystúpení. Vo Falkenbergu pôsobí od 1. decembra 2016. Dvakrát sa predstavil v juniorských reprezentačných výberoch Švédska.

Kirill Pogrebnyak je alternatívou do útoku. Prvú registračku mu vystavili v FC Tom Tomsk, v 88 zápasoch sa 21-krát zapísal do listiny strelcov. V Zenite Petrohrad jeho futbalové schopnosti stačili iba na rezervný tím. Do Falkenburgu prišiel z Baltiky Kalingrad. Dvadsaťsedemročný rodák z Moskvy má na konte 14 vystúpení v juniorských národných výberoch Ruska. Jeho starším bratom je bývalý ruský reprezentant Pavel Pogrebnyak.

Útočník John Chibuike rozbiehal kariéru v Enugu Rangers, pred ročníkom 2009 ho angažoval BK Häcken Gӧteborg. V 70 vystúpeniach nastrieľal 16 gólov, často nastupoval v záložnej formácii. V Rosenborgu dosiahol bilanciu 66 zápasov a 19 presných zásahov. Ďalšími jeho klubmi boli Gaziantepspor, AIK Štokholm, Hapoel Tel Aviv, Samsunspor a Irtysh Pavlodar.

Stredopoliar Christoffer Carlsson má isté miesto v základnej zostave. Narodil sa pred 30 rokmi vo Falkenbergu, v Landskrone sa stal profesionálom. V 59 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Ďalšie futbalové kroky robil vo Falkenbergu, zaznamenal 86 vystúpení a päť presných zásahov. Po angažmáne v Hammarby IF sa 1. januára 2014 do klubu vrátil. Dvadsaťkrát dostal šancu v juniorských reprezentáciách Švédska.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova