Falkirk

Taliansky brankár Leo Fasan si osvojoval základy futbalovej abecedy v Celticu Glasgow, do A-mužstva ho preradili v auguste 2014. Nepodarilo sa mu prepracovať ani do pozície náhradníka, prednosť dostávali Lukasz Zaluska, Dorus de Vries či Logan Bailly. Druhú polovicu sezóny 2017/18 hosťoval v Port Vale. Ďalšie futbalové kroky robil v Bury, v snahe presadiť sa v Kilmarnocku neuspel, 11. júna 2018 posilnil súčasného zamestnávateľa.

Obranca Jordan McGhee má na konte 20 štartov v škótskom národnom tíme dvadsaťjedenročných. Je odchovancom Heart of Midlothian, v júli 2012 podpísal prvý profesionálny kontrakt, v ročníku 2014/15 prispel k víťazstvu v druhej lige, v 57 zápasoch trikrát skóroval. V auguste 2015 ponúkal za neho Ipswich 0,25 milióna libier, no neuspel. Vo Falkirku pôsobí od augusta 2017, v priebehu tejto sezóny ho povýšili na kapitána.

Paul Paton je štvornásobným reprezentantom Severného Írska. Tridsaťjedenročný rodák z Paisley rozbiehal kariéru v Queen’s Park Glasgow, v rokoch 2008 až 2013 bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy v Partick Thistle. Najvyššiu škótsku súťaž prvýkrát okúsil počas pôsobenia v Dundee United, v dobrej forme sa predstavil ako hráč St Johnstone. Falkirk ho zamestnal pred začiatkom tohto súťažného ročníka. Najlepšie sa cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara. Zdobí ho veľká úspešnosť v osobných súbojoch.

Lewis Kidd je použiteľný v obrane i v zálohe. V juniorských reprezentačných výberoch Škótska zaznamenal 36 vystúpení. Je odchovancom Celticu Glasgow, v A-mužstve sa nedokázal presadiť, uplatnil sa na hosťovaní v Queen of the South, v júni 2014 tam prestúpil. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil v júni 2016.

Deimantas Petravičius je 11-násobným reprezentantom Litvy, prvý medzištátny zápas odohral 18. novembra 2013. Na prvých pôsobiskách v Nottinghame a v Zaglebie Lubin sa nedokázal zapracovať do základnej zostavy, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal v Motherwelle. Ofenzívny stredopoliar sa s Falkirkom dohodol v júni 2018.

K najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom dvojnásobného víťaza Škótskeho pohára patrí Patrick Brough. Začínal v Carlisle United, na prvý profesionálny zápas nastúpil 7. augusta 2013, absolvoval 40 stretnutí tretej a štvrtej anglickej ligy. V sezóne 2017/18 hájil farby Morecambe. Hráčom Falkirku sa stal 1. júla 2018.

Alternatívou do útoku je Nikolay Todorov. Je reprezentantom Bulharska vo vekovej kategórii do 21 rokov. Zakladá si na dôraze v pokutovom území súpera, platný je aj v defenzíve. Prvé skúsenosti získal ako hráč Heart of Midlothian na hosťovaniach v tímoch Cowdenbeath, Livingston a Queen of the South. Prišiel v januári 2019, z treťoligového talianskeho celku Rieti. Je synom bývalého reprezentanta Bulharska.

Útočník Zak Rudden hráva za škótsky národný výber do 19 rokov, v jedenástich zápasoch dvakrát skóroval. Vo Falkirku je na hosťovaní, v 22 zápasoch sa desaťkrát zapísal do listiny strelcov. Je odchovancom Glasgowa Rangers, do A-mužstva ho preradili pred týmto súťažným ročníkom.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova