Farul Constanta

Dvadsaťtriročný Adrian Petre sa najlepšie cíti na pozícii zakončovateľa. Začínal v UTA Arad, s bilanciou 39 zápasov a 29 gólov. Počas pôsobenia v Esbjergu potreboval na 24 presných zásahov 75-krát. Dres Steauy obliekol v lige 10-krát, raz skóroval, vyhral Rumunský pohár 2019/20, hosťovanie v Cosenze sa na trvalý prestup nezmenilo. Keď sa vrátil do UTA Arad, dosiahol 15 vystúpení a jeden gól. V dvadsaťjednotke Rumunska odohral s päťgólovou bilanciou 15 duelov.

Ionut Larie je držiteľom kapitánskej pásky. Je použiteľný na pozícii defenzívneho záložníka a na stopérovi. Portul Constanta je klub, kde mu vystavili prvú registračku. Keď prvýkrát hrával za Farul Constanta, nastúpil na 22 stretnutí, požičali si ho Ramnicu Valcea a Delta Tulcea. Prvého júla 2010 posilnil Viitorul Constanta. Absolvoval 111 štartov, šesťkrát skóroval. V CFR Kluž sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo. Strávil tam tri sezóny, v ročníku 2015/16 vybojoval Rumunský pohár. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Steaua Bukurešť, Tobol a Gaz Metan Medias.

Najnebezpečnejším útočníkom je Jefte Bentancor. Hercules de Alicante je klub, kde robil prvé futbalové kroky. V rezervnom tíme Tenerife potreboval na 28 presných zásahov 50 štartov. V drese Las Palmas B zaznamenal 31 vystúpení, 16-krát skóroval. Dobré služby odvádzal pre SV Ried, pomohol k druholigovému triumfu v sezóne 2019/20, dosiahol 28 štartov a 14 gólov. Prvým jeho zamestnávateľom v Rumunsku bol FC Voluntari. Stadionul Viitorul je jeho futbalovým domovom od 9. júla 2021.

Andrei Artean je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Dvadsaťosemročný rodák z mesta Hunedoara patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Vychovala ho Politechnica Temešvár, v roku 2012 bol preradený k profesionálom, absolvoval 90 vystúpení. Keď si ho požičal FC Carabensebes, prispel k treťoligovému triumfu. Hosťoval aj v SCM Ramnicu Valcea. Od 20. júla 1018 oblieka dres súčasného zamestnávateľa. V ročníku 2018/19 dvíhal nad hlavu Rumunský pohár. S trojgólovou bilanciou odohral 101 ligových súbojov.

George Ganea má futbal v génoch, jeho otec je Ionel Ganea. Virtus Entella a AS Rím sú kluby, v ktorých hrával za dorast, v Rapide Bukurešť sa stal profesionálom, v 13 dueloch sa trikrát zapísal do listini strelcov. Počas ročného pôsobenia v CFR Cluž nedal o sebe výraznejšie počuť. Vo FCV Farul Constanta má bilanciu 73 vystúpení a deväť gólov. Na poslednej olympiáde bol súčasťou rumunského mužstva. V dvadsaťjednotke nastúpil na deväť stretnutí.

Dôležitou súčasťou mužstva je 26-ročný obranca Damien Dussaut. V mládežníckej akadémii Clairefontaine dostal futbalové základy, vo Valenciennes stačili jeho schopnosti iba na B-mužstvo. Keď ho zamestnával Standard Liége, získal cenné skúsenosti, absolvoval deväť duelov najvyššej súťaže Belgicka. V Sint-Truiden sa zviditeľnil. V Diname Bukurešť sa mu prebojovať sa do základnej zostavy nepodarilo. Do FCV Farul Constanta prišiel v júli 2019. V juniorských národných výberoch Francúzska zozbieral šesť štartov.

Defenzívny stredopoliar alebo stopér Sebastian Mladen má isté miesto v úvodnej jedenástke. Futbalové základy dostal v AS Rím. V A-mužstve uplatnenie nenašiel, požičali si ho Chindia Targoviste, Farul Constanta a Olhanense. V drese FC Südtirol absolvoval 63 duelov tretej talianskej ligy. Do FCV Farul Constanta sa vrátil 1. júla 2016. Pri ligovom prvenstve v ročníku 2016/17 nastúpil iba na dve stretnutia. Pomohol k pohárovému prvenstvu v sezóne 2018/19. V 146 ligových dueloch dosiahol dva presné zásahy.

Dvadsaťjedenročný Mihai Aioani je prvou voľbou medzi tri žrde. Na poslednej olympiáde bol súčasťou mužstva, trikrát sa predstavil v juniorských reprezentáciách Rumunska, na ME 2021 dvadsaťjedenročných mu Adrian Mutu šancu nedal. Vychovala ho Chindia Targoviste. Debutoval ako 16-ročný, odchytal 119 zápasov. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 22. júna 2021.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova