FC Paríž

Prvou voľbou medzi tri žrde je 36-ročný Vincent Demarconny. Rodák z francúzskeho mesta Poitiers začínal v kluboch Le Mans, Les Sables-d’Olonne a Romorantin, výraznejšie nedal o sebe počuť. Na súčasné pôsobisko prišiel v roku 2008, odchytal 112 duelov. Konkurujú mu Christopher Dilo a Anthony Maisonnial.

K oporám patrí Lalaina Nomenjanahary. Je použiteľný na ľavej strane obrany i zálohy. Reprezentuje Madagaskar, na konte má 35 medzištátnych zápasov. Zviditeľnil sa v Lens, v 121 zápasoch sa osemkrát zapísal do listiny strelcov. FC Paríž si zabezpečil jeho služby 9. septembra 2016. Nastúpil na 91 duelov, sedemkrát skóroval.

Pilierom obrany je 36-ročný Felipe Saad. Jeho prvým klubom bola Vitoria Bahia, cenné skúsenosti získal v Botafogu. V Európe začínal v Guingampe, v ročníku 2008/09 dvíhal nad hlavu Francúzsky pohár, v 76 ligových zápasoch sa mu skórovať nepodarilo. Hrával aj za Evian, Ajaccio, Caen, Štrasburg a Lorient. FC Paríž posilnil pred touto sezónou.

Jonathan Pitroipa rozbiehal kariéru vo Freiburgu, na 16 presných zásahov potreboval 74 vystúpení. V Hamburgu sa mu darilo za trénerských čias Armina Veha, jeho nástupca Michael Oenning ho odsunul na vedľajšiu koľaj. V lige dostal šancu 74-krát, 23-krát sa predstavil v zápase pohárovej Európy. Do Rennes prestúpil za 3,16 milióna libier, dres menil 7. júla 2011. V 91 ligových dueloch sa 14-krát zapísal do listiny strelcov, zaznamenal ďalšie štarty v Európskej lige. Ďalšie futbalové kroky robil v Arabian Gulf League, v kluboch Al Jazira a Al Nasr. V Antverpách sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal. Reprezentuje Burkinu Faso, s 19-gólovou bilanciou odohral 75 stretnutí. V životnej forme ho zastihol Africký pohár národov 2013.

Alternatívou do ofenzívy je 25-ročný Marko Maletič. Rodák z Belehradu zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Bosny a Hercegoviny 23 vystúpení. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii FC Utrecht, profesionálom sa stal v rezerve VfB Stuttgart, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v FC Oss. V Holandsku hrával aj za Excelsior Rotterdam, Telstar a Dordrecht, v Belgicku za Lommel a Roeselare. V januári 2019 prišiel do FC Paríž na hosťovanie, pred začiatkom tohto súťažného ročníka podpísal prestupové lístky. Jeho brat Stefan Maletič je tiež profesionálnym futbalistom.

Strahinja Tanasijevič je použiteľný na ktoromkoľvek miesto v obrannej formácii. Je odchovancom Radu Belehrad, po hosťovaní v OFK Žarkovo podpísal v lete 2017 prvý profesionálny kontrakt. V ročníku 2017/18 odohral deväť súbojov srbskej ligy. Koncom januára 2018 odišiel na hosťovanie do Chieva, hráčom klubu sa stal 14. júna 2018. Raz dostal šancu v ligovom zápase. V FC Paríž hosťuje.

Jeremy Menez sa stal profesionálom v Sochaux, tréner Guy Lacombe mu v prvom kole sezóny 2004/05 umožnil premiéru v súťažnom stretnutí, po ročníku bol nominovaný na najlepšieho mladého futbalistu Ligue 1, z ocenenia sa však tešil Jeremy Toulalan z FC Nantes. Od nového trénera Dominiqueho Bijotata oveľa viac priestoru na ihrisku i dôležitejšie úlohy, aj tak chcel ísť do lepšieho klubu, záujem o jeho služby bol značný, nakoniec v bitke uspelo Monaco, prestupoval 22. júna 2006. Manažér László Bӧlӧni ho využíval ako ofenzívneho ľavého krídelníka, jeho nástupca Ricardo Gomes mu najprv nedôveroval, odsunul ho na vedľajšiu koľaj, keď ho však oslovili popredné renomované anglické kluby, vrátil sa do základnej zostavy a bol oporou. Do AS Rím prestupoval za viac ako 10 miliónov, koncom augusta 2008. Mal nahradiť Brazílčana Manciniho. Miesto v úvodnej jedenástke sa mu vytvorilo odchodom krajana Ludovica Giulyho. Claudio Ranieri od neho čakal viac. Po individuálne menej úspešnej sezóne 2009/10 bol už v ďalšom ročníku prakticky neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy. Potom sa vrátil do Francúzska, pôsobil v PSG. Dvakrát oslavoval majstrovský titul. Darilo sa mu v AC Miláno, dres klubu obliekal od júna 2014 do septembra 2016, kedy sa dohodol s Girondins Bordeaux. Vo francúzskom národnom výbere debutoval 11. augusta 2010, zúčastnil sa na ME 2012, naposledy reprezentoval v roku 2013, absolvoval 24 medzištátnych zápasov.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova