FK Minsk

Dvadsaťtriročný Aleksei Kozlov je  prvou voľbou medzi tri žrde. Vyrastal v Spartaku Moskva, profesionálom sa stal v Spartaks Jurmala. V litovskom FK Utenis Utena pokračoval v  kariére, absolvoval 19 štartov. V FC Irtysh Omsk sa nedokázal zapracovať do základnej jedenástky. Pred príchodom na súčasné  pôsobisko ho v Bielorusku zamestnávali Torpedo Zhodino a Gomel.

Útočník Anton Schramchenko patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. V dvadsaťjednotke Bieloruska potreboval na tri góly 10 štartov. V Dnepre Mogilev začínal, s deväťgólovou bilanciou odohral 78 stretnutí, v Belshine Bobruisk sa rozohral do dobrej formy, v Diname Minsk sa nepresadil. Do FC Dnepr Mogilev sa vrátil v roku 2017, v 28 ligových dueloch štyrikrát skóroval. V FC Gomel bol stabilnou súčasťou úvodnej jedenástky, potom sa dohodol s FC Minsk. Vie potiahnuť rýchly protiútok a zacentrovať. Kvalitná atletická pripravenosť mu v závere zápasu umožňuje vystupňovať svoj výkon. Nadštandardne bráni.

Dôležitou súčasťou mužstva  je 26-ročný stredopoliar Aleksandr Dzhigero. Zdokonaľoval sa v BATE Borisov, nastúpil na 16 ligových duelov, trikrát sa podieľal na majstrovskom titule. Pre Torpedo Minsk a pre Smolevichi odvádzal dobrú  robotu. V FC Neman Grodno v 26 dueloch sa štyrikrát strelecky presadil. V juniorských výberoch Bieloruska zozbieral 15 vystúpení.

Uladzimir Khvashchynski je ústrednou postavou útoku. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012, potom  sa štyrikrát predstavil v A-mužstve. Futbalovú  abecedu  si  osvojil v Dyname Brest, v  roku 2008 ho preradili  k profesionálom,  absolvoval 90  vystúpení, nastrieľal 17 gólov. V Diname  Minsk najprv patril do základnej zostavy, potom odišiel na hosťovanie do FK Minsk, to sa prepisovalo neskôr na prestup. Keď sa  do Dinama Minsk vrátil, potreboval na 23 presných zásahov 76 zápasov ligy. So Soligorskom vyhral Bieloruský pohár. V  rokoch 2000 až 2001 nosil opäť dres Dinama Minsk. FC Minsk ho zamestnáva od januára 2022.

Stredopoliar  Oleg Yevdokimov má isté  miesto v úvodnej  jedenástke. V dvadsaťjednotke Bieloruska  zozbieral 30 štartov, dvakrát sa predstavil v A-mužstve. Počas prvého pôsobenia v FK Minsk hrával aj za rezervu, nastúpil na 114 duelov  najvyššej súťaže Bieloruska. Ročník 2019 strávil v FC Neman Grodno. Prvého januára 2020 sa vrátil.

Denis Yaskovič je alternatívou do obrany. Syarhey Yaskovič, 31-násobný reprezentant  Bieloruska, je jeho otec. V BATE Borisov prešiel mládeťníckou akadémiou, začínal  ako kmeňový hráč Dinama Minsk na hosťovaniach, požičali si ho Bereza-2000 a Zvezda-BGU Minsk. V Slavii Mozyr sa neuplatnil. V FC Energetik BGU Minsk strávil  dve pekné sezóny, bol stabilnou súčasťou základnej zostavy. Pred príchodom do FK Minsk ho zamestnávali Torpedo Zhodino, Gorodeya a Krumkachy Minsk.

Veľkým prísľubom do budúcnosti  je 21-ročný Egor Bogomolovsky. Futbalové základy dostal v mládežníckej  akadémii klubu, potom sa v ôsmich ligových  stretnutiach nedokázal strelecky  presadiť. Keď sa v Diname Brest ocitol na vedľajšej koľaji, dohodol sa s Rukhom Brest na hosťovaní, to sa neskôr menilo na prestup. Aj FC Minsk si ho najprv požičal, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Je rýchly, priebojný, nadštndardná je jeho strela zo strednej vzdialenosti.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova