Flamengo

Juan je odchovancom klubu, v začiatkoch profesionálnej kariéry tu nastúpil na 75 ligových duelov. Potom strávil dekádu na starom kontinente, vynikajúce služby odvádzal pre Bayer Leverkusen a pre AS Rím. Do Brazílie sa vrátil 16. júla 2012, dohodol sa s Internacionalom. V kádri Flamenga figuruje od 11. novembra 2015. Tridsaťdeväťročný stopér reprezentoval Brazíliu do roku 2010, v 79 medzištátnych zápasoch dosiahol sedem gólov, dvakrát (2004, 2007) vyhral Copa America, dvakrát (2005, 2009) Pohár konfederácií FIFA, dvakrát sa zúčastnil na MS.

Dvadsaťpäťročný Gustavo Cuellar figuruje v širšom kádri Kolumbie, momentálne má na konte tri štarty. Hráva v strede záložnej formácie. Vyrastal v Deportive Cali, kde aj v roku 2009 absolvoval prvý profesionálny zápas, celkovo nastúpil na 118 ligových duelov, na hosťovaní v tíme Junior pridal na svoje konto ďalších 49 vystúpení v lige. Súčasného zamestnávateľa posilnil 20. januára 2016.

Marlos Moreno je hráčom Manchestru City. Do Anglicka prišiel za 4,75 milióna libier v auguste 2016 z Atletica Nacional. Prvé skúsenosti s európskym futbalom získal na hosťovaní v Deportive La Coruna. Manchester City ho požičal do Flamenga 12. januára 2018, na rok. Dvadsaťjedenročný útočník reprezentoval osemkrát Kolumbiu, bol členom tímu, ktorý vybojoval tretie miesto na Copa America 2016. Patrí k najlepšie brániacim ofenzívnym hráčom.

Miguel Trauco debutoval v drese Peru 6. augusta 2014, v roku 2016 sa udomácnil v základnej zostave, hráva na ľavej strane, či už v obrane alebo v strede poľa. Reprezentoval 25-krát. Prvých päť rokov profesionálnej kariéry strávil v Unione Comercio, krátku dobu pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil pred začiatkom sezóny 2017, hrával za Universitario. Vyniká schopnosťou založiť ofenzívnu akciu, zdobí ho cit pre prihrávku, dôslednosť v defenzíve.

Diego Alves sa preslávil veľkou úspešnosťou pri streľbe súpera v pokutových kopoch. Jeho prvým zamestnávateľom bolo Atletico Mineiro, keď si Almeria prvýkrát v histórii zabezpečila účasť v španielskej najvyššej futbalovej súťaži, spomenula si na neho. Prestup do Valencie mu otvoril dvere do národného výberu, za Brazíliu nastúpil na 10 duelov. Vo Flamengu je momentálne jednoznačne prvou voľbou trénera medzi tri žrde.

Keď Vinicius Junior dosiahne plnoletosť, stane sa hráčom Realu Madrid, no pravdepodobne ostane v Riu de Janeiro na hosťovaní. Blysol sa v drese brazílskej sedemnástky, kde na 17 gólov potreboval iba 19 stretnutí.

Vysoký 33-ročný stopér Réver vykonáva momentálne kapitánske povinnosti. Zviditeľnil sa v Gremiu, kde nastúpil na 66 ligových duelov, potom prestúpil do Wolfsburgu, no nepresadil sa tam. Kariéru reštartoval v Atleticu Mineiro, v roku 2013 dvíhal nad hlavu Copa Libertadores. Štrnásteho januára 2014 sa dohodol s Internacionalom, do Flamenga prišiel najprv na hosťovanie, hráčom klubu sa stal pred ročníkom 2017. Deväťkrát reprezentoval Brazíliu, naposledy v roku 2013.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova