Fleetwood

Dvadsaťšesťročný Alex Cairns je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Vyrastal v juniorských celkoch Leedsu, na konci sezóny 2010/11 podpísal prvý profesionálny kontrakt. Prvú hernú prax nadobudol na hosťovaní v tíme Stalybridge Celtic. V Chesterfielde a v Rotherhame si nezachytal. V kádri Fleetwoodu figuruje od leta 2016.

Obranca Craig Morgan reprezentoval v rokoch 2006 až 2011 Wales, odohral 23 medzištátnych zápasov. Prvé futbalové kroky robil vo Wrexheme a v Miltone Keynes Dons. Darilo sa mu v Peterboroughu, v Prestone a v Rotherhame. Vo Wigane sa pričinil o postup do druhej najvyššej súťaže v ročníku 2015/16, vtedy sa ocitol v ideálnej jedenástke tretej ligy. V júli 2018 posilnil Fleetwood.

Tridsaťtriročný Ross Wallace raz reprezentoval Škótsko, v októbri 2009 si zahral v súboji s Japonskom. Zviditeľnil sa v Celticu Glasgow, majstrovským titulom 2005/06. Sunderlandu výrazne pomohol k triumfu v druhej najvyššej súťaži v ročníku 2006/07. Druhýkrát sa radoval z postupu do Premier League počas pôsobenia v Burnley, v sezóne 2013/14. V Sheffielde Wednesday dosiahol bilanciu 108 zápasov a desať presných zásahov. Dres Fleetwoodu nosí od 21. septembra 2018.

Stredopoliar James Wallace zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Anglicka šesť štartov. Kariéru rozbiehal na hosťovaní v Stockporte County ako hráč Evertonu, pokračoval v Tranmere, v 54 zápasoch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Po pôsobení v Sheffielde United sa do Tranmere vrátil 28. novembra 2016.

Skúsený záložník Dean Marney začínal v Tottenhame, v ôsmich ligových zápasoch dvakrát skóroval, cenné skúsenosti získal na hosťovaní, hrával za Norwich. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Hull, absolvoval 125 vystúpení, v ročníku 2007/08, pri postupe do Premier League, patril k najlepším. V Burnley nastúpil na 202 duelov, deväťkrát skóroval.

Paddy Madden plní úlohy zakončovateľa. Profesionálom sa stal v Bohemianse, pravidelne sa začal na ihrisku objavovať po návrate z hosťovania v Shelbourne, na 14 presných zásahov potreboval 53 vystúpení, potom hájil farby klubov Carlisle United a Yeovil Town. V Scunthorpe United odohral s 52-gólovým nástrelom 167 stretnutí. Do kádra súčasného zamestnávateľa pribudol 2. januára 2018, za 0,15 milióna libier. Raz, v roku 2013, reprezentoval Írsko.

Prvú registračku mu vystavili v Tranmere Rovers, v 98 zápasoch sa 14-krát presadil strelecky. Vo Wigane sa Ryan Taylor pravidelne objavoval na ihrisku, aj keď nemal isté miesto v základnej zostave, absolvoval 56 zápasov Premier League. V Newcastle bol oporou pri druholigovom víťazstve v edícii 2009/10. Tridsaťštyriročný obranca je špecialistom na zahrávanie trestných kopov. Päťkrát reprezentoval Anglicko v kategórii dvadsaťjedenročných.

Cian Bolger je alternatívou do obrany. Začínal ako hráč Leicestru na hosťovaní v Bristole Rovers. V Boltone sa nepresadil, naopak, v Southende patril medzi opory. Fleetwood ho získal 22. mája 2016. Figuroval v širšom kádri írskych národných výberov do 19 a do 21 rokov.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí Ashley Eastham. Na prvom pôsobisku v Blackpoole veľa šancí nedostal, chodil po hosťovaniach, najviac času strávil v Cheltenhame a v Bury. V Rochdale zaznamenal 76 vystúpení a štyri presné zásahy. Káder Fleetwoodu vystužil 1. júla 2016.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova