Fuenlabrada

Dvadsaťdvaročný Randy Nteka dokáže zahrať na pozícii ofenzívneho stredopoliara i v útoku. Ťaží z vynikajúcej kondícii, dokáže sa presadiť v pokutovom území súpera, platný je aj pri bránení. Francúz s africkými koreňmi začínal v Betise San Isidro. Fuenlabrada ho angažovala v novembri 2017. Tréner Antonio Calderon mu umožnil debut 7. januára 2018. Na 16 presných zásahov potreboval 98 vystúpení.

Isté miesto v základnej zostave má 38-ročný Juanma. Na ľavej strane dokáže obsadiť posty obrancu i stredopoliara. Do UD Las Palmas prišiel z UD Vecindario, v 95 zápasoch sa desaťkrát tešil zo zápisu do streleckej listiny. V Rayo Vallecano sa nepresadil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Huesce. Dobré služby odvádzal pre Real Oviedo, v Numancii bol oporou, zaznamenal 128 vystúpení a 18 gólov. Vo Fuenlabrade má bilanciu 101 štartov a 14 presných zásahov.

Stredopoliar Iban Salvador reprezentuje Rovníkovú Guineu, debutoval 7. januára 2015, v 19 medzištátnych zápasoch dvakrát skóroval. Kariéru rozbiehal v CE L’Hospitalet, do dobrej formy sa rozohral v rezervnom tíme Valencie. V júli 2016 prestúpil do Valladolidu, v 24 zápasoch dosiahol štyri góly, požičali si ho UCAM Murcia a Cultural Leonesa. V rezerve Celty Vigo potreboval na 10 presných zásahov 32 zápasov, dres CF Fuenlabrada oblieka od 5. júla 2019.

Tridsaťdvaročný Mikel Iribas je použiteľný na pravej strane obrany a aj v zálohe. Vychoval ho Real Sociedad San Sebastián, v treťoligovom B-mužstve strávil jednu sezónu. V auguste 2008 prestúpil do CD Mirandés. Pomohol k postupu zo štvrtej do tretej ligy a neskôr prispel aj k účasti v druhej najvyššej súťaži Španielska. Nastúpil na 123 duelov, deväťkrát skóroval. V júni 2013 prišiel do AD Alcorcón. V 41 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Dres súčasného zamestnávateľa obliekol 99-krát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 36-ročný stredopoliar Cristobal. Villarreal ho angažoval pred ročníkom 2008/09, viac hrával za rezervu ako za A-mužstve, po hosťovaní v Elche, začal s legionárčením. Za Karpaty Ľvov odohral sedem ligových duelov. V Aucklande sa nepresadil, v Olympiacose Volos nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Po neúspešnom pôsobení na Indonézii, keď hrával za Mitru Kukar, sa vrátil do Španielska, dohodol sa s CD Toledo. V Anorthosise Famagusta šancu nedostal. V 141 zápasoch odohraných za Fuenlabradu nastrieľal desať gólov.

Pol Freixanet súperí o miesto v bráne s Draganom Rosičom. Vychoval ho Espanyol, profesionálom sa stal v rezervnom tíme Malagy, odchytal tu 74 stretnutí, na hosťovaní v Oviede nastúpil na 15 zápasov. V Elche chytavál viac za rezervu ako za A-mužstvo, tam bol prvou voľbou medzi tri žrde Przemyslaw Tyton. Keď prvýkrát nosil dres Fuenlabrady, mužstvo účinkovalo v tretej lige, nastúpil na 41 duelov. Po neúspešnom pôsobení v CF Reus sa do Fuenlabrady 23. júla 2019 vrátil.

Aboubakary Kanté sa narodil vo Francúzsku, korene má v Gambii, je typom útočníka, ktorý si zakladá aj na skvelej defenzívnej činnosti. V rezervnom tíme FC Paríž potreboval na 17 presných zásahov 34 štartov, potom dostával šance v A-mužstve, na hosťovaní v Bastii nezaujal. Ďalšie futbalové kroky robil v AS Saint-Ouen-l’Aumône. Výkonmi v AS Béziers zaujal Cercle Bruggy, do úvodnej jedenástky sa zapracovať nedokázal, požičal si ho Le Mans FC. Fuenlabrade patrí od 23. augusta 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova