Gaziantep

Obranca Alin Tosca má isté miesto v úvodnej jedenástke. Vychovala ho Steaua Bukurešť, v rezervnom tíme sa stal profesionálom, na hosťovaní v Unirea Urziceni okúsil najvyššiu súťaž Rumunska. Potom pôsobil v AFC Sageata Navodari, výkonmi vo Viitorule Konstanca si vypýtal návrat do Steauy Bukurešť. V ročníku 2014/15 prispel k zisku double. V 65 zápasoch ligy a ani v 14 zápasoch pohárovej Európy sa mu skórovať nepodarilo. Ďalšími jeho klubmi boli Betis Sevilla, Benevento a PAOK Solún, dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 21. júla 2019. Osemnásťkrát dostal šancu v národnom výbere Rumunska, debutoval 21. júla 2019.

Gunay Guvenc je prvou voľbou medzi tri žrde. Dvadsaťosemročný rodák z nemeckého mesta Neu-Ulm je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v Stuttgarter Kickers, za rezervu nastúpil na 40 duelov, v A-mužstve odchytal 27 stretnutí. Bol súčasťou kolektívu, ktorý pre Besiktas Istanbul vybojoval majstrovský titul 2015/16, v roku 2014 si ho požičal Adanaspor. Prišiel z Gӧztepe, kde absolvoval 42 vystúpení.

Olarenwaju Kayode je odchovancom ASES Mimosas. Uplatnil sa na hosťovaní v Maccabi Netanya, neskôr sa stal hráčom klubu. V Austrii Viedeň potreboval na 30 presných zásahov 67 ligových vystúpení. Ihneď po prestupe do Manchestru City si ho požičala Girona. V Gaziantep FK je na hosťovaní zo Šachtaru Doneck. Figuruje v širšom kádri národného výberu Nigérie, na konte má štyri medzištátne zápasy, debutoval 23. marca 2017 v súboji so Senegalom.

Obranca Junior Morais má isté miesto v základnej zostave. Kariéru rozbiehal v rodnej Brazílii, v Sao Cristovao, potom v Portugalsku za Freamunde odohral 32 duelov. S Astrou Giurgiu vybojoval Rumunský pohár 2013/14 a majstrovský titul 2015/16. V 198 zápasoch rumunskej ligy dosiahol osem presných zásahov, v 35 stretnutiach pohárovej Európy sa do listiny strelcov zapísať nedokázal. V septembri 2017 mu udelili občianstvo Rumunska.

Papy Djilibodji je pre mužstvo najcennejší v strede obrany, použiteľný je aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. V drese FC Nantes zažil premiéru 14. mája 2010, v ročníku 2012/13 pomohol k postupu do najvyššej súťaže, nastúpil na 171 duelov, deväťkrát skóroval. V FC Chelsea sa neuplatnil, keď si ho požičali Brémy, získal cenné skúsenosti. Sunderland v auguste 2016 do jeho príchodu investoval osem miliónov libier. Absolvoval 18 duelov Premier League, po vypadnutí do druhej ligy odišiel na hosťovanie do Dijonu. Gaziantep FK ho získal 22. júla 2019. Sedemnásťkrát reprezentoval Senegal.

Pawel Olkowski je alternatívou na pravý kraj obrany. V národnom výbere Poľska debutoval 15. novembra 2013, reprezentoval 13-krát. Do 1. FC Kolín prišiel z Górniku Zabrze, v júli 2014. V 65 zápasoch sa dvakrát tešil z gólu. Desiateho júla 2018 prestúpil do Boltonu, nastúpil na 24 duelov druhej anglickej ligy. V Gaziantep FK pôsobí od 9. júla 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Jean-Armel Kana-Biyik. Tridsaťročný obranca sa šesťkrát predstavil v národnom výbere Kamerunu. Začínal v Le Havre, pričinil sa o druholigový triumf 2007/08, v 42 stretnutiach sa mu skórovať nepodarilo, potom patril medzi opory Rennes, s trojgólovou bilanciou odohral 113 zápasov. V Toulouse patril do základnej zostavy. V Turecku bol jeho prvým klubom Kayserispor, nastúpil na 85 duelov, Gaziantep Arena sa stala jeho futbalovým domovom pred týmto súťažným ročníkom.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova