Gillingham

Tomáš Holý je prvou voľbou medzi tri žrde. Dvadsaťsedemročný 206 cm vysoký brankár začínal v rezerve pražskej Sparty, prvý zápas odohral 11. júna 2011, celkovo nastúpil na 12 duelov. Hosťoval vo Vlašime, vo Viktorii Žižkov a v Zlíne. V Gillinghame pôsobí od 20. januára 2017. V juniorských reprezentáciách Česka zozbieral 12 štartov.

Nemec Max Ehmer je odchovancom QPR, prvý profesionálny kontrakt podpísal ako 17-ročný, do zostavy A-mužstva sa zapracovať nedokázal, hernú prax nadobudol na hosťovaniach, hrával za Yeolvil, Preston, Stevenage a Carlisle United. Aj v Gillinghame bol najprv na hosťovaní, keď sa uplatnil, dohodol sa pred sezónou 2015/16 na dlhodobej spolupráci. Zdobí ho spoľahlivosť a vysoká úspešnosť v defenzívnom súboji.

Tom Eaves sa stará o gólový nástrel. Kariéru rozbiehal pätnástimi treťoligovými vystúpeniami v drese Oldhamu, v Boltone iba ohrieval lavičku náhradníkov, chodil po hosťovaniach. Sezónu 2016/17 strávil v Yeolvile, do Gillinghamu prišiel 22. júna 2017.

Dvadsaťjedenročný útočník Brandon Hanlan má isté miesto v základnej zostave. Profesionálom sa stal v Charltone, debutoval 6. augusta 2016, absolvoval deväť duelov tretej najvyššej súťaže, hosťoval v tímoch Bromley a Colchester United. Gillingham posilnil pred týmto súťažným ročníkom.

Josh Parker reprezentuje krajinu Antigua a Barbuda, v 26 medzištátnych zápasoch päťkrát skóroval. Je odchovancom QPR, pravidelne sa na ihrisku začal objavovať v Oldhame a v Oxforde United. Ďalšie futbalové kroky robil na Balkáne, nosil dresy Domžale a CZ Belehrad. V januári 2017 vystužil káder Gillinghamu.

Luke O’Neill patrí k najčastejšie nasadzovaným obrancom. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Leicestru, niekoľko dní po sedemnástich narodeninách podpísal prvý profesionálny kontrakt. Nastúpil na tri majstrovské duely. Presadiť sa mu nepodarilo ani v Burnley, v dobrom svetle sa však predstavil na hosťovaní v Southende. Dres Gillinghamu oblieka od 6. júna 2017.

Barry Fuller sa v Charltone neuplatnil, prvé zápasové skúsenosti získal na hosťovaní v Barnete. V Stevenage Borough patril v rokoch 2006 až 2008 do základnej zostavy, potom prvýkrát pôsobil v Gillinghame, absolvoval 137 stretnutí. Pred návratom do Gillinghamu nastúpil na 205 zápasov za Wimbledon, v ročníku 2015/16 sa pričinil o postup do tretej ligy.

Gabriel Zakuani má na konte 29 medzištátnych zápasov, reprezentuje Konžskú demokratickú republiku. Prvú registračku mu vystavili v Leytone Orient, debutoval v marci 2003, ako 16-ročný, v 87 zápasoch sa trikrát presadil strelecky. Za Stoke odohral 28 zápasov druhej najvyššej súťaže. V Peterboroughu dosiahol bilanciu 180 zápasov a päť gólov. Prišiel z Northamptonu, 7. júna 2017.

Callum Reilly osemkrát reprezentoval Írsko v kategórii do 21 rokov. Z juniorky ho do A-mužstva Birminghamu preradili v januári 2012, pred ročníkom 2012/13 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. V 60 stretnutiach druhej najvyššej súťaže sa dvakrát zapísal do listiny strelcov. Hrával aj za Burton, Coventry a Bury. V 31 zápasoch za Gillingham dosiahol štyri presné zásahy.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova