Girona

V poslednom prestupovom období posilnil mužstvo Sebastian Cristoforo, stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Narodil sa v Montevideu, vychoval ho Club Atletico Penarol. Do A-mužstva ho pozval v máji 2011 Diego Aguirre. Pričinil sa o účasť vo finále Copa Libertadores 2011 a o majstrovský titul 2012/13. Zaznamenal 45 ligových vystúpení. Jedenásteho augusta 2013 vystužil káder FC Sevilla. Pomohol k trom víťazstvám v Európskej lige, v najvyššej súťaži Španielska sa objavil na ihrisku 33-krát. Do Fiorentiny prišiel najprv na hosťovanie, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky. Celkovo odohral 27 ligových duelov, požičali si ho Getafe a Eibar. Zaslúžil sa o účasť vo finále uruguajskej dvadsiatky na ME 2013.

Arijanet Muric je prvou voľbou medzi tri žrde. Mohol by reprezentovať aj Čiernu Horu a Švajčiarsko, hráva za Kosovo. Debutoval 20. novembra 2018 v súboji s Azerbajdžanom, na konte má 11 medzištátnych zápasov. Prvú profesionálnu zmluvu podpísal 27. júla 2017, s Manchestrom City. V ročníku 2018/19 odohral päť stretnutí Ligového pohára. Na hosťovaní v Brede absolvoval jeden štart, keď si ho požičal Nottingham Forest, dostal sa na ihrisku štyrikrát. Aj v Girone je na hosťovaní.

Dvadsaťpäťročný Gerard Gumbau je odchovancom Girony, v B-mužstve odohral so sedemgólovou bilanciou 32 stretnutí. V FC Barcelona hrával viac za rezervný tím ako za A-mužstvo. Darilo sa mu v CD Leganés. Štrnásteho augusta 2019 sa vrátil do Girony. Je použiteľný na pozícii defenzívneho stredopoliara i v strede obrany.

Obranca Antonio Luna vyrastal v FC Sevilla, do dobrej formy sa rozohral v rezerve, v A-mužstve nastúpil na 21 ligových duelov, v ročníku 2009/10 dvíhal nad hlavu Španielsky pohár, získal cenné skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy, požičali si ho Almeria a Mallorca. Dvadsiateho júna 2013 si jeho služby zabezpečila Aston Villa. Zaznamenal 17 ligových vystúpení, na hosťovaní vo Verone šancu nedostal, požičala si ho aj Spezia. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Eibar, Levante a Rayo Vallecano. Girone patrí od 30. septembra 2020. Je desaťnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Cristhian Stuani v prvých fázach svojej kariéry súkal góly jedna radosť, v Danubiu potreboval na 23 presných zásahov iba 36 vystúpení, na hosťovaní v druholigovom tíme Bella Vista dokonca v štrnástich zápasoch presne mieril 12-krát. V Reggine nenaplnil požiadavky na zakončovateľa, zato na pôžičke v Albacete sa opäť pravidelnej objavoval v listinách strelcov. V júli 2015 prestupoval z Espaňolu Barcelona do FC Middlesbrough za tri milióny eur. Veľkou mierou sa pričinil o postup do Premier League v sezóne 2015/16. Momentálne strieľa góly za Gironu. Na 69 presných zásahov potreboval 102 štartov. S osemgólovou bilanciou reprezentoval Urugauj 50-krát, zúčastnil sa na dvoch svetových šampionátoch.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný stopér Bernardo Espinosa. Narodil sa v Cali, v FC Sevilla hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, hosťoval v Racingu Santander. Aj Spoting Gijón si ho najprv požičal, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky, celkovo absolvoval 117 ligových vystúpení. Účinkovanie v FC Middlesbrough mu sťažilo zranenie, prednosť dostávali Calum Chambers a Ben Gibson, odohral 11 duelov Premier League. Estadi Montilivi je jeho futbalovým domovom od 7. júla 2017. Minulý súťažný ročník strávil na hosťovaní v RCD Espanyol.

Alternatívou do ofenzívy je 29-ročný Samuel Saiz. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii Realu Madrid, profesionálne začiatky absolvoval v C-mužstve a v rezerve. Do dobrej forme sa rozohral v rezervách Getafe a Atletica Madrid. Po pôsobení v Huesca ho angažoval Leeds. Nastúpil na 53 duelov druhej anglickej ligy, päťkrát skóroval, po hosťovaní v Getafe sa 18. júla 2019 dohodol s Gironou.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova