Gomel

Dzmitry Baha je alternatívou do záložnej formácie. Vyrastal v BATE Borisov, po prechode k profesionálom sa zaslúžil o osem majstrovských titulov, absolvoval 120 ligových duelov, strelil 18 gólov. Hapoel Haifa a Atromitos sú kluby, kde si vyskúšal legionárčenie. Po návrate do BATE Borisov ešte dvakrát oslavoval ligové prvenstvo. Gomel ho získal z FK Liepaja. Bol súčasťou olympijského mužstva Bieloruska v roku 2012, v A-mužstve sa predstavil trikrát.

Stredopoliar Illya Aleksiyevich súperil vo farbách Bieloruska na olympiáde v Londýne, v seniorskej reprezentácii debutoval 14. novembra 2012, do roku 2014 zozbieral 14 medzištátnych zápasov. Kariéru rozbiehal v Torpede Zhodino, keď prvýkrát obliekal dres FK Gomel, v 56 dueloch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Pričinil sa o tri prvenstvá BATE Borisov v lige. V FC Panetolikos sa nepresadil. Za Shakhtyor Soligorsk odohral  deväť stretnutí. Pred návratom do FK Gomel ho zamestnávali Torpedo Zhodino a  FC Minsk. Má fantastické zrýchlenie, ide príkladom v nasadení.

Prvou voľbou na ľavú stranu obrany je 32-ročný Yuriy Pantya. Hoci nie je reprezentant,  robí dobré meno futbalu  na Ukrajine. Spoľahlivý je pri bránení, platný je pri útočnej činnosti. Má rýchle nohy, cit pre prihrávku. Začínal v Nistre Otaci. Do dobrej formy sa rozohral v FC Krymteplytsia Molodizhne, darilo sa mu v Slavii Mozyr. Gomel posilnil 10. marca 2021.

Najnebezpečnejším útočníkom je Alyaksandr Makas. V Partizane Minsk mu vystavili prvú registračku, 19 gólov v 54 dueloch mu vyslúžilo prestup do FC Minsk, kde na 19 presných zásahov potreboval 74 vystúpení, vyhral Bieloruský pohár 2021/13. cenné skúsenosti získal v FC Atyrau. Ďalšími jeho zamestnávateľmi v Bielorusku boli Torpedo Zhodino, Dinamo Minsk a Isloch Minsk Raion. Do FK Gomel prišiel z FK Suduva. Raz reprezentoval Bielorusko.

Pilierom obrany je 33-ročný Syarhey Matsveychyk. Vychoval ho Gomel, v roku 2006 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, v ročníku  2010/11 dvíhal nad hlavu Bielurský pohár, nastúpil na 121 ligových duelov. Dobré služby odvádzal pre Shakhtyor Soligorsk, dvakrát vybojoval pohár, raz ligu, absolvoval 192 súbojov najvyššej súťaže Bielorska. Pred príchodom do FK Gomel hájil farby Dinama Minsk. Je 15-násobným reprezentantom Bielorska.

Tridsaťštyriročný  stredopoliar Igor Costrov dostáva  prvé šance  v národnom výbere Modavska. Kariéru rozbiehal  v Diname Bender, v 86 zápasoch moldavskej  ligy sedemkrát skóroval. Hapoel Beer Sheva je klub, kde sa zviditeľnil. V Sportingu Kansas City sa nepresadil, naopak, v FC Tiraspol bol oporou. Najlepšie futbalové časy zažil v Slavii Mozyr. Káder FK Gomel vystužil v januári 2021.

Perspektívu stať sa prvotriednym futbalistom má Raymond Adeola, 21-ročný rodák z nigérijského mesta Aduja. Najlepšie sa cíti na ľavom kraji záložnej formácie. Je rýchly,  priebojný, dokáže obísť protihráča, vynikajúco si plní defenzívne povinnosti. Ide príladom v bojovnosti, v nasadení. V roku 2021 prišiel do FC Gomel.Konstantin Kuchinsky
má predpoklady stať sa kvalitným obrancom. Kariéu rozbiehal v Zvezde-BGU Minsk, pokračoval v Diname Brest, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, požičali siho Lida a Belshina Bobruisk. Gomel si zabezpečil služby 18-násobného juniorského reprezentata Bieloruska 14. februára 2022.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova