Gremio

Pedro Geromel na seba upozornil vo Vitorii Guimaraes, kde v ročníku 2007/08 patril k najlepším hráčom portugalskej najvyššej súťaže, čo znamenalo prestup za lepšími podmienkami, do 1. FC Kolín. Príchod do kvalitnejšej súťaže bez problémov ustál, dokonca sa o jeho služby počas druhej sezóny pôsobenia v Nemecku zaujímal Real Madrid. V ročníku 2012/13 zozbieral cenné skúsenosti na hosťovaní v RCD Mallorca. Gremio je jeho prvou zastávkou v rodnej krajine, momentálne je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťdvaročný stopér má na konte jeden štart v brazílskom národnom výbere.

Marcelo Grohe sa veľkou mierou podieľal pri tohtoročnom zisku Pohára osloboditeľov, blysol sa v semifinále v zápase proti ekvádorskej Barcelone. Tridsaťročný gólman figuruje v širšom kádri brazílskej reprezentácie, nechýbal v nominácii na Copa America 2015, no na turnaji si nezahral, premiéru tak absolvoval 5. septembra 2015 vo víťaznom prípravnom zápase s Kostarikou. Celú klubovú kariéru strávil v drese súčasného zamestnávateľa, prvé štarty zo súčasných 175 získal v roku 2006.

Luan preberal ocenenie pre najlepšieho hráča Pohára osloboditeľov 2017. Za Gremio si prvýkrát zahral 19. januára 2014, v súčasnosti patrí k najlepším strelcom v tíme. Nedávno sa naňho boli pozrieť zástupcovia FC Liverpool. Podieľal sa na olympijskom prvenstve v roku 2016. V januári 2017 zažil ako 23-ročný premiéru v brazílskej seniorskej reprezentácii.

Tridsaťpäťročný Douglas hráva na poste ofenzívneho stredopoliara. Pred rodáka z Criciumy ide o druhé pôsobenie v Gremiu, v rokoch 2010 až 2012 tu odohral so 14-gólovou bilanciou 63 duelov. Dobré služby odvádzal v Corinthians a vo Vascu de Gama. V októbri 2010 si v prípravnom zápase s Argentínou vyskúšal národný dres.

K nastupujúcej generácii patrí 21-ročný Everton. Keď v októbri 2013 podpisoval prvú zmluvu na súčasnom pôsobisku, zaujímal sa o jeho služby Manchester City. Do A-mužstva ho zaradil pred ročníkom 2014 Enderson Moreira. Svoje schopnosti naplno rozvinul až v roku 2016. Stý zápas za Gremio absolvoval 9. marca 2017 pri víťazstve v Pohári osloboditeľov na pôde FC Zamora.

Renato Portaluppi má v kádri momentálne troch legionárov, Michael Arroyo robí dobré meno ekvádorskému futbalu. Reprezentoval 31-krát, zúčastnil sa na svetovom šampionáte v Brazílii. Tridsaťročný krídelník vyrastal v Emelecu, v Deportive Quito sa podieľal na majstrovskom titule v roku 2009, ekvádorskú najvyššiu súťaž vyhral aj počas pôsobenia v Barcelone v roku 2012. Úspechy žal aj v Clube America, vybojoval ligové prvenstvo 2014, v dvoch prípadoch (2014/15 a 2015/16) triumfoval v Lige majstrov CONCACAF.

Ramiro ide príkladom v bojovnosti a v nasadení, dlhodobo vykazuje najlepšie štatistické ukazovatele v defenzívnom súboji. Či nastúpi v stredovej formácii alebo na pravom kraji obrany, Renato Portaluppi sa môže na neho dokonale spoľahnúť. Prvý profesionálny zápas odohral 13. februára 2011 za Juventude, keďže Gremio udržuje s týmto klubom dlhodobo priateľské vzťahy, hráča už po odohratí siedmich majstrovských zápasov angažovalo. Odvtedy nastúpil na 84 ligových duelov.

Maicon robil prvé futbalové kroky vo Fluminense, vyskúšal si aj Európu, hrával za MSV Duisburg. V rokoch 2012 až 2015 patril medzi opory FC Sao Paulo, upútal skvelou zohratosťou s Gansom v stredovej formácii. Mauricy Ramalho si bez tejto dvojice nevedel predstaviť základnú zostavu. Podieľal sa na prvenstve v súťaži Copa Sudamericana 2012. Na súčasné pôsobisko prišiel v roku 2015.

Beto sa Silva v piatich prípadoch reprezentoval Peru, prvý štart v reprezentácii zaznamenal v roku 2016. Dvadsaťročný rodák z Limy začínal v Sportingu Cristal, debut si odkrútil vo veku 16 rokov, pričinil sa o ligové víťazstvo 2014. Po neúspešnej snahe presadiť sa v PSV Eindhoven sa 20. januára 2017 dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova