Grenoble

Útočník Florian Raspentino začínal v nižších súťažiach, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v FC Nantes, 11. júna 2011. V 30 druholigových zápasoch sedemkrát skóroval, čo znamenalo prestup do Marseille. V základnej zostave sa neudomácnil, nastúpil na sedem duelov najvyššej súťaže, odohral šesť duelov Európskej ligy, dobré služby odvádzal na hosťovaniach, požičali si ho Brest a Bastia. Potom hrával za Caen a Dijon, 31. augusta 2015 sa vrátil do SC Bastia. Legionárčil v belgickom Eupene, pôsobil aj vo Valenciennes FC.

Alternatívou do obrany je 30-ročný Loic Nestor. Raz dostal šancu vo francúzskej dvadsaťjednotke, raz reprezentoval Guadeloupe. Je odchovancom AC Le Havre, profesionálom sa stal v roku 2007, v 66 zápasoch päťkrát skóroval. V rokoch 2012 až 2015 obliekal dres LB Chateauroux, absolvoval 95 stretnutí. Darilo sa mu vo Valenciennes, do Grenoble prestúpil 1. júla 2019.

Obranca Jerome Mombris má isté miesto v základnej zostave. Na konte má 13 medzištátnych zápasov, reprezentuje Madagaskar, premiéru zažil 11. novembra 2017. Jeho prvým klubom bol Stade Plebennec, ďalšie futbalové kroky robil v US Avranches. Oporou bol v AC Le Havre, v 115 dueloch sa trikrát zapísal do listiny strelcov. Prišiel 1. júla 2018, z klubu Gazélec Ajaccio.

Dvadsaťdvaročný Charles Pickel dokáže zahrať v obrane i v zálohe. Futbalovú abecedu si osvojil v juniorských výberoch FC Bazilej, 23. decembra 2015 podpísal profesionálny kontrakt, trikrát si vyskúšal švajčiarsku najvyššiu súťaž. Prvého marca 2017 sa dohodol s Grasshoppers. V devätnástich ligových zápasoch gól nedosiahol, päť vystúpení absolvoval na hosťovaní v klube Neuchatel Xamax. V juniorských národných výberoch Švajčiarska zozbieral 14 štartov.

Brice Maubleu sa zdokonaľoval v juniorských výberoch klubu, 27. marca 2010 zaznamenal debut v profesionálnom zápase. Keď mal klub finančné problémy a preradili ho do piatej najvyššej súťaže, vybojoval si miesto v úvodnej jedenástke. V lete 2012 prestúpil do Tours, kde bol dvojkou, prednosť dostával Benjamin Leroy. Pred ročníkom 2014/15 sa do Grenoble vrátil, odvtedy odchytal 105 duelov. Konkuruje mu Senegalčan Papa Demba Camara.

Stredopoliar Yves Pambou, dvojnásobný reprezentant Konga, bojuje o miesto v základnej zostave. Začínal v kluboch Reggina Calcio a Trélissac, slovenskú najvyššiu súťaž okúsil v Dunajskej Strede, absolvoval 63 zápasov. Potom ho šesť mesiacov zamestnával Hapoel Petah Tikva. V januári 2019 ho angažoval Grenoble Foot 38.

Terell Ondaan nedávno prvýkrát reprezentoval Guyanu, predtým zaknihoval päť vystúpení v juniorských národných výberoch Holandska. Tilburg jeho nákupom reagoval na odchod Virgila Misidjana. V 78 zápasoch sa deväťkrát zapísal do listiny strelcov, v ročníku 2012/13 dvíhal nad hlavu Holandský pohár, v sezóne 2013/14 sa pričinil o prvenstvo v druhej lige. Hrával aj za Excelsior Rotterdam a PEC Zwolle.

Anthony Belmonte sa narodil v Istres, kde mu vystavili aj prvú registračku. V Dijone hrával za rezervu i za A-mužstvo, 1. septembra 2017 rozšíril káder Levski Sofia, nastúpil na 27 duelov bulharskej ligy. Stade des Alpes je jeho futbalovým domovom od 16. júla 2019. Najlepšie sa cíti na pozícii defenzívneho stredopoliara.

Tridsaťročný Ibrehima Coulibaly patrí k najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom. Začínal v US Orléans, profesionálom sa stal v roku 2011, s dvojgólovou bilanciou odohral 38 duelov. Do dobrej formy sa rozohral v USL Dunkerque. Prvý zápas za Grenoble odohral 27. júla 2018. V marci 2019 dostal prvú šancu v národnom výbere Mauritánie.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova