Grodno

Pavel Savitski je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Narodil sa pred 27 rokmi v Grodne, je odchovancom FC Neman, v ročníku 2011 zažil premiéru v najvyššej súťaži Bieloruska. Na 54 ligových gólov potreboval 180 vystúpení. Na hosťovaní v Jagiellonii Bialystok si vyskúšal futbal v Poľsku. V Diname Brest sa rozohral do fantastickej formy,  zaznamenal 75 štartov a 33 gólov. Vyhral pohár 2017/18. Bielorusko reprezentuje od roku 2014, v 22 zápasoch sa šesťkrát tešil z gólu. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 12. januára 2022, hrával za Rukh Brest.

Útočník Gegham Kadimyan reprezentuje Arménsko, v15 medzištátnych zápasoch sa dvakrát strelecky presadil. Kariéru rozbiehal v Arsenale Charkov, pokračoval v FC Tytan Armyansk. Zviditeľnil sa na Ukrajine, zamestnávali ho Olimpik Doneck, Karpaty Ľvov,  Zorya Luhansk, Vorskla Poltava a Arsenal Kyjev. Keď prvýkrát hrával za Neman Grodno, na 12 gólov  potreboval 29 štartov. Po pôsobení v FC Kayzar sa 24. januára 2022 vrátil.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 37-ročný stredopoliar Vladimir Zhukavsky. Výkonmi v FK Lida si vyslúžil pozornosť z Belshiny Bobruisk, kde sa v 38 dueloch 10-krát strelecky presadil, potom ho angažoval Soligorsk. Pre Naftan Novopolotsk vybojoval Bieloruský pohár 2011/12.  V FK Gomel robil ďalšie futbalové kroky. V rokoch 2014/15 ho opäť zamestnával Naftan Novopolotsk. Na súčasné pôsobisko prišiel 1. janauára 2017, z Dinama Minsk.

Sherif Jimoh sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Stopercentnú defenzívu podporuje zapájaním sa do útočných akcií. Zakladá si na skvelej atletickej pripravenosti, má nadštandardnú loptovú techniku. Athletic Adamjé je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v roku 2014 nepochodil na skúške v FC Bazilej. V rodnej krajine ho neskôr zamestnával aj FC San Pedro.

Tridsaťtriročný Nenad Adamovič je pre mžstvo najcennejší na pravom krídle. V mládežníckej akadémii FK Partizan Belehrad strávil päť rokov, v A-mužstve sa nepresadil, na hosťovaní v FK Teleoptik odohral so štvorgólovou bilanciou 72 duelov. Výkony v Smeredove a v Hajduku Kula mu pomohli k prestupu do Dinama Brest, kde na 20 presných zásahov potreboval 80 vystúpení. Cenné skúsenosti získal v Maccabi Petah Tikva. Pred príchodom do Grodna hrával aj za Čukarički, Vitebsk, Zhetysu a Taraz.  Trinásťkrát reprezentoval devätnástku Srbska.

Yahor Zubovič je dôležitou súčasťou mužstva. Začínal v Minsku, v kluboch Torpedo, MTZ-RIPO, Dinamo a Partizan. V Belshine Bobruisk sa mu strelecky darilo, na 11 presných zásahov potreboval 32 štartov. Pre Naftan Novopolotsk vybojoval Bieloruský pohár 2011/12. Keď prvýkrát obliekal dres súčasného zamestnávateľa, v 45 zápasoch nastrieľal 16 gólov. Ďalšími jeho klubmi boli Slutsk, Dinamo Minsk, Torpedo Zhodino,  Melaka United, Zhetysu. Neman Grodno posilnil 15. februára 2021. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012.

Alternatívou do záložnej formácie je 22-ročný Roman  Pasevich, stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V PCM  Postavy mu vystavili prvú registračku, v kariére pokračoval v FC Osipovichi a v FC Sputnik Rechitsa. Ročník 2019 strávil  v Lide. Stadion Neman je jeho futbalovým domovom  od 30. januára 2020. Darilo sa mu na hosťovaní  v FC Smorgon.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova