Groningen

Sergio Padt je prvou voľbou trénera Dannyho Buijsa medzi tri žrde. Dvadsaťosemročný rodák z Haarlemu figuruje v kádri holandského národného výberu, no v medzištátnom zápase ešte šancu nedostal, päťkrát reprezentoval vo vekovej kategórii do 21 rokov. Začínal ako hráč Ajaxu Amsterdam na hosťovaní v Go Ahead Eagles, dobré služby odvádzal pre Gent. Do Groningenu prestúpil 22. júna 2014, odchytal 162 ligových duelov. V ročníku 2014/15 sa podieľal na prvenstve v holandskej pohárovej súťaži.

Mike te Wierik je držiteľom kapitánskej pásky. Má isté miesto v základnej zostave, najplatnejší pre mužstvo je v strede obrany. Profesionálom sa stal v Almele, v 148 zápasoch holandskej ligy dosiahol šesť presných zásahov. Hráčom Groningenu sa stal pred ročníkom 2017/18. V juniorských reprezentačných výberoch Holandska zozbieral šesť štartov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Samir Memiševič. Dvadsaťpäťročný stopér rozbiehal kariéru v tímoch Slaven Živinice, Sloboda Tuzla, Teleoptik, Bežanija a Radnik Bijeljina. V auguste 2016 sa dohodol s Groningenom. V 84 ligových dueloch štyrikrát skóroval. Je dvojnásobným reprezentantom Bosny a Hercegoviny, debutoval 29. mája 2016 v súboji so Španielskom.

Ritsu Doan je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Začínal pätnástimi zápasmi odohranými za klub Gamba Osaka, dres súčasného zamestnávateľa oblieka od leta 2017. Na trinásť presných zásahov potreboval 46 ligových duelov, je 11-násobným reprezentantom Japonska, pričinil sa o druhé miesto na kontinentálnom šampionáte Ázie 2019.

Mimoun Mahi odohral dva zápasy za národný výber Maroka, v juniorských vekových kategóriách hrával za Holandsko, zaznamenal 11 vystúpení. Je odchovancom Sparty Rotterdam, profesionálom sa stal v roku 2012, v 32 zápasoch sa trikrát strelecky presadil. V Groningene nastúpil na 114 ligových duelov, nastrieľal 35 gólov, podieľal sa na triumfe v Holandskom pohári 2014/15.

Alternatívou do útoku je 27-ročný Paul Gladon. Prvú registračku mu vystavili v Sparte Rotterdam, profesionálom sa stal v sezóne 2010/11, do základnej zostavy sa prebojoval po návrate z hosťovania v Dordrechte, kde v 36 zápasoch 17-krát skóroval. Po pôsobení v Almele sa 26. augusta 2016 dohodol na trojročnom kontrakte s Wolverhamptonom. Nepodarilo sa mu zapracovať sa do úvodnej jedenástky a tak sa vrátil do Almela na hosťovanie. Groningen ho angažoval 16. januára 2019.

Pevnou súčasťou základnej zostavy je Deyovaisio Zeefuik. Rodák z Amsterdamu sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Ajaxu, za A-mužstvo nastúpil na šesť ligových zápasov. Dres Groningenu nosí od 30. januára 2018. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Absolvoval 13 vystúpení v juniorských reprezentáciách Holandska. Jeho brat Genero Zeefuik hráva za Balikesispor.

Django Warmerdam je štvornásobným reprezentantom Holandska vo vekovej kategórii do 21 rokov. Danny Buijs mu dôveruje na pozícii ľavého obrancu. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam, v A-mužstve sa neuplatnil, po hosťovaní vo Zwolle, kde v 26 zápasoch strelil štyri góly, posilnil súčasného zamestnávateľa.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova