Guadalajara

Najznámejšou tvárou je 37-ročný útočník Oribe Peralta. Z futbalovej abecedy vie všetko. Pri triumfe na olympiáde v Londýne dosiahol dva góly. Na 25 presných zásahov v drese Mexika potreboval 62 vystúpení. Leon a Monterrey sú kluby, kde robil prvé futbalové kroky. Za Santos Laguna v rokoch 2008 až 2014 odohral 225 duelov, v ktorých presne namieril 82-krát, dosiahol dve prvenstvá v najvyššej súťaži Mexika. Darilo sa mu v Clube America, na 60 gólov potreboval 182 zápasov. Dvakrát vyhral ligu, dvakrát Ligu majstrov.

Miguel Ponce hráva na ľavej strane obrany. V CD Guadalajara absolvoval mládežnícku akadémiu, v 211 zápasoch ligy sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov, prispel k majstrovskému titulu v ročníku 2017. Požičali si ho Toluca a Necaxa. Hoci je jeho rodiskom Sacramento, reprezentuje Mexiko. Bol súčasťou olympijského mužstva pri víťazstve v Londýne. V A-mužstve debutoval na Copa America 2011, na konte má 12 medzištátnych zápasov.

Tridsaťtriročný stredopoliar Jesus Molina je držiteľom kapitánskej pásky. V Tigres UANL sa stal profesionálom, s desaťgólovou bilanciou odohral 97 stretnutí ligy. V Clube America bol stabilnou súčasťou základnej zostavy, zaznamenal 126 ligových štartov, dvakrát sa zaslúžil o majstrovský titul. Ďalším jeho pôsobiskom bol Santos Laguna, v 72 zápasoch najvyššej súťaže Mexika sa štyrikrát strelecky presadil. Podieľal sa na jednom ligovom prvenstve. V Monterrey mal stabilné miesto v základnej zostave, pomohol k majstrovskému titulu 2017, strávil tam dve sezóny. Dres CD Guadalajara oblieka od decembra 2018. V marci 2010 prvýkrát reprezentoval. V nominácii na MS 2018 nefiguroval. V národnom výbere Mexika absolvoval 32 zápasov.

Stopér Hiram Mier patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Je odchovancom CF Monterrey, v lete 2010 bol preradený k profesionálom, absolvoval 159 duelov ligy. Raz vyhral ligu, trikrát Ligu majstrov. V FC Queretaro bol najprv na hosťovaní, potom podpísal prestupové lístky, celkovo nastúpil na 69 stretnutí. Estadio Akron je jeho futbalovým domovom od 1. januára 2019, prestupoval za 1,8 milióna eur. Bol súčasťou mužstva, ktoré triumfovalo na olympiáde v Londýne. V národnom výbere Mexika odohral 11 zápasov.

Krídelník Isaac Brisuela sa narodil v San Jose v USA, reprezentuje Mexiko, debutoval na Gold Cup-e 2013, v 14 medzištátnych zápasoch sa mu skórovať nepodarilo. Vyrastal v Deportive Toluca, premiéru v profesionálnom zápase zakhinoval 26. júla 2009, v 150 ligových dueloch sa 15-krát strelecky presadil, požičal si ho Atlas. V Guadalajare má bilanciu 202 vystúpení a 17 gólov. Raz oslavoval majstrovský titul, vyhral Ligu majstrov 2018.

Krídelník Uriel Antuna má rýchle nohy, dokáže obísť protihráča. Santos Laguna je klub, kde si osvojil futbalovú abecedu, po debute v A-mužstve, keď mu pomohol tréner Jose Manuel de la Torre, prestúpil do Manchestru City. V Premier League šancu nedostal, keď si ho požičali Groningen a Los Angeles Galaxy, nadobudol cennú hernú prax. Guadalajara ho angažovala 28. novembra 2019. V mexickej reprezentácii sa mu strelecky darí, v 21 medzištátnych zápasoch osemkrát skóroval. Vyhral Gold Cup 2019.

Alternatívou do ofenzívy je 27-ročný Angel Zaldivar, dokáže zahrať na krídle a aj v útoký. Je odchovancom klubu, premiéru v profesionálnom zápase zažil 28. júla 2013. Nastúpil na 131 ligových duelov, 24-krát skóroval. Raz sa stal mexickým šampiónom, raz vyhral Ligu majstrov. Coras, Monterrey a Puebla sú kluby, kde hosťoval. Figuruje v širšom kádri národného výberu Mexika, reprezentoval šesťkrát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova