Häcken Gӧteborg

Tridsaťtriročný rodák z Brazílie Paulinho sa najlepšie cíti na ľavom krídle. Upriamil na seba pozornosť v BK Häcken, prvýkrát obliekal dres klubu v rokoch 2007 až 2010, na 37 presných zásahov potreboval 87 vystúpení. Do klubu sa vrátil 15. apríla 2015, odvtedy zaznamenal 85 zápasov a 54 gólov. Zdobí ho efektivita k zakončení, platný je aj v defenzíve.

Rasmus Lindgren, dvojnásobný reprezentant Švédska, vykonáva úlohy kapitána. Je použiteľný na pozíciách defenzívneho stredopoliara i stopéra. Profesionálom sa stal v Ajaxe Amsterdam, debutoval 13. februára 2005. Po odohratí štyroch ligových zápasov odišiel do Groningenu, najprv na hosťovanie, 1. marca 2006 podpísal prestupové lístky. Prestup sa uskutočnil za 0,3 milióna eur. Potom sa rozohral do takej formy, že Ajax Amsterdam do jeho návratu investoval v januári 2008 2,5 milióna eur. V ročníku 2008/09 prispel k prvenstvu v pohári, v sezóne 2010/11 sa podieľal na ligovom triumfe. Neskôr sa stal aj majstrom Rakúska, pôsobil v Salzburgu. Potom opäť hájil farby Groningenu, v ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Holandský pohár, v 79 zápasoch ligy päťkrát skóroval.

Tridsaťšesťročný Kari Arkivuo dokáže zahrať na ľavej strane obrany i v zálohe. Rodák z Lahti je 57-násobným reprezentantom Fínska, najcennejší dres prvýkrát obliekol 12. novembra 2005 v súboji s Estónskom. Začínal v FC Lahti, s 12-gólovou bilanciou odohral 101 stretnutí. Prvýkrát legionárčil v nórskom klube Sandefjord. Na súčasné pôsobisko prišiel z Go Ahead Eagles, v lete 2010. V 192 zápasoch sa päťkrát strelecky presadil.

Tridsaťjedenročný Peter Abrahamsson je prvou voľbou medzi tri žrde. Prvú registračku mu vystavili v Örgryte IS, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2006, odchytal 120 duelov. BK Häcken Gӧteborg posilnil 1. januára 2014. Absolvoval 72 stretnutí. Raz dostal šancu v národnom výbere Švédska.

Stredopoliar Ahmed Yasin bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012, v A-mužstve Iraku má bilanciu 63 zápasov a šesť gólov. Je odchovancom BK Forward, ako 19-ročný sa dohodol na štvorročnej spolupráci s Örebrom. V 89 zápasoch desaťkrát skóroval. V ročníku 2018 prispel výkonmi v 14 zápasoch k majstrovskému titulu, hrával za AIK Štokholm.

Nigérijčan Godswill Ekpolo je pre mužstvo najcennejší na pravej strane obrany, použiteľný je aj na poste stopéra. Nevynechá žiadnu možnosť zapojiť sa do ofenzívnej akcie, vyniká citom pre prihrávku. Stráca málo lôpt. Začínal v rezerve Barcelony, v júli 2016 neuspel na skúške vo Wolverhamptone. Ďalšími jeho klubmi boli Fleetwood Town a Mérida. Bravida Arena sa stala jeho futbalovým domovom 29. júna 2018.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Erik Friberg. Tridsaťtriročný stredopoliar sa dvakrát predstavil vo švédskej reprezentácii. V BK Häcken Gӧteborg prvýkrát pôsobil v rokoch 2007 až 2010. Dobré služby odvádzal pre Seattle Sounders a pre Malmӧ, v FC Bologna sa nedokázal prebojovať do základnej zostavy. Pred návratom do BK Häcken Gӧteborg ešte hrával za Esbjerg a opäť za Seattle Sounders.

Daleho Irandust sa zdokonaľoval v juniorských celkoch GAIS Gӧteborg, profesionálom sa stal v BK Häcken Gӧteborg, premiéru zažil 24. augusta 2016. V 65 ligových dueloch sa sedemkrát zapísal do listiny strelcov. Na konte má dva medzištátne zápasy, reprezentuje Švédsko, debutoval 8. januára 2019 v súboji s Fínskom.

Tridsaťjedenročný Joona Toivio je lídrom obrannej formácie. Futbalové základy dostal v mládežníckej akadémii HJK Helsinki, prvú hernú prax získal ako hráč Alkmaaru na hosťovaní v SC Telstar. Darilo sa mu v Djurgardene, v Molde skvelým spôsobom nahradil odchádzajúceho Vegarda Forrena. Súčasný zamestnávateľ ho kúpil z klubu Termalica Nieciecza. V 54 medzištátnych zápasoch odohraných za Fínsko sa trikrát trafil do siete.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova