Halle

Michael Eberwein je najnebezpečnejším útočníkom. V Bayerne Mníchov dostal futbalové základy, v Borussii Dortmund II sa stal profesionálom, na 28 gólov potreboval 84 štartov. V kariére pokračoval vo Fortune Kolín, so štvorgólovou bilanciou odohral 38 stretnutí. Keď ho zamestnával Holstein Kiel, nedal o sebe výraznejšie počuť. V septembri 2020 posilnil Hallescherer FC.

Dvadsaťšesťročný Sven Müller je alternatívou medzi tri žrde. Konkurujú mu Tim Schreiber a Daniel Mesenhӧler. V 1. FC Kolín prešiel mládežníckou akadémiou, v rezerve odchytal 54 duelov, raz dostal šancu v najvyššej súťaži Nemecka. Dva roky strávil v Karlsruhe, zaznamenal dve vystúpenia v tretej lige. V septembri 2020 vystužil káder súčasného zamestnávateľa. Raz sa predstavil v juniorskej reprezentácii Nemecka.

Alternatívou do útoku je 31-ročný Philipp Zulechner. Začínal 11 zápasmi odohranými za SV Grӧdig, zviditeľnil sa v SV Horn, na 31 gólov potreboval 75 štartov. Po návrate do SV Grӧdig zaznamenal 20 vystúpení a 15 gólov. Vo Freiburgu sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal, na hosťovaniach v Austrii a v Young Boys Bern sa strelecky nepresadil. Dres Sturmu Graz obliekol 33-krát, strelil päť gólov. V FC Erzgebirge Aue dosiahol 60 štartov a sedem gólov. S Halle sa dohodol 31. januára 2022. Raz reprezentoval Rakúsko.

Na ľavej strane obrany dostáva najčastejšie priestor Janek Sternberg. V mládežníckej akadémii Hamburgu strávil štyri roky, v rezervnom tíme odohral 66 stretnutí. V Brémach hrával viac za rezervu, v A-mužstve absolvoval 25 zápasov najvyššej súťaže Nemecka. Ferencvaros Budapešť je klub, kde si vyskúšal legionárčenie. Pred príchodom na súčasné pôsobisko ho zamestnával Kaiserslautern. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 29-ročný Niklas Kreuzer. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Vyrastal v FC Bazilej, Rot-Weiss Erfurt je klub, kde sa stal profesionálom. V 18 dueloch sa nedokázal zapísať do listiny strelcov. Počas pôsobenia v Dyname Drážďany nastúpil na 157 stretnutí, šesťkrát skóroval. Syn Olivera Kreuzera dostal 16-krát šancu v nemeckých juniorských reprezentáciách.

O miesto v záložnej formácii bojuje Nemec španielskeho pôvodu 32-ročný Marcel Titsch-Rivero. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Eintrachtu Frankfurt, v A-mužstve dosiahol dva štarty, v rezerve odohral 90 duelov, nastrieľal 15 gólov. Dobré služby odvádzal pre 1. FC Heidenheim, nastúpil na 163 stretnutí, sedemkrát sa strelecky presadil. Keď ho zamestnával Wehen Wiesbaden, nemal úplne isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. Leuna Chemie Stadion je jeho futbalovým domovom od 20. augusta 2020.

Útočník Jonas Nietfeld je držiteľom kapitánskej pásky. Rot- Weiss Erfurt je klub, kde mu vystavili prvú registračku, v 33 zápasoch päťkrát skóroval. V Schalke 04 II pokračoval v kariéru. Počas pôsobenia vo FSV Zwickau potreboval na 21 presných zásahov 67 štartov. V SSV Jahn Regensburg hrával v rokoch 2017 až 2019. Na súčasnom pôsobisku zaznamenal 72 vystúpení a sedem gólov.

Tridsaťjedenročný Toni Lindehahn hráva za Hallescherer FC najdlhšie. Jeho rodiskom je Halle, z dorastu do A-mužstva ho preradili v roku 2009. Odohral 280 duelov, strelil 20 gólov. Je použiteľný na pravej strane obrany i na pravej strane zálohy. V roku 2012 prispel k postupu do tretej najvyššej súťaže Nemecka.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova