Heidenheim

Norman Theuerkauk patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Dokáže zahrať na ľavej strane obrany a na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vychovali ho Brémy, v rezervnom tíme nastúpil na 52 stretnutí, dvakrát sa strelecky presadil. V Eintrachte Frankfurt stačili jeho schopnosti iba na rezervu, potom bol šesť rokov oporou Eintrachtu Braunschweig. Pred ročníkom 2015/16 prišiel do 1. FC Heidenheim. Je šesťnásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Alternatívou do záložnej formácie je Konstantin Kerschbaumer, jeden z mála legionárov figurujúcich v kádri 1. FC Heidenheim. Začínal v rezervnom tíme Rapidu Viedeň, hosťoval vo Vienne, pokračoval v SKN St. Pӧlten, kde zaznamenal 86 vystúpení a 15 presných zásahov. Výkonmi v Admire Wacker si vyslúžil angažmán v Brentforde. Nastúpil na 52 duelov, požičala si ho Arminia Bielefeld. Na súčasné pôsobisko prišiel v septembri 2019 z Ingolstadtu. Dvadsaťkrát sa predstavil v juniorských reprezentáciách Rakúska.

Vysoký útočník Tim Kleindienst má isté miesto v úvodnej jedenástke. V FC Energie Cottbus sa dostal do takej formy, že ho kúpil Freiburg. Zaostal za očakávaniami, v 39 zápasoch sa len dvakrát zapísal do listiny strelcov. Počas prvého pôsobenia v 1. FC Heidenheim odohral s 21-gólovou bilanciou 54 duelov. V Gente nedal o sebe výraznejšie počuť. V januári 2021 sa vrátil do 1. FC Heidenheim. V nemeckej dvadsiatke sa desaťkrát predstavil.

Kevin Müller, sedemnásobný juniorský reprezentant Nemecka, je prvou voľbou medzi tri žrde. V Hanse Rostock prešiel mládežníckou akadémiou, v A-mužstve dostal šancu 64-krát. Vo VfB Stuttgart II a v FC Energie Cottbus robil ďalšie futbalové kroky. Na súčasnom pôsobisku absolvoval 168 zápasov druhej najvyššej súťaže Nemecka.

Dvadsaťdeväťročný Oliver Hüsing sa najlepšie cíti v strede obrany. Je odchovancom Werderu Brémy, v rezerve odohral toho viac ako v A-mužstve, v lige dostal šancu v troch prípadoch, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Hanse Rostock. Ferencvaros v júni 2016 investoval do jeho prípadu 0,3 milióna eur. Absolvoval 19 duelov maďarskej ligy. Keď ho opäť zamestnala Hansa Rostock, v 66 dueloch tretej ligy strelil sedem gólov. Pred ročníkom 2019/20 posilnil Heidenheim.

Obranca Patrick Mainka vykonáva kapitánske povinnosti. V mládežníckej akadémii Arminie Bielefeld strávil štyri roky, po prechode k profesionálom hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, ďalším jeho zamestnávateľom bol Werder Brémy II. V Borussii Dortmund stačili jeho schopnosti tiež iba na rezervu, v 86 dueloch deväťkrát skóroval. V lete 2018 prišiel na súčasné pôsobisko. V 97 druholigových dueloch strelil sedem gólov.

Dženis Burnič je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí, často nachádza miesto v základnej zostave. Jeho predkovia pochádzajú z Bosny a Hercegoviny. V mládežníckej akadémiii Borussie Dortmund dostal základy futbalovej abecedy, v A-mužstve sa neuplatnil, požičali si ho Stuttgart a Dynamo Drážďany. Tretieho augusta 2020 si zabezpečil jeho služby Heidenheim. V juniorských reprezentáciách Nemecka zozbieral 44 vystúpení.

Dôležitou súčasťou mužstva je 29-ročný útočník Robert Leipertz. Je odchovancom Alemannie Aachen, v roku 2012 podpísal prvú profesionálnu zmluvu, nastúpil na 19 zápasov, päťkrát skóroval. V rezervnom tíme Schalke potreboval na 20 gólov 35 vystúpení. Počas prvého pôsobenia v 1. FC Heidenheim zaznamenal 65 štartov a 18 gólov. Ďalšie tri roky strávil v FC Ingolstadt, s Heidenheimom sa opäť dohodol 31. januára 2019.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova