Hellas Verona

Obranca Salvatore Bocchetti bol súčasťou olympijského mužstva, ktoré sa v roku 2008 prebojovalo medzi osem najlepších. V základnej zostave na ME 2009 dvadsaťjedenročných ho v strede obrany dopĺňal Marco Andreolli. V seniorskej reprezentácii Talianska zaznamenal päť vystúpení. Je odchovancom Ascoli, ďalšími jeho klubmi boli Lanciano, Frosinone a Janov. Prvým jeho ruským zamestnávateľom bol Rubin Kazaň, v januári 2013 posilnil Spartak Moskva. Pomohol k majstrovskému titulu 2016/17, nastúpil na 95 ligových duelov, druhú polovicu sezóny 2015/16 hosťoval v AC Miláno. S Hellasom Verona sa dohodol 25. júla 2019.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný Pawel Davidowicz. Najlepšie sa cíti v strede obrany, dokáže obsadiť aj pozíciu defenzívneho stredopoliara. Je odchovancom Lechie Gdaňsk, nastúpil na 34 duelov najvyššej súťaže Poľska. V rezerve Benficy Lisabon odohral s trojgólovou bilanciou 66 stretnutí, požičali si ho Bochum a Palermo. Pred ročníkom 2018/19 prišiel do Hellasu Verona na hosťovanie, to sa menilo na prestup 20. marca 2019. Je 22-násobným juniorským reprezentantom Poľska, v A-mužstve dostal šancu raz. Do záverečnej nominácie na MS 2018 sa nedostal.

Obranca Marco Faraoni má isté miesto v základnej zostave. Inter Miláno je klub, kde sa stal profesionálom, nastúpil na 14 ligových duelov, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Ďalšími jeho klubmi boli Udinese Calcio, Watford, Perugia a Novara. Dobré služby odvádzal pre Crotone. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 40 štartov a šesť gólov. V juniorských národných výberoch Talianska zozbieral 35 vystúpení.

Miguel Veloso vyrastal v Sportingu Lisabon, v A-mužstve sa na ihrisku začal objavovať po návrate z hosťovania v CD Olivais Moscavide. V ročníku 2007/08 ho v strede zálohy skvelým spôsobom dopĺňal Joao Moutinho, oslovilo ho vtedy viacero klubov z Premier League, no transfer z toho nebol. V 98 ligových dueloch dosiahol štvorgólový nástrel, 32-krát si zahral v pohárovej Európe. Legionárčenie odštartoval v FC Janov, s Dynamom Kyjev sa stal dvakrát ukrajinským majstrom. Koncom júla 2016 sa vrátil do FC Janov, absolvoval 66 ligových štartov. Vo Verone pôsobí od 20. júla 2019. Reprezentuje Portugalsko, na konte má 56 medzištátnych zápasov.

Dvadsaťdeväťročný Marco Silvestri je prvou voľbou medzi tri žrde. Začínal ako hráč Chieva Verona na hosťovaniach v Reggiane, v Padove a v Cagliari. V júli 2014 investoval Leeds do jeho príchodu milión eur. Vypracoval sa na oporu, odchytal 88 duelov druhej anglickej ligy, keď prišiel Robert Green, ocitol sa na vedľajšej koľaji. Stadio Marcantonio Bentegodi je jeho futbalovým domovom od 19. júla 2017. Je šesťnásobným juniorským reprezentantom Talianska.

Alternatívou do útoku je 31-ročný Samuel di Carmine. Kariéru rozbiehal ako hráč Fiorentiny na hosťovaniach, požičali si ho Queens Park Rangers a Gallipoli. Ďalšie futbalové kroky robil vo Frosinone. Do dobrej formy sa rozohral v Cittadelle a v SS Juve Stabia. V Perugii potreboval na 38 presných zásahov 90 vystúpení. V 43 zápasoch odohraných za Hellas Verona sa 17-krát strelecky presadil. Trikrát dostal šancu v juniorských národných výberoch Talianska.

Darko Lazovič sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii FC Borac Čačak, na prvý profesionálny zápas nastúpil 2. marca 2008, výkonmi v 42 zápasoch si vypýtal prestup do CZ Belehrad, dres menil 22. júna 2009. Zaznamenal 117 ligových vystúpení a 29 presných zásahov, v ročníkoch 2009/10 a 2011/12 dvíhal nad hlavu Srbský pohár, pomohol k majstrovskému titulu 2013/14. Dvakrát sa dostal do ideálnej zostavy najvyššej súťaže Srbska, desaťkrát si vyskúšal atmosféru pohárovej Európy. Od leta 2015 do 6. augusta 2019, kedy prišiel do Verony, hrával za FC Janov. Figuruje v širšom kádri národného výberu Srbska, reprezentoval deväťkrát.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova