Honduras

Donis Escober má na konte 68 medzištátnych zápasov. V reprezentácii debutoval v máji 2002 v súboji s Japonskom. Za jeho čias tréneri medzi troma žrďami často preferovali Noela Valladeresa. Celú klubovú kariéru strávil v Olimpii Tegucigalpa, odchytal 219 zápasov. V štyroch prípadoch vyhral súťaž Apertura, 11-krát sa radoval z prvenstva v súťaži Clausura.

Národným rekordérom v počte vystúpení v reprezentácii je Maynor Figueroa, nastúpil na 150 duelov. Na MS 2010 hral na stopérskom poste, no najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. V reprezentácii mu patrí kapitánska páska. Preslávilo ho pôsobenie vo Wigane. Pričinil sa o víťazstvo v Anglickom pohári 2012/13, so štvorgólovou bilanciou odohral 179 stretnutí Premier League. Od 16. januára 2016 obliekal dres FC Dallas, nedávno prestúpil do Houstonu. Zdobí ho efektivita v defenzíve, vyniká dôrazom v osobných súbojoch, na ihrisku má veľký prehľad.

Dôležitou súčasťou tímu je 33-ročný defenzívny záložník Jorge Claros. Prvýkrát reprezentoval v auguste 2006, v roku 2008 si zahral na olympiáde. Odohral 86 medzištátnych zápasov. Zviditeľnil sa v FC Motagua, kde nastúpil na 164 duelov. V rokoch 2012 až 2013 absolvoval 44 stretnutí na hosťovaní v Hiberniane Edinburgh. Vyskúšal si aj Major League Soccer, hrával za Kansas. Momentálne ho zamestnáva honduraský klub Real CD Espaňa.

Brayan Beckeles hráva na pravej strane obrany. Reprezentoval 61-krát. Je odchovancom CDS Vida La Ceiba, profesionálom sa stal v roku 2006, v 243 zápasoch sa 16-krát strelecky presadil. Ďalšie futbalové kroky robil v Olimpii Tegucigalpa. Jeho prvým pôsobiskom v zahraničí bola Boavista Porto, nastúpil na 27 stretnutí. Od roku 2015 ho zamestnáva Nexaca.

Jerry Bengtson bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. S 21-gólovou bilanciou odohral 52 medzištátnych zápasov. V honduraskej lige sa pravidelne zapisoval do listiny strelcov, nosil dresy tímov CDS Vida La Ceiba a FC Motagua. V New England Revolution nenaplnil očakávania na zakončovateľa, v 29 stretnutiach zaznamenal iba tri presné zásahy. V kariére pokračoval v tímoch Persepolis, Zob Ahan a Deportivo Saprissa, momentálne je najlepším útočníkom v Olimpii Tegucigalpa.

Alternatívou do obrany je Juan Pablo Montes. V šestnástich vystúpeniach v reprezentácii dosiahol dva góly, debutoval v januári 2013 v súboji so Salvádorom. Prvú registračku mu vystavili v Atleticu Olanchano, tri sezóny strávil vo Victorii La Ceiba. V lete 2011 posilnil CDS Vida La Ceiba, hrával aj za tímy Nexaca a Platense, od sezóny 2013/14 je oporou FC Motagua.

Emilio Izaguirre absolvoval debut v honduraskej lige vo farbách FC Motague v marci 2004 pri víťazstve s Universidadom. V júli 2008 absolvoval 18-dňovú stáž v FC Ipswich Town, v dvojzápase Ligy majstrov natoľko upútal predstaviteľov Toronta, že ľavého obrancu hodlali angažovať, blízko bol k prestupu do Anderlechtu Brusel. Za FC Motagua odohral 143 majstrovských zápasov, dosiahol v nich štyri góly, podieľal sa na prvenstvách v súťažiach Apertura a UNCAF v roku 2007. Výkonmi na MS v Juhoafrickej republike zaujal Celtic Glasgow. Dres menil 18. augusta 2010. Šesťkrát sa tešil z ligového prvenstva, dvakrát dvíhal nad hlavu Škótsky pohár. Po krátkom pôsobení v Al Fayha sa 10. augusta 2018 do Celticu Glasgow vrátil. Nedávno v reprezentácii prekonal métu sto štartov.

K najčastejšie nasadzovaným stredopoliarom patrí 29-ročný Mario Martinez. V reprezentácii sa objavil 71-krát, zaznamenal päť presných zásahov. Je odchovancom CD Real Espaňa, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2006. Dobré služby odvádzal pre ENPPI Káhira, v roku 2017 sa vrátil do CD Real Espaňa.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova