Huddersfield

Dvadsaťšesťročný rodák z Rotterdamu Rajiv van La Parra podpísal prvý profesionálny kontrakt 8. novembra 2008. V prvej sezóne v A-mužstve SM Caen zaznamenal iba dve vystúpenia, celkovo nastúpil na 13 zápasov, keď v lete 2011 nedostal ponuku na predĺženie kontraktu, po neúspešnej skúške v AZ Alkmaar, sa dohodol s Heerenveenom. Rozohral sa do výbornej formy, v 82 zápasoch dosiahol 14 presných zásahov, osemkrát štartoval v stretnutiach pohárovej Európy. Na súčasné pôsobisko prišiel ofenzívny stredopoliar z Wolverhamptonu. Jeho príbuzným sú Georginio Wijnaldum a Royston Drenthe.

Súboj s anglickým reprezentantom Robertom Greenom o miesto medzi troma žrďami vyhráva Jonas Lӧssl. Dvadsaťosemročný Dán, ktorý má na konte jedno vystúpenie v reprezentácii, v mužstve hosťuje, je kmeňovým hráčom Mainzu. Základy futbalovej abecedy si osvojoval v mládežníckej akadémii FC Midtjylland, kde aj odchytal medzi seniormi 127 duelov dánskej najvyššej súťaže. V FC Guingamp nemal isté miesto v zostave iba krátko po prestupe, ktorý sa uskutočnil 5. júna 2014. V rokoch 2009 až 2001 absolvoval 15 zápasov v drese dánskej dvadsaťjednotky.

Chris Lӧwe sa môže pochváliť víťazstvom v nemeckej najvyššej súťaži, v edícii 2011/12 nastúpil za Borussiu Dortmund na sedem duelov. V tejto sezóne sa podieľal aj na triumfe v Nemeckom pohári. Do Kaiserslauternu prestupoval hráč, ktorý sa najlepšie cíti na ľavom kraji obrannej formácie, za pol milióna eur, so štvorgólovou bilanciou tu odohral 99 zápasov. V minulom ročníku, pri postupe do Premier League, bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy.

Tom Ince je synom niekdajšieho kapitána anglickej reprezentácie. On na premiéru v seniorskej reprezentácii zatiaľ iba čaká, za dvadsaťjednotku nastúpil na 18 duelov. Odchovanec FC Liverpool dostával prvé možnosti dokázať svoje kvality v Blackpoole, kde na 31 gólov potreboval sto vystúpení. Vyskúšal si aj dresy tímov Crystal Palace, Hull, Notts County a Nottingham Forest, pred príchodom na súčasné pôsobisko odvádzal dobré služby v Derby County.

Rodák zo Sydney Aaron Mooy by mal patriť medzi tých, od ktorých Austrália očakáva veľa na blížiacom sa svetovom šampionáte. Vyrastal v Boltone, prvý profesionálny zápas odohral v roku 2010 za St. Mirren. Ďalšími zamestnávateľmi stredného záložníka boli Western Sydney Wanderers, kde sa prepracoval do reprezentácie a Melbourne City, kde osemnástimi presnými zásahmi v 53 zápasoch ligy upútal predstaviteľov Manchestru City. V lete 2016 podpísal trojročný kontrakt. Do Huddersfieldu prišiel najprv na hosťovanie, kmeňovým hráčom sa stal pred týmto súťažným ročníkom.

Nie je každodennou udalosťou, aby za anglický národný výber nastúpil hráč Norwichu. Robert Green bol iba šiestym takýmto prípadom, keď 31. mája 2005 odohral zápas s Kolumbiou. Napriek tomu, že Norwich sa potom neudržal medzi anglickou ligovou elitou, ostal v kádri, nechýbal ani v záverečnej nominácii na MS 2006, kde sa však do brány nedostal. Desiateho októbra 2009 videl ako vôbec prvý brankár Anglicka v celej histórii červenú kartu. V Juhoafrickej republike na MS 2010 odchytal zápas s USA. Posledný zápas v reprezentácii zaznamenal v roku 2012.

Najistejšiu pozíciu v mužstve z obrancov má Christopher Schindler, 27-ročný nemecký stopér. Vychoval ho 1860 Mníchov, za rezervu nastúpil na 32 duelov, v A-mužstve absolvoval 152 duelov, pred príchodom na Ostrovy vykonával funkciu kapitána. Huddersfield Town AFC do príchodu bývalého nemeckého reprezentanta v kategórii do 21 rokov investoval najviac v celej histórii klubu. Vyniká spoľahlivosťou, nerobí prakticky žiadne chyby, dôsledne plní taktické pokyny amerického trénera Davida Wagnera.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova