Hull

Fraizer Campbell vyrastal na Old Trafforde, v A-mužstve Manchestru United sa nepresadil, upútal na hosťovaní v Antverpách, kde na 20 ligových gólov potreboval iba 31 vystúpení. Keď ho potom požičali do Hullu, darilo sa mu naďalej strelecky, v 34 zápasoch dosiahol 15 presných zásahov. Hosťoval aj v Tottenhame Hotspur, 11. júla 2009 prestúpil do Sunderlandu, za 3,5 milióna libier. Počas tohto pôsobenia si pripísal jediný štart v anglickom národnom výbere. Hrával aj za Cardiff a Crystal Palace.

Stredopoliar Markus Henriksen je držiteľom kapitánskej pásky. Začínal v Rosenborgu Trondheim, v klube, kde hrával a ktorý trénoval jeho otec, v 78 zápasoch sa 11-krát radoval z gólu, v rokoch 2009 a 2010 sa pričinil o ligový titul, zozbieral 25 štartov v pohárovej Európe. Počas prvého legionárčenia v Alkmaare odohral s 26-gólovou bilanciou 108 duelov holandskej ligy. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 31. augusta 2016. Nastúpil na 43 stretnutí za Nórsko.

Jackson Irvine začínal v Celticu Glasgow, v A-mužstve sa neuplatnil, prvé zápasové skúsenosti získal na hosťovaní v Kilmarnocku a v Ross County. Dvadsaťpäťročný rodák z Melbourne prišiel z Burtonu, transfer sa uskutočnil 30. augusta 2017. Mohol by reprezentovať aj Škótsko, odkiaľ pochádza jeho otec, hráva za Austráliu. V 22 medzištátnych zápasoch zaznamenal dva presné zásahy.

Stephen Kingsley figuruje v širšom kádri škótskeho národného výberu, najcennejší dres obliekol zatiaľ raz, 4. júna 2016 pri prehre s Francúzskom. Dvadsaťštyriročný rodák zo Stirlingu dokáže zahrať na pozícii stopéra i na ľavom kraji obrany. Stý majstrovský zápas za Falkirk odohral 5. apríla 2014 pri výhre s Cowdenbeathom. V ročníku 2013/14 našiel miesto v ideálnej zostave škótskej druhej najvyššej súťaže. Za Swansea nastúpil na 17 duelov Premier League. Hull posilnil v auguste 2017.

Evandro v rodnej Brazílii hrával za Atletico Paranaense, Goias, Palmeiras, Atletico Mineiro a Vitoriu. V 35 zápasoch srbskej ligy za CZ Belehrad sa 13-krát strelecky presadil. Uplatnil sa v Estorile, čo znamenalo prestup do FC Porto. Až do trénerskej výmeny, keď mužstvo prebral Nuno Espirito Santo, často nachádzal miesto v základnej zostave. Tridsaťdvaročný stredopoliar je aj občanom Srbska. Na súčasné pôsobisko prišiel 13. januára 2017.

Obranca Eric Lichaj je držiteľom poľského pasu, čo mu umožnilo bez problémov prestúpil z tímu Chicago Fire Premier do Aston Villy. V štyroch sezónach odohral 32 ligových súbojov, keď nenachádzal miesto v zostave, chodil po hosťovaniach (Lincoln, Leyton a Leeds). Od 19. júna 2013 až do príchodu do Hullu bol oporou Nottinghamu. Bol súčasťou víťazného tímu na šampionáte Gold Cup 2017, USA reprezentoval v šestnástich prípadoch.

Todd Kane v klube hosťuje. Je hráčom Chelsea, na Stamford Bridge podpísal prvý profesionálny kontrakt v júli 2011. Doterajšiu kariéru strávil na hosťovaniach, z ktorých mu najviac vyšli tie v Blackburne a v Nijmegene. V septembri 2016 predĺžil spoluprácu s londýnskym veľkoklubom o tri roky. Spoľahlivý obranca reprezentoval Anglicko osemkrát v kategórii do 19 rokov.

Jordy de Wijs zozbieral v juniorských reprezentáciách Holandska deväť štartov. Kariéru rozbiehal v PSV Eindhoven, za rezervu nastúpil na 67-duelov, dvakrát sa dostal na ihrisko v lige v A-mužstve. Zviditeľnil sa na hosťovaní v Excelsiore, kde zaznamenal 34 zápasov holandskej najvyššej súťaže. Dvadsaťtriročný stopér je rodákom z belgického Kortrijku. S Hullom sa dohodol 11. júla 2018.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova