IFK Gӧteborg

Hosam Aiesh získal prvú hernú prax ako hráč BK Häcken Gӧteborg na hosťovaní vo Varbergu. Začiatkom januára 2015 prišiel ako voľný hráč zadarmo do Östersundu. Na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovania vo Varbergu, v 93 zápasoch sa 10-krát strelecky presadil. Prispel k pohárovému triumfu v ročníku 2017, v dobrej forme ho zastihlo účinkovanie v Európskej lige 2017/18. Mohol reprezentovať aj Palestínu, vybral si Švédsko, na konte má jeden medzištátny zápas.

Dvadsaťročný Robin Sӧder spĺňa normu na zakončovateľa. V decembri 2007 prestúpil zo Stenungsundu do IFK Gӧteborg, 1. júla 2008 zažil premiéru vo švédskej najvyššej súťaži. Rozohral sa do výbornej formy, v prvej sezóne preberal cenu pre najlepšieho ligového nováčika, v januári 2009 ho oslovilo niekoľko renomovaných európskych klubov. V 125 zápasoch nastrieľal 23 gólov, dvakrát pomohol k pohárovému prvenstvu. V Esbjergu potreboval na 18 presných zásahov 61 štartov, potom si vyskúšal zahraničie, hrával za Lokeren. Do IFK Gӧteborg sa vrátil 10. augusta 2018. Päťkrát dostal šancu vo švédskej dvadsaťjednotke.

Sebastian Eriksson je použiteľný na ľavej strane obrany i v strede zálohy. Je odchovancom klubu, v rokoch 2007 až 2012 odohral s päťgólovou bilanciou 81 stretnutí. Po angažmáne v Cagliari sa vrátil, absolvoval 93 stretnutí. V Panetolikos FC sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal. Dvakrát dvíhal nad hlavu Švédsky pohár, v ročníkoch 2008 a 2014/15.

Nzuzi Toko je alternatívou do záložnej formácie. Za švajčiarsku dvadsaťjednotku odohral 13 zápasov, v A-mužstve DR Kongo dostal šancu päťkrát. Profesionálom sa stal v Grasshoppers Zürich, v 143 zápasoch sedemkrát skóroval. V máji 2014 uprednostnil Brighton pred ponukou z Ruska. Nepresadil sa, po ôsmich mesiacoch sa dohodol na ukončení spolupráce. Hrával aj za Eskisehirspor, St. Gallen a Al Fateh. V IFK Gӧteborg pôsobí od marca 2019.

Dvadsaťjedenročný August Erlingmark dokáže zahrať v strede zálohy i na pozícii stopéra. Futbalový talent dedil, je synom bývalého kapitána IFK Gӧteborg Magnusa Erlingmarka. Je rodákom z Gӧteborgu, odchovancom klubu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v roku 2017. V 67 ligových dueloch dosiahol štyri presné zásahy. V juniorských národných výberoch Švédska zozbieral deväť štartov.

Giannis Anestis je prvou voľbou medzi tri žrde. V januári 2014 menil v rámci Atén klubovú adresu, z Panionisu prestúpil do AEK. Zaslúžil sa o druholigové víťazstvo v edícii 2014/15, keď však v lete 2015 prišiel Alain Baroja, presunul sa na lavičku náhradníkov. Pri zranení Vasiliosa Barkasa v ročníku 2017/18 opäť zaujal miesto v základnej zostave, pri majstrovskom titule odohral desať duelov. Blysol sa pri bezgólovej remíze na pôde milánskeho AC v Európskej lige. Ďalším jeho klubom bol Hapoel Beer Sheva, v lige šancu nedostal. S IFK Gӧteborg sa dohodol 26. novembra 2018.

Andre Calisir má na konte šesť medzištátnych zápasov, reprezentuje Arménsko. Vyrastal v Djurgardene, 9. mája 2010 debutoval v najvyššej súťaži Švédska. V Jӧnkӧpings Sӧdra IF bol najprv na hosťovaní, absolvoval 17 stretnutí, potom podpísal prestupové lístky a v 168 zápasoch päťkrát skóroval. Dvadsaťdeväťročný obranca má na súčasnom pôsobisku bilanciu 50 vystúpení a dva góly.

Giorgi Kharaishvili je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Kariéru rozbiehal v FC Saburtalo Tbilisi, na 55 presných zásahov potreboval 112 vystúpení. V IFK Gӧteborg najprv hosťoval. Celkovo v 55 zápasoch strelil 16 gólov. Figuruje v širšom kádri národného výberu Gruzínska, reprezentoval päťkrát.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova