Inverness

Aaron Doran odohral s dvojgólovou bilanciou päť zápasov za írsky národný výber do 21 rokov. Kariéru rozbiehal v Blackburne, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v máji 2008. Mužstvo vtedy viedol Paul Ince. Do základnej zostavy sa neprebojoval ani po návrate z hosťovaní a tak 25. januára 2011 posilnil súčasného zamestnávateľa. V 172 zápasoch dosiahol 22 presných zásahov. V ročníku 2014/15 sa pričinil o triumf v Škótskom pohári.

Mark Ridgers je odchovancom Ross County, v A-mužstve sa nepresadil, rovnako ako v Heart of Midlothian. Zviditeľnil sa pôsobením v St Mirren, kde odchytal 23 duelov škótskej najvyššej súťaže. Inverness Caledonian Thistle ho zamestnáva od leta 2017. Dvadsaťosemročný rodák z Inverness má na konte päť vystúpení v škótskej reprezentačnej dvadsaťjednotke.

Charlie Trafford je trojnásobným reprezentantom Kanady, debutoval 13. októbra 2015 v súboji s Ghanou. Najlepšie sa cíti v strede záložnej formácie. Začínal vo Fínsku, hrával za IFK Marienhamn, TPS a KuPS. Rodák z Calgary háji farby súčasného zamestnávateľa od 18. augusta 2017.

Najčastejšie nasadzovaným útočníkom je 27-ročný Jordan White. Prvú registračku mu vystavili v Dunfermline Athletic, skúsenosti zbieral na hosťovaniach v Clyde a v Dumbartone. Strelecky sa mu začalo dariť v Stirlingu Albion, na 29 presných zásahov potreboval 65 vystúpení, za Livingston nastúpil na 69 duelov, 21-krát skóroval. Inverness posilnil pred začiatkom tohto súťažného ročníka.

Stredopoliar Liam Polworth má prakticky isté miesto v základnej zostave. Celú kariéru strávil v Inverness Caledonian Thistle, hrával tu aj jeho otec. Prvý  profesionálny zápas absolvoval vo veku 16 rokov a 211 dní. V 154 zápasoch nastrieľal 15 gólov, v úvodnej jedenástke sa udomácnil v ročníku 2015/16. V juniorských reprezentačných výberoch Škótska zozbieral 20 štartov.

Alternatívou do útoku je 25-ročný Nathan Austin. Prvé futbalové kroky robil v East Fife, v 87 zápasoch sa 36-krát strelecky presadil. Ročník 2016/17 a prvú polovicu sezóny 2017/18 odohral vo Falkirku, nastúpil na 31 duelov druhej škótskej najvyššej súťaže, sedemkrát skóroval. V decembri 2017 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom.

Carl Tremarco začínal 52 vystúpeniami za Tranmere Rovers, v januári 2008 prestúpil do Wrexhamu, kde odohral 27 stretnutí. Potom bol oporou Macclesfieldu, na hosťovaní vo Floriane si vyskúšal ligový futbal na Malte. Na súčasnom pôsobisku bol najprv dve sezóny náhradníkom, na ľavej strane obrany hrával Greame Shinnie, momentálne mu patrí kapitánska páska.

Obranca Shaun Rooney vyrastal v mládežníckych tímoch Dundee United, prvú profesionálnu zmluvu podpísal s Queen’s Park Glasgow, v 32 zápasoch štvrtej najvyššej súťaže zaznamenal štyri presné zásahy. Jeho ďalšími zamestnávateľmi boli Dunfermline Athletic, York City a Queen of the South. V kádri Inverness Caledonian Thistle figuruje od 25. apríla 2018.

Sean Welsh sa v Hibernian FC nepresadil, prvé skúsenosti v profesionálnom futbale získal na hosťovaní v prvoligovom tíme Stirling Albion. Darilo sa mu v Partick Thistle, v 105 zápasoch sa štyrikrát zapísal do streleckej listiny. Pred týmto súťažným ročníkom posilnil súčasného zamestnávateľa. Dvadsaťosemročný rodák z Edinburghu je najplatnejší v zálohe.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova