Isloch Minsk Raion

Šancu vyprcovať sa na prvotriedneho útočnía ma 23-ročný Daniel Sosah. Zakladá si na  vynikajúcej atletickej pripravenosti, reprezentuje Niger, v štyroch zápasoch sa dvakrát  strelecky presadil, v útoku mu konkurujú Amadou Moutari a Victorien Adebayor. Začínal v rodnej krajine, v AS FAN. Dva  roky strávil v CI Kamsar. Súčasného zamestnávateľa posilnil 1. júla 2020. Samozrejmosťou je u neho stpercentné nasadenie.

Dvadsaťročný Vadim Pigas je pevnou súčasťou úvodnej jedenástky. Dokáže zahrať v obrane i vzálohe. Je  rýchly, priebojný, v defenzíve je stopercentý. Slabší je v hre jeden na jedného. Vyrastal v BATE Borisov, veľký pokrok urobil v devätnástke Bieloruska. V roku 2021 vystužil káder súčasného zamestnávateľa.

Syarhey Ignatovich dostáva v bráne viac šancí ako Konstantin Rudenok. V roku 2017  raz reprezentoval Bielorusko. Kariéru rozbiehal v Diname Minsk, absolvoval 48 štartov, požičala si ho Bereza-2000. Rok 2020 strávil v Diname Brest. Chytával aj za FK Minsk. Prišiel pred ročníkom 2022. Je spoľahlivý, robí málo chýb.

Stredopoliar Ruslan Lisakovich figuruje v širšom kádri národného výberu Bieloruska, na konte  má štyri medzištátne zápasy, debutoval 8. septebra 2021 pri prehre s Belgickom. Vychoval ho Soligork, v A-mužstve šancu nedostal, požičala si ho Uzda. V NFC Krumkachy Minsk robil ďalšie futbalové kroky, nastúpil na 22 duelov. Na súčasné pôsobisko prišiel v januári 2021.

Pilierom obrany je 23-ročný Ilya Boltrushevich. Dobre číta hru, vyhráva veľa osobných súbojov. Futbal  má v génoch, je synom bývalého reprezentanta Bieloruska. Je odchovancom FK Dnepr Mogilev, zviditeľnil sa v Lide. V Belshine Bobruisk nedal o  sebe výraznejšie počuť. Dres FC Smorgon obliekol 12-krát. Keď sa vrátil do FC Dnepr Mogilev, zaznamenal 28  štartov. Isloch si ho požičiava.

Hviezdou útočnej formácie sa mohol stať talentovaný Ladislav Morozov, často náchádza miesto v úvodnej jedenástke. Jeho rodiskom je Brest, vychovalo ho Dinamo, v FC Rukh sa stal profesionálom, na 10 presných zásahov potreboval 38 zápasov. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od februára 2021. Strelecky sa mu darilo v dvadsťaťjednotke Bieloruska.

Alternatíou do záložnej  formácie  je 26-ročný Martin Artyukh. V Smene Volkovytsk mu vystavili prvú registračku, veľký pokrok spravil v kluboch Slonim-2017 a FC Gorodeya.V FC Baranovichi sa začal pravidelne zapisovať do listiny strelcov. V januári 2022 prišiel na súčasné pôsobisko.

Už od roku 2015 je oporou mužstva 30-ročný Aleh Patotski. Vyrastal v BATE Borisov, v lige dostal 11 šancí, dvakrát prispel k majstrovskému titulu. Dneprv Mogilev si ho najprv požičal, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky, celkovo nastúpil na 40 ligových duelov, päťkrát skóroval. Ďalším jeho pôsobisom bola Gorodya. Dobré služby odvádzal  pre bieloruskú dvadsaťjednotku.

Kirill Glushenkov je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí, nachádza miesto v úvodnej jedenástke. Jeho rodiskom je Stavropol, kde aj vychodil futbalovú akadémiu. V Dyname Moskva strávil dve sezóny, šancu nedostal. Fakel Voronezh je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky. Piateho  marca 2021 si jeho služby zabezpečil Isloch.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova