Jamajka

Je-Vaughn Watson debutoval v reprezentácii 26. júla 2008 v súboji so Salvádorom, so štvorgólovou bilanciou odohral 78 duelov. Pričinil sa o druhé miesto na Gold Cup-e 2017. Najčastejšie hráva v strede poľa, použiteľný je aj v obrane. Prvých šesť rokov profesionálnej kariéry strávil v klube Sporting Central Academy, dobré služby odvádzal pre Houston Dynamo, FC Dallas a New England Revolution. Naposledy hrával za Charlotte Independence. Zdobia ho nadštandardná fyzická kondícia, nasadenie, bojovnosť.

Dvadsaťpäťročný rodák z Kingstonu Damion Lowe sa stal v profesionálom v USA, v tíme Reading United. V Seattle Sounders sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Minnesote. V auguste 2017 prestúpil z Tampa Bay Rowdies do Startu Kristiansand. Dôrazný obranca prvýkrát reprezentoval 11. októbra 2016, na konte má 17 medzištátnych zápasov.

Adrian Mariappa sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Watfordu, prvú profesionálnu zmluvu podpísal pred ročníkom 2005/06. Devätnásťkrát si zahral v Premier League, 197-krát v druhej najvyššej súťaži. Sezónu 2012/13 absolvoval v Readingu, v kariére pokračoval v Crystal Palace. Do Watfordu sa vrátil 30. augusta 2016. Mohol reprezentovať aj Fidži, pochádza z tade jeho otec. Za Jamajku nastúpil na 43 duelov. Ide príkladom v plnení taktických pokynov trénera, vyniká úspešnosťou v defenzívnom súboji.

Dvadsaťosemročný Andre Blake je prvou voľbou medzi tri žrde. Odchytal 31 medzištátnych zápasov, debutoval 2. marca 2014 v súboji so Salvádorom, nedávno prevzal úlohy kapitána.  Vo Philadelphii začínal ako brankárska jednotka, keď mužstvo posilnil Rais M’Bolhi, posadil sa na lavičku náhradníkov. Miesto v základnej zostave si opäť vybojoval v sezóne 2016. Zaznamenal 101 vystúpení.

Útočník Darren Mattocks má v reprezentácii bilanciu 43 zápasov a 17 gólov. Profesionálnu kariéru rozbiehal v FC Vancouver Whitecaps, v 93 zápasoch dosiahol 19 presných zásahov. Ďalšie futbalové kroky robil v Portlande a vo Washingtone, od januára 2019 oblieka dres Cincinnati.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí Kemar Lawrence. V národnom výbere Jamajky sa prvýkrát predstavil v novembri 2013, reprezentoval 45-krát. Prvú registračku mu vystavili v FC Harbour View, v klube z jeho rodného mesta Kingston. Nastúpil na 62 duelov, v marci 2015 uspel na skúške v New York Red Bulls. V 96 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil.

Alternatívou do útoku je Cory Burke, v 16 vystúpeniach šesťkrát skóroval. Dvadsaťsedemročný rodák z Kingstonu začínal v Rivoli United, na 25 presných zásahov potreboval 75 stretnutí, darilo sa mu aj v FC Bethlehem Steel. Od 21. decembra 2017 figuruje v kádri Philadelphie, v 29 zápasoch sa desaťkrát zapísal do listiny strelcov.

Shaun Francis je 32-ročný obranca. Zviditeľnil sa pôsobením v Columbuse, v kariére pokračoval v Charlotte Eagles, v tíme Chicago Fire sa neuplatnil. Dobré služby odvádzal pre San Jose Earthquakes, nastúpil na 69 duelov, v júli 2017 ho vymenili do Montrealu, od 9. marca 2018 ho zamestnáva Louisville City FC. V národnom výbere Jamajky debutoval 10. októbra 2010, odohral 16 stretnutí, dosiahol tri góly.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova