Kaiserslautern

Dvadsaťosemročný Jean Zimmer je držiteľom kapitánskej pásky. Patrí k najlepším hráčom v celej tretej nemeckej lige, hráva na pravej strane obrany. Značkou kvality je jeho center. Dvakrát sa predstavil v nemeckej dvadsaťjednotke. Počas prvého pôsobenia v 1. FC Kaiserslautern odohral 62 duelov, strelil päť gólov. Dres Stuttgartu obliekol 16-krát, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, odišiel do Fortuny Düsseldorf na hosťovanie, to sa neskôr menilo na prestup. Dvanásteho januára 2021 sa do 1. FC Kaiserslautern vrátil.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 29-ročný Kevin Kraus. Najlepšie sa cíti na stopérovi, dokáže zahrať aj na pravom kraji obrany. V Eintrachte Frankfurt prešiel mládežníckou akadémiou, v rezerve absolvoval 21 duelov. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Fürth, pomohol k druholigovému triumfu 2011/12. Hosťovanie v 1. FC Heidenheim sa menilo na prestup 1. júla 2013. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 96 zápasov a päť gólov. Je dvojnásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Najnovšou akvizíciou je 30-ročný útočník Terrence Boyd. Kariéru rozbiehal v rezervách Herthy Berlín a Borussie Dortmund. V Rapide Viedeň potreboval na 38 presných zásahov 59 štartov. V Lipsku sa do základnej zostavy prepracovať nedokázal. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Darmstadt, Toronto a Hallescher FC.  V rokoch 2012 až 2016 figuroval v kádri národného výberu USA, v 14 dueloch sa strelecky nepresadil, Jürgen Klinsmann ho do nominácie na MS 2014 nezahrnul.

Tridsaťpäťročný Mike Wunderlich je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Začínal v 1. FC Kolín, s bilanciou 94 štartov a 26 presných zásahov. Dobré služby odvádzal pre Rot-Weiss Essen a pre FSV Frankfurt. Preslávil sa vo Viktorii Kolín, v 263 dueloch nastrieľal 140 gólov, v ročníku 2018/19 sa zaslúžil o postup do tretej ligy. V júni 2021 prišiel do Kaiserslauternu.

Hendrick Zuck sa najlepšie cíti na ľavom krídle. V Borussii Neunkirchen mu vystavili prvú registračku, keď ho prvýkrát zamestnával Kaiserslautern, hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Vo Freiburgu sa do základnej zostavy prebojovať nedokázal, dvakrát sa predstavil v najvyššej súťaži. Dobré služby odvádzal pre Eintracht Braunschweig, odohral 88 zápasov. Kaiserslautern ho opäť získal v máji 2018. Ide príkladom v bojovnosti a v nasadení, dobre bráni.

Alternatívou do záložnej formácie je Kevin Prince Redondo. Zakladá si na kvalitnej práci s loptou, je aktívny, dokáže sa presadiť v súboji jeden na jedného. Nadštandardná je jeho strela. Svoje miesto si zastane aj v defenzívnej činnosti. Vychoval ho Unterhaching, nastúpil na 33 treťoligových duelov. V Unione Berlín strávil štyri sezóny, v 68 stretnutiach druhej najvyššej súťaže Nemecka strelil šesť gólov. Vo Fürthe získal cenné skúsenosti. Fritz-Walter-Stadion je jeho futbalovým domovom od sezóny 2020/21.

Matheo Raab dostáva oveľa viac šancí ako Avdo Spahič. Herne prevyšuje rozmery tretej najvyššej súťaže Nemecka, je oporou, z futbalovej abecedy vie všetko, je spoľahlivý, robí málo chýb. Má vynikajúci výkop, dobrý postreh. V SV Eintracht Trier sa zdokonaľoval, v Kaiserslauterne sa stal profesionálom, tri roky strávil v rezervnom tíme, potom sa stal v A-mužstve branárskou jednotkou.

Štvornásobný nemecký ligový šampión má k dispozícii kvalitný káder, jeho dôležitou súčasťou je 23-ročný obranca Boris Tomiak. Jeho najsilnejšou zbraňou je defenzívny súboj, zakladá si na sile a na skvelej atletickej pripravenosti. Rot-Weiss Essen je klub, kde rozbierahl kariéru, absolvoval 25 štartov. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Wattenscheid a Altona. Vo Fortune Düsseldorf stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím. V lete 2021 posilnil Kaiserslautern.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova