Kazaň

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Oleh Danchenko. Dvadsaťpäťročný stredopoliar si zakladá na dôslednom plnení v defenzívnych povinností, pomôže aj v útoku. Výkonmi v Odese si vypýtal angažmán v Šachtare Doneck. Do základnej zostavy sa prebojovať nedokázal, absolvoval deväť ligových vystúpení, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach, požičali si ho Odesa a Machačkala. S Rubinom Kazaň sa dohodol 15. júna 2019. V ukrajinskej dvadsaťjednotke dostal šancu 28-krát.

Pavel Mogilovets sa najlepšie cíti v strede zálohy. Figuruje v širšom kádri národného výberu Ruska, debutoval 26. mája 2014 v súboji so Slovenskom, na konte má štyri medzištátne zápasy. V Zenite Petrohrad hrával za rezervu i za A-mužstvo, hosťoval v Rubine Kazaň. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Rostov.

Lídrom defenzívy je 32-ročný Vitaliy Denisov. Futbalový talent dedil, je synom Genadija Denisova, bývalého reprezentanta Uzbekistanu. V CSKA Moskva sa nedokázal prebojovať do zostavy, prvú hernú prax získal na hosťovaní v Nižnom Novgorode. V januári 2007 prestúpil za 2,5 milióna eur do Dnipra Dnepropetrovsk. Na ľavej strane obrany odohral 135 stretnutí. S Lokomotivom Moskva sa dohodol 13. januára 2013. V sezóne 2017/18, v ktorej jeho zamestnávateľ usadol na ligový trón, stratil miesto v základnej zostave, odohral iba deväť duelov. Po hosťovaní v Krídlach Sovietov Samara posilnil Rubin Kazaň. Reprezentoval 73-krát. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 22. februára 2006. V roku 2013 sa stal najlepším hráčom Uzbekistanu. Má rýchle nohy, zdobí ho úspešnosť v defenzívnom súboji.

Dvadsaťdvaročný stopér Filip Uremovič má isté miesto v základnej zostave. Kariéru rozbiehal v HNK Cibalia a v rezerve Dinama Záhreb. Počas pôsobenia v Olimpiji Ľubľana sa pričinil o ligové i pohárové prvenstvo v sezóne 2017/18. Rubin Kazaň do jeho príchodu investoval milión eur, transfer sa uskutočnil 11. júna 2018. Je desaťnásobným juniorským reprezentantom Chorvátska.

Vidar Orn Kjartansson na seba prvýkrát upozornil vo Valerenge, na 25 presných zásahov potreboval iba 29 vystúpení. V januári 2015 prestúpil za 3,5 milióna eur do Jiangsu Sainty, kde sa v 28 zápasoch 10-krát zapísal do listiny strelcov. Dobré služby odvádzal pre Malmӧ FF a pre Maccabi Tel Aviv. Je hráčom FC Rostov, v Kazani hosťuje. Je 24-násobným reprezentantom Islandu. Do záverečných nominácií na ME 2016 a MS 2018 sa nedostal. V októbri 2018 oznámil, že v národnom výbere Islandu končí, v marci 2019 svoje rozhodnutie prehodnotil a vrátil sa.

Vladimir Granat dokáže zahrať na stopérskom poste i na ľavom kraji obrany. Prvú registračku mu vystavili v Zvezde Irkutsk, potom desať rokov odvádzal dobré služby pre Dynamo Moskva. V ročníku 2015/16 odohral 14 ligových duelov za Spartak Moskva. Krátky čas pôsobil v FC Rostov. Trinásťkrát reprezentoval Rusko. Dostal sa do záverečnej nominácie na ME 2012, na ihrisku sa však neobjavil. Debutoval 6. septembra 2013 v súboji s Luxemburskom. Raz dostal šancu na MS 2018, v stretnutí so Španielskom. Na konte má 13 medzištátnych zápasov.

Aleksandr Zuyev je použiteľný na pozícii ofenzívneho stredopoliara i na ľavom krídle. Dokáže podržať loptu ďaleko od vlastnej brány, zdobí ho cit pre prihrávku. Rusku pomohol k triumfu na ME 2013 sedemnásťročných a k druhému miestu na ME 2015 devätnásťročných. V juniorských národných výberoch potreboval na 16 presných zásahov 69 štartov. V Spartaku Moskva hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Sedemnásteho februára 2017 sa išiel rozohrať do Samary, v 11 zápasoch sa mu skórovať nepodarilo. Uplatnil sa na ďalšom hosťovaní v Rostove, 27. mája 2018 prestúpil. V Kazani je na hosťovaní.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova