Kortrijk

Tridsaťročný Sebastien Bruzzese dostáva prednosť v bráne, Adam Jakubech iba ohrieva lavičku náhradníkov. Kariéru rozbiehal v RFC Liége, potom prestúpil do Anderlechtu, kde veľa šancí nedostal, v kádri figurovali aj Silvio Proto a Daniel Zítka. Do základnej zostavy sa neprepracoval ani na ďalších pôsobiskách, v Gente a v Zulte Waregem. Za Club Bruggy odchytal 19 duelov, po hosťovaní v Sint Truidense posilnil Kortrijk. Jeho predkovia pochádzajú z Talianska, je sedemnásobným juniorským reprezentantom Belgicka.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar Hannes Van der Bruggen vykonáva kapitánske povinnosti. Kapitánom bol aj na prvom pôsobisku – v Gente, kde v 121 ligových dueloch sedemkrát skóroval. Pričinil sa o ligové prvenstvo v sezóne 2014/15. V šiestich dueloch si vyskúšal atmosféru pohárovej Európy. V januári 2017 sa dohodol s Kortrijkom. V juniorských národných výberoch Belgicka zozbieral 61 vystúpení.

Ilombe Mboyo má na starosti strieľanie gólov. Je odchovancom Sportingu Charleroi, v kariére pokračoval v Kortrijku. Zviditeľnil sa v Gente, na 37 presných zásahov potreboval 80 stretnutí, zverili mu kapitánsku pásku. Za Genk odohral s 13-gólovou bilanciou 43 duelov, zahraničie si vyskúšal v Sione. Jedenásteho júla 2018 sa vrátil do Kortrijku. Dvakrát reprezentoval Belgicko.

Rodák z Denveru Brendan Hines-Ike sa v národnom výbere USA ešte neobjavil, mohol by reprezentovať aj Írsko, pochádzajú z tade jeho predkovia. Prvý zápas za Orebro SK absolvoval 3. apríla 2016 v ligovom súboji s Djurgardenom, predtým hrával za Ocean City Nor’easters. Guldensporenstadion sa stal jeho futbalovým domovom v júli 2018.

Tridsaťpäťročný stredný záložník Christophe Lepoint dostal v reprezentácii Belgicka dve šance. Začínal v zahraničí, v TSV 1860 Mníchov, v Tilburgu a v Genclerbirligi. V rokoch 2009 až 2015 obliekal dres Gentu, nastúpil na 102 duelov, 11-krát sa zapísal do listiny strelcov. V ročníku 2009/10 dvíhal nad hlavu Belgický pohár. Národný pohár vybojoval aj pre Zulte Waregem, v sezóne 2016/17.

Súčasťou základnej zostavy je 24-ročný defenzívny stredopoliar Julien de Sart. Profesionálom sa stal v Standarde Liége, dosiahol 48 ligových vystúpení, deväť krát hral v pohárovej Európe. V FC Middlesbrough uplatnenie nenašiel, po hosťovaní v Zulte Waregem prestúpil do Kortrijku. Deväť stretnutí odohral za belgický národný výber dvadsaťjedenročných.

Tridsaťročný Herve Kage dokáže obsadiť viaceré pozícii v záložnej formácii. Začínal ako hráč Anderlechtu na hosťovaní vo Waalwijku, potom odvádzal dobré služby pre Sporting Charleroi. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával za Gent a za Genk. DR Kongo reprezentoval štyrikrát, debutoval v januári 2015 v prípravnom zápase s Kamerunom.

Alternatívou do ofenzívy je 27-ročný Jovan Stojanovič. V Cercle Bruggy sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v KSV Roeselare. Prestup do OFK Belehrad mu nevyšiel, v ligovom zápase šancu nedostal. Darilo sa mu v klube Radnički Obrenovac, na 18 presných zásahov potreboval 31 štartov. Bol súčasťou kolektívu, ktorý pre Vojvodinu vybojoval Srbský pohár 2013/14. Do Kortrijku prišiel z FK Voždovac.

Stopér Lucas Rougeaux zbieral prvé skúsenosti na hosťovaniach, z Nice si ho požičali Fréjus Saint-Raphaël a US Boulogne. Pre mužstvo je najcennejší v strede obrany, v 37 zápasoch odohraných za Kortrijk neskóroval. Zaznamenal 16 vystúpení v juniorských národných výberoch Francúzska.

Petar Golubovič bojuje o miesto na pravej strane obrany. Môže sa pochváliť triumfom z ME 2013 devätnásťročných. Do dobrej formy sa rozohral v OFK Belehrad, 31. januára 2014 prestúpil za milión eur do AS Rím. V lige šancu nedostal, požičali si ho však Novara, Pistoiese a Pisa, neskôr do Novary prestúpil. Káder Kortrijku vystužil 26. júla 2018.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova