Las Palmas

Sergio Araujo sa narodil v Buenos Aires, vyrastal v Boca Juniors. Nastúpil na 22 ligových duelov, v ročníku 2011 prispel k oslavám majstrovského titulu, požičali si ho FC Barcelona B a Tigre. Aj v Las Palmas bol najprv na hosťovaní, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky, celkovo absolvoval 123 duelov, 36-krát skóroval. Na hosťovaní v AEK Atény pomohol k ligovému prvenstvu 2017/18. V 21 zápasoch v juniorských národných výberoch Argentíny dosiahol 11 presných zásahov.

Defenzívu organizuje 34-ročný stopér Aythami. Je odchovancom UD Las Palmas, počas prvého pôsobenia v klube hrával na pozícii ofenzívneho stredopoliara, nastúpil na 92 duelov, šesťkrát skóroval. V Deportive La Coruna nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často, zaznamenal 69 vystúpení, požičal si ho Xerez. V lete 2013 sa vrátil do UD Las Palmas, s päťgólovou bilanciou odohral 110 stretnutí. V januári 2018 sa dohodol s Córdobou. Estadio Gran Canaria sa opäť stal jeho futbalovým domovom 26. januára 2019. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Sergio Ruiz je pre mužstvo najcennejší v strede zálohy, dokáže zahrať aj na pravej strane obrany. Prvú registracku mu vystavili v CD Pontejos, v kariéru pokračoval v Atleticu Albericia. V Racingu Santander sa osvedčil v rezervnom tíme, v A-mužstve sa vypracoval na oporu, nastúpil na 127 duelov, osemkrát skóroval. V júli 2020 prestúpil do Charlotte FC, v UD Las Palmas je na hosťovaní.

Dvadsaťtriročný Alvaro Valles je prvou voľbou medzi tri žrde. Futbalovej abecede sa priučil v mládežníckej akadémii Betisu Sevilla, v B-mužstve absolvoval 10 štartov, keď si ho požičali z CD Gerena, získal cenné skúsenosti. V UD Las Palmas začínal v rezerve, v A-mužstve odchytal 21 stretnutí, uspel v konkurenčnom boji s Josephom Martinezom.

Alvaro Lemos má isté miesto v základnej zostave, hráva na pravej strane zálohy. Je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií, zakladá si na úspešnosti v defenzívnych súbojoch. Do Celty Vigo prišiel z CD Lugo, do úvodnej jedenástky sa zapracovať nedokázal, absolvoval päť ligových duelov, požičali si ho Lens a Lugo. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol 19. júna 2018.

S cieľom futbalovo napredovať prišiel na hosťovanie do UD Las Palmas 19-ročný útočník Rober. Už teraz vie z futbalovej abecedy prakticky všetko, vyniká v loptovej technike, dobrý je v hre jeden na jedného, nadštandardná je jeho strela. V rezervnom tíme Betisu Sevilla potreboval na 31 presných zásahov 82 štartov, v A-mužstve šancu ešte nedostal. Je 15-násobným juniorským reprezentantom Španielska.

Tridsaťtriročný Dani Castellano je použiteľný na ľavej strane obrany i v zálohe. Pri začiatkoch v UD Las Palmas hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo. Ďalšie futbalové kroky robil v B-mužstve RCD Mallorca, v 46 zápasoch dosiahol päť gólov, požičali si ho Deportivo Alavés a AD Cueta. V júni 2011 posilnil UD Las Palmas. Odohral 192 stretnutí prvej a druhej ligy, prispel k postupu do najvyššej súťaže v ročníku 2014/15. V klube pôsobí aj jeho brat Javi Castellano.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 26-ročný Eric Curbello. Je univerzálom defenzívy, dokáže obsadiť posty stopéra, pravého obrancu i defenzívneho stredopoliara. Prvú registračku mu vystavili v UD Telde, absolvoval 55 duelov, dvakrát skóroval. Potom ho zamestnávaľa Leioa. V UD Las Palmas najprv obliekal dres rezervného tímu, nastúpil na 80 duelov, nastrieľal 11 gólov, 7. januára 2019 debutoval v A-mužstve.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova