Lazio Rím

Sead Lulič prispel ku kvalifikácii Bosny a Hercegoviny na MS 2014, na konte má 58 medzištátnych zápasov, reprezentácie sa vzdal 29. decembra 2017. Začínal vo Švajčiarsku, pomohol Bellinzone k postupu do najvyššej súťaže, v dobrej forme ho zastihlo pôsobenie v Grasshopper, dobré služby odvádzal pre Young Boys Bern, následne si súčasného zamestnávateľa vybral z niekoľkých solídnych ponúk, o jeho služby sa v letnom prestupovom termíne roku 2011 zaujímali aj Hertha Berlín a Werder Brémy. V úspešnom finále Talianskeho pohára 2012/13 bol jediným strelcom súboja s mestským rivalom. Taliansky pohár vybojoval aj v ročníku 2018/19. V 266 stretnutiach talianskej ligy nastrieľal 28 gólov. Nastúpil na 56 duelov pohárovej Európy. Najlepšie sa cíti na ľavej strane zálohy, dokáže zahrať aj na ľavej obrane.

Alternatívou do obrany je Bastos. Kariéru rozbiehal  v rodnej Angole, za Petro Luanda odohral 105 zápasov, počas jeho pôsobenia skončil v klubovej vitríne dvakrát národný pohár. Aj s Rostovom vybojoval národný pohár, celkovo tu nastúpil na 73 ligových duelov. Lazio stál jeho príchod päť miliónov. V 58 ligových dueloch sa šesťkrát radoval z gólu. Absolvoval 16 duelov Európskej ligy. Premiéru v národnom výbere Angoly zažil 10. augusta 2011, dosiahol 51 štartov. Aj jeho mladší brat Nandinho je reprezentantom.

Thomas Strakosha je rodák z Atén, odchovanec Panionisu, 12-násobný reprezentant Albánska. V kádri prvého mužstva Lazia figuruje od odchodu Juana Pabla Carriza. Spočiatku bol tretím brankárom, prednosť dostávali Federico Marchetti a Albano Bizzarri. Prvé skúsenosti získal na hosťovaní v Salernitane, po návrate absolvoval 20. septembra 2016 prvý ligový zápas. Jeho vzormi sú Gianluigi Buffon a Manuel Neuer. Jeho otec odchytal za Albánsko v rokoch 1990 až 2005 73 zápasov.

Stredopoliar Marco Parolo začínal v Como 1907, ďalšími jeho klubmi boli Pistoiese, Foligno a Verona. Do talianskej reprezentácie sa prebojoval výkonmi v Cesene. Zahral si na svetovom šampionáte v Brazílii. Na konte má 36 medzištátnych zápasov. V Parme potreboval na 11 presných zásahov 72 stretnutí. Na súčasnom pôsobisku zaznamenal 181 ligových vystúpení a 26 gólov, v pohárovej Európe odohral so sedemgólovou bilanciou 26 zápasov. V ročníku 2018/19 dvíhal nad hlavu Taliansky pohár.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Luis Alberto. Dvadsaťsedemročný rodák zo San Jose del Valle je použiteľný na krídle i na pozícii ofenzívneho stredopoliara. V FC Sevilla hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo. Dvadsiateho júna 2013 Liverpool do jeho príchodu investoval 6,8 milióna libier. Do základnej zostavy sa prepracovať nedokázal, absolvoval deväť duelov Premier League, požičali si ho Malaga a Deportivo La Coruna. Koncom augusta 2016 ho Lazio kúpilo za štyri milióny eur. V 95 zápasoch ligy nastrieľal 20 gólov. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. Raz reprezentoval Španielsko.

Simone Inzaghi si bez neho nevie predstaviť základnú zostavu. Tridsaťdvaročný stopér Francesco Acerbi je šesťnásobným reprezentantom Talianska. Vyrastal v FC Pavia, do dobrej formy sa rozohral v Reggine a v Chievu Veronu. Káder milánskeho AC vystužil 20. júna 2012, v najvyššej súťaži Talianska dostal šancu šesťkrát. V rokoch 2013 až 2018 bol oporou Sassuola, nastúpil na 157 stretnutí ligy, desaťkrát sa predstavil v Európskej lige. Lazio ho angažovalo 11. júla 2018.

Jordan Lukaku začínal v Anderlechte Brusel, miesto v úvodnej jedenástke si vybojoval  až v Oostende, kde odohral 79 duelov v lige. Hráva na ľavej strane obrany. Lazio do jeho príchodu investovalo štyri milióny eur. V 55 zápasoch ligy sa raz strelecky presadil. Odohral deväť duelov Európskej ligy. V juniorských národných výberoch Belgicka zozbieral 30 štartov, v A-mužstve zažil premiéru 10. októbra 2015 v súboji s Andorrou. Do záverečnej nominácie na MS 2018 sa nedostal. Na konte má sedem medzištátnych zápasov. Romelu Lukaku je jeho brat.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova