Le Havre

Dvadsaťdeväťročný Mathieu Gorgelin je prvou voľbou medzi tri žrde. Talent rozvíjal v mládežníckej akadémii Lyonu, v roku 2010 podpísal prvú profesionálnu zmluvu. Za rezervu nastúpil na 43 duelov, za A-mužstvo na 12. V sezóne 2011/12 si ho požičal parížsky klub Red Star. S najstarším futbalovým klubom Francúzska sa dohodol 28. júna 2019. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Francúzska.

Amos Youga je alternatívou do stredu poľa. Prvý z trinástich zápasov za Stredoafrickú republiku odohral 15. júna 2013 v súboji s Botswanou. Je odchovancom AS Saint-Priest, ďalšie futbalové kroky robil v rezerve Lyonu a vo Vannes. Potom do príchodu na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil 1. júla 2017, hrával za Gazélec Ajaccio, v 73 zápasoch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov.

Umut Meras dostal nedávno prvú šancu v národnom výbere Turecka. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. Kariéru rozbiehal v Boluspore, v 79 zápasoch sa dvakrát trafil do siete, 31. augusta 2018 ho získal Bursaspor. Nastúpil na 27 duelov, dvakrát skóroval. S AC Le Havre sa na štvorročnej pracovnej zmluve dohodol pred začiatkom tohto súťažného ročníka.

Ayman Ben Mohamed je použiteľný na ľavej strane obrany i na ľavej strane zálohy. Prvú registračku mu vystavili v University College Dublin, v Írsku hrával aj za Longford Town a Bohemians. Počas pôsobenia v L’Espérance Sportive de Tunis utrpel vážne zranenie, ktoré ho vyradilo na rok z hry. Reprezentuje Tunisko, na konte má sedem medzištátnych zápasov.

Barnabas Bese má isté miesto v úvodnej jedenástke Paula Le Guena, nastupuje na pravej strane obrany. Začínal v MTK Budapešť, so sedemgólovou bilanciou absolvoval 96 ligových stretnutí. Päťkrát dostal šancu v pohárovej Európe. Le Havre ho zamestnáva od 19. augusta 2016. Je 15-násobným reprezentantom Maďarska, zahral si na ME 2016.

Christ Tiéhi má futbal v génoch, jeho otec v 40 zápasoch odohraných za Pobrežie Slonoviny dosiahol 25-gólový nástrel. Dvadsaťjedenročný stredopoliar je odchovancom klubu, od roku 2015 hrával za rezervný tím, v 51 zápasoch sa trikrát strelecky presadil. Premiérovo obliekol dres A-mužstva 14. augusta 2015. V juniorských reprezentačných výberoch Pobrežia Slonoviny zozbieral päť štartov.

Herve Bazile je použiteľný na pozícii ofenzívneho stredopoliara i v útoku. Druhého júna 2019 zažil premiéru v národnom výbere Haiti. Profesionálom sa stal v Guingampe, v Angers potreboval na 10 presných zásahov 40 vystúpení. Strelecky sa mu darilo v Le Poiré-sur-Vie. Pred príchodom do Le Havre nosil dres SM Caen, absolvoval 93 stretnutí, deväťkrát skóroval.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí Tino Kadewere. Rodák z Harare je 14-násobným reprezentantom Zimbabwe. Začínal v FC Harare City, v lete 2015 uspel na skúške v Djurgardens IF. Vtedy ho chcelo aj Sochaux. Nastúpil na 48 duelov, nastrieľal 13 gólov, v ročníku 2017/18 dvíhal nad hlavu Švédsky pohár. Stade Océane sa stal jeho futbalovým domovom v júli 2018.

Ebenezer Assifuah sa blysol na MS 2013 dvadsaťročných, šesť gólov z neho spravilo kráľa strelcov, v A-mužstve Ghany dostal šancu raz. Do dobrej formy sa rozohral v Liberty Professionals, potom ho oslovilo aj Udine, no uprednostnil Sion. V 88 zápasoch 15-krát skóroval. Káder AC Le Havre vystužil 18. januára 2017.

Ertugal Ersoy figuruje v širšom kádri reprezentácie Turecka, odohral dva medzištátne zápasy. V juniorských reprezentáciách sa predstavil 65-krát. V najvyššej súťaži Turecka dostal prvú šancu 1. novembra 2014, do základnej zostavy sa prebojoval po návrate z hosťovania, požičal si ho Caykur Rizespor, v 77 stretnutiach odohraných za Boluspor štyrikrát skóroval. Le Havre posilnil 26. augusta 2019.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova