Le Mans

Tridsaťtriročný Stephane Vincent patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Dokáže zahrať na pozícii ofenzívneho stredopoliara i v útoku. Prvú hernú prax získal ako hráč AS Saint Etienne na hosťovaní v US Raon-l’Étape, neskôr si ho požičal aj Gueugnon. Ďalšie futbalové kroky robil v Cannes, hrával aj za Rouen, Martigues a Boulogne. Pred sezónou 2016/17 posilnil Le Mans FC.

Yohann Thuram vyhráva boj o miesto v bráne s Jeremym Aymesom. Je bratrancom Lilliana Thurama, rovnako rozbiehal kariéru v Monaku. Debutoval 29. novembra 2008, veľa šancí nedostal, prednosť dostávali Flavio Roma a Stephane Ruffier. V júni 2010 odišiel na hosťovanie do Tours, keď sa prepracoval na brankársku jednotku, podpísal prestupové lístky. So Standardom Liége vybojoval Belgický pohár 2015/16. Na súčasné pôsobisko prišiel z Le Havre. Dvakrát reprezentoval Guadeloupe.

Yann Boé-Kane je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Profesionálom sa stal vo Vannes, 9. januára 2015 prestúpil z Auxerre do Ergotelisu. Strávil tam šesť mesiacov, v júni 2015 posilnil nováčika druhej francúzskej ligy – Red Star Paríž. Pred príchodom do Le Mans FC odohral 100 zápasov za AC Ajaccio.

Dvadsaťtriročný Alois Confais je súčasťou základnej zostavy. Je odchovancom Troyes AC, v rezervnom tíme nastúpil na 59 duelov, 65-krát sa predstavil v A-mužstve. Dres Le Mans FC oblieka od 24. novembra 2018. Stredopoliar, ktorý je platný najmä v defenzíve, zozbieral osem štartov v juniorských národných výberoch Francúzska.

Pilierom obrany je 30-ročný Alexandre Vardin. Narodil sa v Guadeloupe, začínal v rezerve Stade Malhebre Caen, zaznamenal 75 štartov a jeden gól. Pričinil sa o postup US Queville do finále Francúzskeho pohára 2011/12. Ďalším jeho pôsobiskom bol US Boulogne, v rokoch 2013 až 2016 bol oporou Sedanu.

Pierre Lemonnier vyrastal v mládežníckej akadémii Stade Rennes, ešte ako dorastenca ho z obrancu preškolili na stredopoliara, za rezervu nastúpil na 48 duelov, ďalšími jeho zamestnávateľmi bol Dijon B a US Granville. Po sezóne 2016/17 zamieril do Le Mans. S päťgólovou bilanciou odohral 62 stretnutí.

Alternatívou do obrany je 29-ročný Dorian Leveque. V US Bolougne hrával za rezervu i za A-mužstvo, pomohol mu prestup do Guingampu. Tréner Jocelyn Gourvennec mu dôveroval, v 115 vystúpeniach štyrikrát skóroval, pomohol k triumfu vo Francúzskom pohári 2013/14. Legionárčenie v FC PAOK Solún mu nevyšlo.

Franck Julienne dvakrát reprezentoval Francúzsko osemnásťročných. Prvú registračku mu vystavili v Rennes, v rezerve potreboval na 12 presných zásahov 59 štartov, v ročníku 2010/11 dostal raz šancu vo francúzskej najvyššej súťaži, hosťoval v Le Havre a vo Vannes. Pôsobil aj v kluboch Lyon-Duchére, Endoume a Martigues. Pred touto sezónou ho oslovilo viacero záujemcom, vybral si Le Mans.

Yrondu Musavu-King reprezentuje Gabon, na konte má 12 medzištátnych zápasov, debutoval 23. marca 2013. Začínal v Stade Malhebre Caen, viac hrával za rezervu ako za A-mužstvo, 2. júla 2015 sa dohodol s Granadou. Do plánov trénera nezapadol, keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť rozohrať sa v Loriente. V júli 2016 prišiel ako voľný hráč do Udine. Keď si ho požičal St Gallen, získal cenné skúsenosti, absolvoval 15 duelov švajčiarskej najvyššej súťaže. V januári 2019 prestúpil do US Boulogne, 6. augusta 2019 posilnil Le Mans FC.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova