Leeds

Bailey Peacock-Farrel je prvou voľbou medzi tri žrde tímu z Elland Road. Prvý profesionálny zápas odchytal na súčasnom pôsobisku, 5. apríla 2016 v súboji s QPR. Deviateho júla 2017 podpísal finančne navýšený kontrakt. Celkovo nastúpil na 24 duelov druhej najvyššej anglickej súťaže. Dvadsaťjedenročný rodák z Anglicka bojuje o miesto v základnej zostave Severného Írska, na konte má štyri medzištátne zápasy.

Kapitánom trojnásobného anglického šampióna je Liam Cooper. Najlepšie sa cíti na stopérovi, schopný je dobre zahrať aj na ľavom kraji obrany. Vyrastal v juniorských celkoch Hullu, tu aj v A-mužstve 26. augusta 2008 odohral prvý profesionálny zápas. Hosťoval v Carlisle, v Huddersfielde, aj do Chesterfieldu bol najprv požičaný, keď sa uplatnil, prestúpil. Dres Leedsu oblieka od 13. augusta 2014.

Miesto v útoku má isté 26-ročný Ezgjan Alioski. Pred príchodom do Leedsu hrával iba vo Švajčiarsku. Začínal v rezerve Young Boys Bern, pokračoval v Schaffhausene. V Lugane v 50 ligových zápasoch nastrieľal 19 gólov. V macedónskom národnom výbere má bilanciu 23 stretnutí a štyri presné zásahy. Leeds posilnil 13. júla 2017.

Pablo Hernandez sa predstavil na Pohári konfederácií FIFA 2009, za Španielsko nastúpil na štyri duely. Prvé futbalové kroky robil v Cádize a v Getafe, zviditeľnil sa vo Valencii, šestnástimi gólmi v 116 ligových zápasoch, v pohárovej Európe potreboval na sedem zápisov do streleckej listiny 33 vystúpení. V augustovom prestupovom termíne roku 2012 prepisovala Swansea jeho príchodom klubový rekord, transfer sa uskutočnil za 5,5 milióna libier. Ofenzívny stredopoliar prišiel 2. augusta 2016, z katarského klubu Al Arabi.

Tridsaťročný Gaetano Berardi nastúpil na 20 zápasov za Švajčiarsko do 21 rokov, v A-mužstve odohral jeden zápas. Použiteľný je na oboch krajoch obrany i na pozícii stopéra. Začínal 105 zápasmi za Bresciu, 12. januára 2012 prestúpil do Sampdorie Janov. Chcel ho tam Giuseppe Iachini, ktorý ho viedol v Brescii. V ročníku 2012/13 bojoval o miesto v zostave s Lorenzom de Silvestrim, zaznamenal 21 vystúpení v najvyššej súťaži, keď prebral mužstvo Siniša Mihajlovič, ocitol sa na vedľajšej koľaji. Dres Leedsu oblieka od 19. júla 2014.

Ofenzívny univerzál Patrick Bamford sa v FC Chelsea nepresadil, zápasové skúsenosti naberal na hosťovaniach. V treťoligovom Milton Keynes Dons potreboval na 18 gólov 37 vystúpení, v FC Middlesbrough mu pomohlo k oceneniu najlepší hráč druhej ligy 2014/15 17 gólov. V januári 2017 do FC Middlesbrough prestúpil. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol pred začiatkom tejto sezóny. Má nos na góly, v gólovej príležitosti sa nezvykne mýliť. Zdobí ho priamočiarosť, rýchlosť. Zaujíma sa o neho Martin O’Neill, tréner Írska.

Barry Douglas rozbiehal kariéru v QPR a v Dundee United. Počas pôsobenia v Lechu Poznaň oslavoval v sezóne 2014/15 ligové prvenstvo, v Konyaspore dvíhal v ročníku 2016/17 nad hlavu národný pohár. V minulej sezóne bol súčasťou víťaza druhej najvyššej súťaže Wolverhamptonu. Je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií. V marci 2018 zažil premiéru v škótskom národnom výbere. Hráva na ľavej strane, v obrane alebo v zálohe.

Vysoký stopér Pontus Jansson odohral prvých päť rokov profesionálnej kariéry v Malmӧ, v ročníkoch 2010, 2013 a 2014 oslavoval ligové prvenstvo, v sedemnástich prípadoch sa predstavil v pohárovej Európe. Keď sa mu nepodarilo udomácniť sa v základnej zostave FC Turín, dohodol sa s Leedsom United, najprv na hosťovaní, potom za 3,5 milióna libier na trvalom prestupe. V reprezentácii Švédska zaznamenal 20 vystúpení.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova