Leganes

Sabin Merino je použiteľný na ľavom krídle i na pozícii zakončovateľa. Zviditeľnil sa v Athleticu Bilbao, nastúpil na 48 ligových duelov, šesťkrát skóroval, vyskúšal si atmosféru Európskej ligy. Ďalšie futbalové kroky robil v CD Leganes. V Deportive La Coruna sa uplatnil, pri vypadnutí do tretej ligy v ročníku 2019/20 bol svetlým zjavom mužstva. Estadio Municipal de Butarque sa opäť stal jeho futbalovým domovom 17. augusta 2020.

Jonathan Silva sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Figuruje v širšom kádri národného výberu Argentíny, reprezentoval dvakrát. Vyrastal v Estudiantes, profesionálom sa stal v roku 2011, nastúpil na 54 ligových duelov. V drese Sportingu Lisabon absolvoval 21 stretnutí najvyššej súťaže Portugalska, v ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Portugalský pohár, 13-krát dostal šancu v zápase pohárovej Európy, požičali si ho Boca Juniors a AS Rím. V júli 2018 prišiel do CD Leganes na hosťovanie, keď sa mu podarilo nahradiť Diega Rica, podpísal prestupové lístky.

Roberto Rosales je pre mužstvo najcennejší na pravej strane obrany, použiteľný je aj na pravej strane zálohy. Je odchovancom FC Caracas, v máji 2007 uspel na skúške v Gente. V ročníku 2009/10 pomohol k pohárovému prvenstvu, v 72 dueloch najvyššej súťaže Belgicka sa päťkrát tešil z gólu. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. V Twente Enschede mal istotu základnej zostavy. Holandský pohár vybojoval v sezóne 2010/11, nastúpil na 118 ligových stretnutí, 31-krát dostal šancu v pohárovej Európe. Malaga ho kúpila 9. júla 2014. Odohral 136 zápasov španielskej ligy, požičal si ho Espanyol Barcelona. So súčasným zamestnávateľom sa dohodol 24. júla 2019. V národnom výbere Venezuely zažil premiéru 28. marca 2007 v súboji s Novým Zélandom, reprezentoval 80-krát.

Stopér Rodrigo Tarin dostáva čoraz viac príležitostí. Zakladá si na tvrdosti a na taktickej discipline, v defenzívnom súboji je prakticky neprekonateľný. Do útočnej činnosti sa nezapája. V juniorských výberoch Španielska zozbieral 24 vystúpení. Zdokonaľoval sa juniorských tímoch Valencie a Barcelony, za rezervu katalánskeho veľkoklubu nastúpil na 50 stretnutí. Pre CD Leganes sa upísal 27. júna 2018.

Alternatívou do brány je 36-ročný Ivan Cuellar. V Atleticu Madrid odchytal v rezervnom tíme 17 stretnutí, osemkrát sa predstavil v A-mužstve, vtedy bol zranený Leo Franco. Keď si ho požičal Eibar, absolvoval 38 štartov. Darilo sa mu v Sportingu Gijón, odohral 199 stretnutí. V júli 2017 vystužil káder CD Leganes. Je sedemnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Borja Baston dokáže podržať loptu v blízkosti pokutového územia súpera, ale aj obísť protihráča. Má nos na góly. Pomôže aj pri defenzívnej činnosti. V Atleticu Madrid hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Murcia, Huesca, Deportivo La Coruna, Zaragoza a Eibar. Do Swansea prestúpil za 15,5 milióna libier, transfer sa uskutočnil 11. augusta 2016. V 18 zápasoch Premier League sa raz strelecky presadil, v 19 dueloch druhej ligy nastrieľal šesť gólov. Keď vypadol zo základnej zostavy, prikývol na hosťovania v Malage a v Deportive Alaves. Na súčasné pôsobisko prišiel 6. septembra 2020, potom čo mu Aston Villa dala výpoveď. V juniorských reprezentáciách Španielska potreboval na 18 presných zásahov 27 vystúpení. Talent zdedil, jeho otec bol tiež profesionálnym futbalistom.

Dvadsaťročný Unai Bustinoza je držiteľom kapitánskej pásky. Kariéru rozbiehal v Basconii a v Bilbau Athletic, v Athleticu Bilbao sa neuplatnil, no získal cenné skúsenosti na hosťovaní v CD Leganes. Osemnásteho júla 2018 sa stal hráčom klubu, celkovo v 115 zápasoch dosiahol dva góly. Hráva na pravej strane obrany.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova