Livingston

Dolly Menga hráva za Angolu, debutoval 15. novembra 2014 v súboji s Gabunom, na konte má 10 medzištátnych zápasov. Začínal na hosťovaní v Sint-Truiden ako hráč Standardu Liége, zviditeľnil sa pôsobením v Lierse. V Brage stačilo jeho futbalové umenie iba na rezervný tím, cenné skúsenosti získal na hosťovaniach v tímoch Tondela, Hapoel Tel Aviv a Ashdod. S Livingstonom sa na spolupráci dohodol začiatkom tejto sezóny.

Liam Kelly je jednoznačnou prvou voľbou medzi tri žrde. Rodák z Glasgowa zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Škótska 21 štartov. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Rangers FC, v A-tíme sa nepresadil, prvé skúsenosti ako profesionál získal, keď hosťoval v East Fife. Aj do Livingstonu bol najprv požičaný, hráčom klubu sa stal v júni 2018.

Vysoký stopér Declan Gallagher v Celticu Glasgow uplatnenie nenašiel, rozohrával sa na hosťovaní v FC Stanraer. Deviateho augusta 2011 prestúpil do Clyde, v 25 zápasoch sa dvakrát strelecky presadil, ďalšie futbalové kroky robil v FC Dundee, nastúpil na 60 duelov. V júli 2014 posilnil Livingston. Pričinil sa o prvenstvo v tretej najvyššej súťaži v ročníku 2016/17, v 118 zápasoch päťkrát skóroval.

Steve Lawson je osemnásobným reprezentantom Toga, najcennejší dres prvýkrát obliekol 2. septembra 2017 pri výhre s Nigerom. Začínal v nižších súťažiach Francúzska, potom za švajčiarsky Le Mont odohral 17 stretnutí. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Neuchatel Xamax. V Livingstone pôsobí od augusta 2018. Najplatnejší je na pravej strane obrany.

Alternatívou do útoku je skúsený 35-ročný Lee Miller. Začínal vo Falkirku, s bilanciou 61 stretnutí a 27 presných zásahov. V júli 2003 prestúpil za 0,3 milióna libier do Bristolu City. V 49 zápasoch osemkrát skóroval, po hosťovaní v Heart of Midlothian sa upísal pre Dundee United. V Aberdeene bol neodmysliteľnou súčasťou úvodnej jedenástky, na 29 gólov v škótskej najvyššej súťaži potreboval 119 zápasov, prepracoval sa do národného výberu Škótska. Reprezentoval trikrát. V FC Middlesbrough sa nepresadil, naopak, v Carlisle a vo Falkirku sa mu darilo.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí Alan Lithgow. Profesionálom sa stal v Heart of Midlothian, pravidelne hrávať začal v Clyde, v 76 zápasoch osemkrát skóroval. Dobré služby odvádzal pre Dumbarton v rokoch 2011 až 2013, nosil aj dresy klubov Ayr United, Stenhousemuir a Airdrieonians. Livingston ho zamestnáva od 16. mája 2016.

Dvadsaťtriročný obranca Craig Halkett vykonáva kapitánske povinnosti. Je odchovancom a veľkým fanúšikom Rangers FC. V A-mužstve sa neuplatnil, hernú prax naberal na hosťovaniach v Clyde a v Berwicku. V kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od januára 2016. V 106 zápasoch dosiahol 12-gólový nástrel, pri víťazstve v tretej najvyššej súťaži v sezóne 2016/17 patril k najlepším. O jeho služby sa intenzívne zaujíma Heart of Midlothian.

Chris Erskine podpísal prvú profesionálnu zmluvu začiatkom sezóny 2009/10, sté vystúpenie za Partick Thistle si spestril dvoma gólmi pri víťazstve na pôde Queen of the South. V Dundee United si prvýkrát vyskúšal najvyššiu súťaž, odohral 57 duelov, osemkrát skóroval, potom sa vrátil do Particku Thistle. V ročníku 2017/18 ho vyhodnotili za najlepšieho hráča klubu. Štadión Almondvale je jeho futbalovým domovom od januára 2019.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova