Logrones

Lídrom mužstva je 32-ročný Inaki Saenz. Skvelý je v strede zálohy, dokáže zahrať aj na ľavej strane obrany. Vyrastal v Zaragoze, na prvom pôsobisku v Calahorre odohral s 11-gólovou bilanciou 67 stretnutí. Keď prvýkrát nosil dres UD Logrones, zaznamenal 126 vystúpení. V Racingu Santander patril medzi opory, o jeho mieste v základnej zostave sa nepochybovalo. V Deportive Alavés sa nepresadil, kariéru reštartoval v Tenerife. Do UD Logrones sa vrátil 13. januára 2019.

Alternatívou do zálohy je 30-ročný Damian Petcoff. Boca Juniors je klub, kde si osvojil základy futbalovej abecedy, profesionálom sa stal v Betise Sevilla, v rezervnom tíme odohral 85 duelov, dvakrát skóroval. V kariére pokračoval v B-mužstve Córdoby. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Eldense, Marbella, Valencia B, Badajoz a Gimnastic Tarragona. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 31. januára 2020.

Stredopoliar Andy Rodriguez si zakladá na stopercentnej ofenzíve, svoje miesto na ihrisku si zastane aj pri obrannej činnosti mužstva. Je odchovancom Realu Madrid, v C-mužstve nastúpil na 95 stretnutí, 13-krát sa strelecky presadil. Piateho augusta 2012 prestúpil do Levante. V rezervnom tíme potreboval na 20 presných zásahov 74 štartov. Pekné štyri sezóny prežil v Ponferradine, dosiahol 130 štartov a 16 gólov. Estadio Las Guanas je jeho futbalovým domovom od 3. júla 2018. K postupu do druhej najvyššej súťaže Španielska v ročníku 2019/20 pomohol 11 gólmi.

Roberto Santamaria bojuje s Robertom Minom o miesto v bráne. Vyrastal v Osasune, v B-mužstve zaznamenal 40 štartov. V UD Las Palmas začínal v rezervnom tíme, potom za A-mužstvo nastúpil na 55 stretnutí. V Girone nahradil Alberta Jorqueru, odchytal 54 stretnutí. Dobré služby odvádzal pre Ponferradinu, potom sa vrátil do Osasuny, odohral 22 ligových duelov. Opäť nosil dres Ponferradiny, ďalšími jeho pôsobiskami boli Mallorca, Reus, Huesca a Rayo Vallecano. UD Logrones posilnil 1. septembra 2020. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Španielska.

Najnovšou akvizíciu je krídelník Rajiv van La Parra, 36-násobný juniorský reprezentant Holandska. Je odchovancom Feyenoordu Rotterdam, profesionálom sa stal v Caen, v rezervnom tíme nastúpil na 13 duelov, v A-mužstve na 16. Po neúspešnej skúške v AZ Alkmaar posilnil Heerenveen. Získal cenné skúsenosti v Európskej lige, v najvyššej súťaži Holandska dostal šancu 82-krát, nastrieľal 14 gólov. V drese Wolverhamptonu odohral 53 druholigových stretnutí, požičali si ho Brighton a Huddersfield, neskôr do Huddersfieldu prestúpil. Pri postupe do Premier League v ročníku 2016/17 patril medzi opory. V CZ Belehrad sa nepresadil. Jeho príbuznými sú Royston Drenthe a Georginio Wijnaldum.

Dvadsaťdeväťročný obranca Alex Perez patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. V Getafe hrával oveľa viac za rezervu ako za A-mužstvo, chodil po hosťovaniach, požičali si ho Huesca, Levski Sofia a Recreativo Huelva. Ďalšie futbalové kroky robil v FC North Carolina, do dobrej formy sa rozohral vo Valladolide. V Sportingu Gijón mal isté miesto v základnej zostave, absolvoval 58 štartov. V Arminii Bielefeld uplatnenie nenašiel. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 14. augusta 2020.

Jon Errasti je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Keď hrával za San Sebastián, stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, nastúpil na 92 duelov. V júni 2012 prestúp do SD Eibar, kde sa zviditeľnil. Prispel k druholigovému triumfu 2013/14, odohral 92 zápasov. Vyskúšal si futbal v Taliansku, v Spezii sa presadil. V Alcorcone nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval pravidelne. Po krátkom pôsobení v poľskom klube Erana Toruň sa vrátil do Španielska, dohodol sa s UD Logrones.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova