Lokomotiv Plovdiv

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný Miloš Petrovič. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Jeho silnou zbraňou je defenzívny súboj. Vychovali ho Radnički Niš, debutoval v ročníku 2007/08, v sezóne 2012/13 sa zabudoval do základnej zostavy. Nastúpil na 202 ligových stretnutí, trikrát sa strelecky presadil. Počas prvého pôsobenia v Lokomotive Plovdiv odohral 61 stretnutí ligy, dvakrát pomohol v prvenstvu v Bulharskom pohári, odohral šesť zápasov Európskej ligy. Ďalšie futbalové kroky robil v Xanthi FC, vrátil sa 13. júla 2021.

Dimitar Iliev je držiiteľom kapitánskej pásky. Dokáže zahrať v útoku a aj na pozícii ofenzívneho stredného záložníka. V Lokomotive Plovdiv rozbiehal kariéru, v novembri 2004 neuspel na skúške v FC Chelsea, v 73 zápasoch 14-krát skóroval. V januári 2010 prestúpil do CSKA Sofia. Miesto v úvodnej jedenástke si nevybojoval, nastúpil na päť ligových duelov, požičali si ho Minyor Pernik a Pirin Blagoevgrad. Montana a Lokomotiv Plovdiv boli jeho ďalšími zamestnávateľmi. Presadil sa v zahraničí, vo Wisle Plock strávil tri sezóny, s 11-gólovou bilanciou odohral 90 zápasov, dobré služby odvádzal pre Podbeskidzie Bielsko-Biala. Šestnásteho júla 2018 sa opäť dohodol s Lokomotivom Plovdiv. Na 35 ligových gólov potreboval 87 štartov. Plovdivský rodák 10-krát reprezentoval Bulharsko, strelil dva góly, premiéru zažil 26. februára 2020 v súboji s Bieloruskom.

Tridsaťpäťročný Ilko Pirgov dostáva v bráne viac šancí ako Nemec Lukas Raeder. Výkonmi v FK Pirin Blagoevgrad si vyslúžil prestup do CSKA Sofia, kde odchytal 11 duelov najvyššej súťaže Bulharska. Krátko pôsobil v rumunskom klube Otopeni. Keď chytával za Varnu, bol jednoznačnou prvou voľbou medzi tri žrde, zaznamenal 76 štartov. Získal prvé skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy. Darilo sa mu v Litexe Loveč, potom sa vrátil do Varny, pred príchodom na súčasné pôsobisko ho zamestnávala Stara Zagora. Raz sa predstavil v bulharskej dvadsaťjednotke.

Krídelník Birsent Karagaren je 12- násobným reprezentantom Bulharska, prvýkrát obliekol najcennejší dres 11. októbra 2019 v súboji s Moldavskom. Prvú registračku mu vystavili v FC Asenovets, Shumen a Etar 1924 sú kluby, v ktorých pokračoval v kariére. Keď hrával za FK Vereya Stara Zagora, na 23 gólov potreboval 28 štartov. Počas prvého pôsobenia v Lokomotive Plovdiv zaznamenal 62 vystúpení a deväť gólov. Darilo sa mu v FC Dunav Ruse. Pred ročníkom 2018/19 sa do Lokomotivu Plovdiv vrátil. Dvakrát vybojoval Bulharský pohár. V 91 dueloch ligy sa 14-krát strelecky presadil.

Parvizdzhon Umarbayev je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Reprezentuje Tadžikstan, v 29 medzištátnych zápasoch sa šesťkrát tešil z gólu. V Rubine Kazaň prešiel mládežníckou akadémiou, v A-mužstve sa neuplatnil, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v FC Neftekhimik Nizhnekamsk. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Khimik Dzerhinsk a Istiklol. V júni 2016 prišiel do Lokomotivu Plovdiv, zaznamenal 136 vystúpení a osem gólov.

Obranca Anton Craciun zozbieral v juniorských národných výberoch Moldavska 14 vystúpení, v A-mužstve debutoval 14. novembra 2019, na konte má štyri medzištátne zápasy. V Zimbru Kišiňov hrával viac za rezervný tím ako za profesionálny tím, nastúpil na 11 duelov ligy. V Sheriffe Tiraspol stačili jeho schopnosti iba na B-mužstvo. Pravidelne sa začal objavovať na ihrisku počas pôsobenia v Milsami Orhei. Po dobrých výkonoch v FC Universitatea Kluž si jeho služby zabezpečil Honved Budapešť. Do základnej zostavy sa zabudovať nedokázal. V Lokomotive Plovdiv je na hosťovaní.

Dôležitou súčasťou mužstva je 26-ročný útočník Georgi Minchev. Vychoval ho Litex Loveč, v 22 ligových dueloch štyrikrát skóroval. V CSKA Sofia sa nepresadil. Tsarsko Selo je klub, kde sa zviditeľnil. Sedemnásteho februára 2017 prišiel na hosťovanie, neskôr podpísal prestupové lístky. Celkovo na 40 gólov potreboval 87 štartov. Povýšili ho na kapitána. Stadion Lokomotiv je jeho futbalovým domovom od leta 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova