Lokomotiv Sofia

Plamen Krachunov bol niekoľkokrát nominovaný do bulharskej reprezentácie, no najcennejší dres neobliekol. Vychovala ho Maritsa Plovdiv, v profesionálnom zápase debutoval ako 18-ročný, nastúpil na 81 stretnutí druhej a tretej bulharskej ligy. V Lokomotive Plovdiv sa rozohral do formy, ktorá mu vyniesla prestup do CSKA Sofia, transfer sa uzavrel 16. augusta 2011. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, s trojgólovou bilanciou odohral 47 ligových duelov. Po krátkom pôsobení v Lokomotive Plovdiv sa do CSKA Sofia vrátil a absolvoval 12 vystúpení v lige. Legionárčenie v FC St Johnstone mu nevyšlo podľa predstáv. Dobré služby odvádzal pre Ethnikos Achna. Sandeczja Nowy Sacz, Stomil Olstyn a Zaglebie Sosnowiecz boli jeho ďalšími zamestnávateľmi. Po návrate do Bulharska hrával za Etar Veliko Tarnovo, s Lokomotivom Sofia sa dohodol pred týmto súťažným ročníkom.

Octavio je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Jeho rodiskom je Rio de Janeiro. Profesionálom sa stal v Botafogu, nastúpil na 22 ligových duelov, chodil po hosťovaniach, požičali si ho ABC, Fiorentina, Tupi a Volta Redonda. V lete 2017 posilnil Beerschot, v Belgicku sa zviditeľnil, urobil si dobré futbalové meno. Ďalšie futbalové kroky robil v AD Perilima. Stara Zagora bola jeho prvým pôsobiskom v Bulharsku, v 35 ligových dueloch sa štyrikrát zapísal do listiny strelcov. Stadion Lokomotiv je jeho futbalovým domovom od 4. augusta 2021. Nadštandardná je jeho strela zo strednej vzdialenosti.

Michi Orachev dokáže zahrať na ľavej strane obrany a aj na ľavom krídle. Vychoval ho Pirin Blagoevgrad, ešte ako dorastenec prestúpil do Levski Sofia. V apríli 2014 sa prvýkrát predstavil v lige. Spočiatku mu bol silnou konkurenciou Ricardo Nunes, neskôr sa zapracoval do základnej zostavy, absolvoval 49 ligových vystúpení. Po hosťovaní v Lokomotive Sofia posilnil Septemvri Sofia. Ďalším jeho pôsobiskom bol Holzwickeder SC. Do Lokomotivu Sofia sa vrátil 16. júna 2019. V 46 stretnutiach sa raz strelecky presadil. V dvadsaťjednotke Bulharska dostal šancu sedemkrát.

Aleksandar Lyubenov je prvou voľbou medzi tri žrde. Bol kapitánom Bulharska na ME 2014 devätnásťročných. Je odchovancom Levski Sofia, keď prvýkrát obliekal dres tohto klubu, odchytal dva ligové duely. Hosťoval v FC Septemvri Simitli. V kariére pokračoval ako hráč Lokomotivu Plovdiv na hosťovaní v Lokomotive Sofia, zaznamenal 26 štartov. Po návrate do Levski Sofia sa v lige dvakrát dostal na ihrisko, požičali si ho Botev Vratsa a Lokomotiv Sofia. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Hebar. Štvornásobný bulharský majster si opäť zabezpečil jeho služby 15. júna 2021.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 31-ročný stopér Giorgos Katsikas. V Iraklis FC prešiel mládežníckou akadémiou, po návrate z hosťovania v FC Olympiakos Volos dostával prvé šance v lige, nastúpil na 14 stretnutí. Keď hrával za PAOK Solún, nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často, absolvoval 40 ligových zápasov. Legionárčenie v Twente Enschede mu príliš nevyšlo, miesto v základnej zostave si nevybojoval. V Esbjergu si vyskúšal dánsku ligu. Do Dinama Bukurešť prišiel 28. júna 2017. S trojgólovou bilanciou odohral 41 ligových duelov. V Diname Brest zotrval iba krátko. Je deväťnásobným juniorským reprezentantom Grécka.

Dvadsaťsedemročný Aleksandar Aleksandrov sa najlepšie cíti na krídle. Vychoval ho Minyor Pernik, absolvoval sedem vystúpení. Cenné skúsenosti nadobudol počas pôsobenia v Slavii Sofia. Keď ho druhýkrát zamestnával Minyor Perniyk, odohral so šesťgólovou bilanciou 24 stretnutí, čo znamenalo prestup do CSKA Sofia. V ročníku 2015/16 dvíhal nad hlavu Bulharský pohár, v 18 stretnutiach ligy štyrikrát oslavoval gól. Potom hrával za Neftochimic Burgas. V rokoch 2017 až 2018 obliekal dres Lokomotivu Sofia, po pôsobení v FC Dunav Ruse sa sem vrátil a v 61 vystúpeniach nastrieľal 17 gólov.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova