Magdeburg

Jason Ceka je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Má rýchle nohy, je dobrý v hre jeden na jedného, nadštandardná je jeho strela. Rodák z Essenu napriek tomu nemá isté miesto v základnej zostave. Magdeburg posilnil v júni 2021. V 20 dueloch sa štyrikrát zapísal do streleckej listiny. Vyrastal v Schalke, v rezervnom tíme potreboval na 20 presných zásahov 70 štartov. Raz reprezentoval nemeckú osemnástku.

Dominik Reimann je prvou voľbou medzi tri žrde. V Borussii Dortmund prešiel mládežníckou akadémiou, v rezervnom tíme odchytal 35 stretnutí. V máji 2018 ho angažoval Holstein Kiel. V troch sezónach zozbieral 15 štartov. Pred touto sezónou si jeho služby zabezpečil Magdeburg. Štrnásťkrát dostal šancu v juniorských národných výberoch Nemecka.

Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar Baris Atik je dôležitou súčasťou mužstva. Je rýchly a priebojný, dokáže obísť protihráča, dobre bráni. Vychoval ho Hoffenheim, v rezervnom tíme odohral s 18-gólovou bilanciou 74 stretnutí, trikrát dostal šancu v najvyššej súťaži Nemecka, požičali si ho Sturm Graz, Kaiserslautern a Darmstadt. Do dobrej formy sa rozohral v Dyname Drážďany, v 49 druholigových dueloch dosiahol šesť presných zásahov. Na súčasnom pôsobisku sa mu strelecky darí. Je trojnásobným juniorským reprezentantom Turecka.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 32-ročný Alexander Bittroff. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany, pri plnení si defenzívnych povinností je stopercentný, dokáže aj nebezpečne naútočiť. Je odchovancom FC Energie Cottbus. Začínal v rezerve, potom v A-mužstve absolvoval 132 duelov. Vo FSV Frankfurt nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. Dobré služby odvádzal pre Chemnitzer FC. Magdeburg ho získal z KFC Uerdingen, kde strávil tri sezóny.

Oporou mužstva je 27-ročný stredopoliar Conor Krempicki. Nemec s poľským pôvodom vyniká v defenzívnom súboji, zdobia ho sila a bojovnosť. Zdokonaľoval sa v Schalke, v Hoffenheime sa stal profesionálom, hrával za rezervný tím. Viktoria Kolín a Bonner SC sú miesta, kde robil ďalšie futbalové kroky. V KFC Uerdingen bol stabilnou súčasťou úvodnej jedenástky, absolvoval tu dve sezóny. K najlepším patril aj v MSV Duisburg. Po sezóne 2020/21 sa dohodol s Magdeburgom.

Záložník Amara Conde má isté miesto v úvodnej jedenástke. V juniorských národných reprezentáciách Nemecka dosiahol 33 štartov. Vyrastal v Leverkusene, profesionálom sa stal vo Wolfsburgu, v rezervnom tíme nastúpil na 40 duelov, keď si ho požičal Kiel, získal cenné skúsenosti. Rot-Weiss Essen je klub, kde sa rozohral do solídnej formy, v 58 dueloch sa štyrikrát strelecky presadil. Pred touto sezónou si zabezpečil jeho služby Magdeburg.

Obranca Tobias Müller je držiteľom kapitánskej pásky. Je silný v defenzívnom súboji, vyniká v taktickej discipline. V FC Nӧttingen mu vystavili prvú registračku, v SC Freiburg II pokračoval v kariére. Keď hrával za Hallescher FC, rozohral sa do dobrej formy. V Magdeburgu odohral so štvorgólovou bilanciou 64 stretnutí.

Alternatívou do útoku je 26-ročný Luka Sliškovič, dvojnásobný juniorský reprezentant Švajčiarska. V Luzerne hrával iba za rezervný tím, na 28 presných zásahov potreboval 44 štartov, požičali si ho FC Biel-Bienne a Winterthur. Keď prestúpil do FC Winterthur, v 99 dueloch nastrieľal 31 gólov. Magdeburg si zabezpečil jeho služby 3. augusta 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova