Mannheim

Najnebezpečnejším útočníkom je 24-ročný Dominik Martinovič. V juniorských reprezentáciách Nemecka a Chorvátska potreboval na osem gólov deväť štartov. V mládežníckej akadémii Bayernu Mníchov strávil tri roky, v Lipsku sa stal profesionálom, jeho schopnosti stačili iba na rezervný tím, v 23 dueloch sa sedemkrát strelecky presadil. Wehen Wiesbaden a Sonnenhof Grossaspah boli jeho ďalšími pôsobiskami. Do Mannheimu prišiel pred ročníkom 2020/21. Je rýchly a priebojný, má dobrú strelu.

Jesper Verlaat futbalový talent dedil, je synom Franka Verlaata. Dokáže obsadiť pozície obrancu i defenzívneho stredopoliara. Na ihrisku má veľký prehľad, diriguje celú obranu. Vychovali ho Brémy, v rezervnom tíme odohral 79 stretnutí. V SV Sandhausen sa rozohral do solídnej formy, absolvoval tu dve sezóny, zaznamenal 32 štartov. V júli 2020 vystužil káder súčasného zamestnávateľa.

Mohamed Gouaida sa najlepšie cíti na pozícii krídelníka. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, má rýchle nohy, ide príkladom v bojovnosti a v nasadení. Figuruje v širšom kádri národného výberu Tuniska, na konte má tri medzištátne zápasy. Dres SC Freiburg II obliekol 39-krát, strelil štyri góly. V Hamburgu hrával viac za rezervu ako za A-mužstvo, v najvyššej súťaži Nemecka sa mu v 11 zápasoch skórovať nepodarilo, požičali si ho Karlsruhe a St. Gallen. V Sandhausene sa do základnej zostavy zapracovať nedokázal. Prvého júla 2019 sa dohodol s Mannheimom.

Marco Höger patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom, je použiteľný v zálohe a aj na pravej strane obrany. Je silný v defenzívnom súboji, má cit pre prihrávku, má schopnosti lídra. Vychodil mládežnícku akadémiu Alemannie Aachen, začínal v rezerve, potom v A-mužstve potreboval na sedem gólov 43 vystúpení. V Schalke sa vypracoval na prvotriedneho hráča. V pohárovej Európe nastúpil na 30 stretnutí, v lige dosiahol 88 štartov a sedem gólov. Pred príchodom na súčasné pôsobisko odvádzal dobré služby pre Kolín.

Tridsaťšesťročný Marc Schnatterer je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Má isté miesto v základnej zostave. Je špecialistom na zahrávanie priamych a rohových kopov. Kariéru rozbiehal v SGV Freiberg, s bilanciou 69 vystúpení a 14 presných zásahov. V rezerve Karlsruhe sa predstavil 37-krát. V 1. FC Heidenheim absolvoval 13 sezón, na 113 gólov potreboval 434 duelov. Za ročník 2011/12 preberal cenu pre najlepšieho hráča nemeckej tretej ligy, prispel k postupu do druhej ligy v sezóne 2013/14. Carl-Benz Stadion je jeho futbalovým domovom od 1. júla 2021.

Rýchlonohý Niklas Sommer je prvou voľbou na pravú stranu obrany. V Norimbergu prešiel mládežníckou akadémiou, profesionálom sa stal v rezervnom tíme VfB Stuttgart, odohral 34 duelov, gól nestrelil. V SG Sonnenhof Grossaspah pokračoval v kariére. V DAC Dunajská Streda okúsil najvyššiu súťaž Slovenska, absolvoval 12 vystúpení. Mannheim ho získal pred týmto ročníkom. Je štvornásobným juniorským reprezentantom Nemecka.

Dvadsaťsedemročný obranca Marcel Seegert je držiteľom kapitánskej pásky. Vychoval ho Mainz, v rezervne dostal šancu 12-krát. Keď prvýkrát hrával za Waldhof Mannheim, nastúpil na 99 stretnutí, nastrieľal 14 gólov. Prvého júla 2017 posilnil Sandhausen. Absolvoval dve sezóny, odohral 12 duelov druhej najvyššej súťaže Nemecka. Do Mannheimu sa vrátil v januári 2019. V 69 zápasoch sa päťkrát tešil z gólu. Raz dostal šancu v nemeckej sedemnástke.

Patrick Glӧckner má k dispozícii široký káder, jeho dôležitou súčasťou je Anton Donkor. Dokáže zahrať na ľavej strane zálohy i obrany. Je odchovancom VfL Wolfsburg, cenné skúsenosti získal, keď si po požičala juniorka FC Everton. V rezerve Wolfsburgu dosiahol 18 vystúpení, po hosťovaní v Hanse Rostock ho angažovala Jena, v 29 dueloch strelil dva góly. Do Mannheimu prišiel 26. júla 2020. Je sedemnásobný juniorský reprezentant Nemecka.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova