Maritimo Funchal

Amir Abedzadeh futbalový talent zdedil, jeho otcom je Ahmad Reza Abedzadeh, brankár, 79-násobný iránsky reprezentant. Youth Persepolis Academy je miesto, kde dostal futbalové základy, profesionálom sa stal v USA, v LA Blues. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Persepolis B. V FC Rah Anan na jeho napredovanie dohliadal jeho otec, tréner brankárov. Prvým jeho pôsobiskom v Portugalsku bolo Barreirense. S Maritimom Funchal sa dohodol 23. januára 2017. Je prvou voľbou medzi tri žrde. Figuruje širšom kádri iránskej reprezentácie, odchytal štyri medzištátne zápasy, premiéru zažil 19. mája 2018 v súboji s Uzbekistanom.

Na pozícii zakončovateľa nastupuje Rodrigo Pinho, Brazílčan, ktorý sa narodil v Nemecku, kde hrával futbal jeho otec Nando. Začínal v Brazílii, v kluboch Bangu, Cabofriense a Madureira. V Brage hrával za rezervu i na A-mužstvo, v 13 ligových vystúpeniach sa raz strelecky presadil, keď si ho požičal Nacional Funchal, získal cenné skúsenosti. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 92 štartov a 24 gólov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný Jorge Correa, stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Jeho prvým zamestnávateľom bol Velez Sarsfield, po návrate z hosťovania v CA Defensores sa pravidelne začal objavovať na ihrisku, hoci prednosť na jeho poste dostával Hector Canteros. Jeho prvé futbalové kroky usmerňoval tréner Jose Oscar Flores. V 63 dueloch ligy deväťkrát skóroval. Často ho trápili zranenia. Estadio do Maritimo je jeho futbalovým domovom od 31. januára 2018.

Alternatívou do útoku je 25-ročný Ali Alipour. Zviditeľnil sa v iránskych juniorských národných výberoch, na 11 gólov potreboval iba 12 štartov. V A-mužstve debutoval v marci 2017, v troch dueloch neskóroval. Sang Ahan Bafg a Rah Ahan sú kluby, kde rozbiehal kariéru, dobré služby odvádzal pre Persepolis, zaznamenal 154 vystúpení a 56 gólov. Dres Maritima Funchal oblieka od 28. septembra 2020.

Dvadsaťsedemročný útočník Joel Tagueu šesťkrát reprezentoval Kamerun. Vyrastal v Londrine, kde sa aj stal profesionálom, v kariére pokračoval v Coritibe. Šestnásteho decembra 2014 sa dohodol s Cruzeirom. V 15 ligových dueloch iba raz skóroval, požičali si ho Santos, Botafogo a Avai. V Maritime Funchal od 8. januára 2018 hosťoval, 7. augusta 2020 podpísal prestupové lístky.

René sa najlepšie cíti v strede obrany. Začínal ako hráč Gremia na hosťovaní v Kawasaki Frontale, odohral sedem duelov najvyššej súťaže Japonska. Počas pôsobenia v Zestafoni prispel k druhému ligovému miestu v sezóne 2013/14, v rámci Gruzínska menil klubovú adresu 1. januára 2015, angažovalo ho Dinamo Tbilisi. Zaslúžil sa o majstrovský titul 2015/16. Vitoria, Atletico Goianiense a Parana sú kluby, ktorých dres obliekal po návrate do Brazílie. Súčasný zamestnávateľ si zabezpečil jeho služby 10. januára 2019.

Stefano Beltrame je použiteľný v útoku i na pozícii ofenzívneho stredopoliara. V juniorských národných výberoch Talianska so sedemgólovou bilanciou 20 duelov. Do Juventusu Turín prišiel z Novary, v A-mužstve sa nepresadil, požičali si ho Bari, Modena, Pro Vercelli, Pordenone, Den Bosch, Go Ahead Eagles, potom hrával v juniorke Juventusu. Vyskúšal si futbal v Bulharsku, pôsobil v CSKA Sofia, 17. decembra 2020 dal výpoveď, o mesiac neskôr posilnil Maritimo Funchal.

Marcelo Hermes nastupuje na ľavej strane obrany. V Gremiu prešiel mládežníckou akadémiou, absolvoval 34 ligových štartov. V Benfice Lisabon svoje kvality nepotvrdil. Kariéru reštartoval v Cruzeiru, darilo sa mu v Goias Esporte Clube. V kádri Maritima Funchal figuruje od 23. augusta 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova