Mazatlan

Alternatívou do stredu obrany je 32-ročný Nestor Vidrio. Môže sa pochváliť zlatou medailou z olympiády v Londýne. Vychoval ho Atlas, prvú šancu v lige mu poskytol tréner Miguel Angel Brindisi, nastúpil na 84 stretnutí. V Pachuce nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Darilo sa mu v Guadalajare, absolvoval 55 ligových vystúpení, požičali si ho Sinaloa, Juarez a Cimarrones de Sorona. Universidad de Guadalajara je klub, kde robil ďalšie futbalové kroky. Na súčasné pôsobisko prišiel z Puebly.

Lorenzo Reyes sa najlepšie cíti v strede zálohy. Radšej bráni ako útočí. Jeho rodiskom je Santiago, v CD Huachipato rozbiehal kariéru. Raz sa stal ligovým majstrom. Trinásteho júna 2013 ho angažoval Betis Sevilla. Nastúpil na 58 duelov, vydarilo sa mu hosťovanie v Almerii. Majstrom Čile sa stal aj počas pôsobenia v Clube Universidad de Chile. Keď hrával za Atlas FC, o jeho mieste v základnej zostave sa nepochybovalo. Desaťkrát reprezentoval Čile.

Útočník Camilo Sanvezzo sa zviditeľnil na Malte, počas pôsobenia v Qormi FC potreboval na 24 gólov iba 22 zápasov. V Gyeongnham FC nedal o sebe výraznejšie počuť. Presadil sa v Major League Soccer, v ročníku 2013 sa umiestnil v ideálnej jedenástke súťaže. Hrával za Vancouver Whitecaps, dosiahol bilanciu 92 zápasov a 39 presných zásahov. Stal sa najväčším odchodom z kanadského klubu, 17. januára 2014 ho angažovalo Queretaro, oslovil ho aj Rosenborg. V 118 zápasoch najvyššej súťaže Mexika nastrieľal 53 gólov. Mazatlan ho získal z Tijuany. Má nos na góly, nadštandardná je jeho strela, silný je v súbojoch jeden na jedného.

Dôležitou súčasťou mužstva je 34-ročný Jesus Zavala. V CF Monterrey začínal ako útočník, Victor Manuel Vucetich ho preškolil na záložníka. So 17-gólovou bilanciou nastúpil na 250 ligových duelov. Pomohol k dvom majstrovským titulom a k trom triumfom v Lige majstrov. Puebla ho angažovala v januári 2019. Absolvoval 40 ligových duelov. Na súčasné pôsobisko prišiel z FC Juarez. V reprezentácii Mexika mu poskytol prvé šancu Jose Manuel de la Torre. Vyhral Gold Cup 2011. Na konte má 31 medzištátnych zápasov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí stredopoliar Mario Osuna. Začínal v Dorados de Sinaloa, v 95 dueloch dosiahol sedem presných zásahov. Hneď po príchode do Queretara sa zaradil k oporám, absolvoval 108 duelov najvyššej súťaže Mexika, päťkrát skóroval, pričinil sa o druhé miesto v lige v ročníku 2014/15. Tri sezóny strávil v Morelii. Trojnásobný reprezentant Mexika posilnil Pueblu pred sezónou 2020/21.

Veľké predkoklady stať sa prvotriednym obrancom má 22-ročný Nico Diaz. Pochádza z futbalovej rodiny, jeho otec Italo Diaz bol futbalovým profesionálom, jeho brat Paulo Diaz hráva za River Plate. Kondične je vynikajúco pripravený, v osobnom súboji je prakticky neprekonateľný, má rýchle nohy, samozrejmosťou je u neho stopercentné nasadenie. Dokáže sa presadiť aj v pokutovom území súpera. Začínal v CD Palestino, v Morelii sa neuplatnil. V októbri 2020 zažil premiéru v národnom výbere Čile.

Giovanni Augusto má isté miesto v úvodnej jedenástke. Tridsaťjedenročný stredopoliar má rýchle nohy, na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, dokáže sa presadiť pri útočení, cenný je pri bránení. Je odchovancom Atletica Mineiro, nastúpil na 45 ligových duelov, požičali si ho Nautico, Gremio Barureri, Cricuima, ABC a Figueirense. V Corinthians sa uplatnil, bol súčasťou kolektívu, ktorý vybojoval v ročníku 2017 majstrovský titul. Hrával aj za Vasco da Gama, Goias a Coritibu, Mazatlan je jeho prvým pôsobiskom v zahraničí.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova