Mechelen

Ústrednou postavou defenzívy je 35-ročný stopér Arjan Swinkels. Je odchovancom Tilburgu, v najvyššej súťaži Holandska debutoval 18. septembra 2005, k udomácneniu sa v základnej zostave mu pomohlo zranenie Delana Hilla, v 158 dueloch sa 13-krát strelecky presadil. Počas pôsobenia v Lierse sa vážne zranil. Ďalšími jeho klubmi boli Roda Kerkrade a Beerschot Wilrijk. Mechelen ho angažoval 1. júla 2018.

Obranca Sheldon Bateau reprezentuje Trinidad a Tobago, s trojgólovou bilanciou odohral 34 medzištátnych zápasov. Začínal v rodnej krajine, v klube San Juan Jablotech. Trinásteho septembra 2012 prestúpil do Mechelenu. Nastúpil na 79 duelov belgickej ligy. V Samare najprv hosťoval, neskôr sa stal hráčom klubu. Vyskúšal si aj Kazachstan, hrával za Kairat, v Nórsku nosil dres Sarpsborgu. Do Mechelenu sa vrátil 22. júla 2019.

Onur Kaya má isté miesto v základnej zostave, najlepšie sa cíti na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Zdokonaľoval sa v mládežníckej akadémii Anderlechtu, profesionálom sa stal vo Vitesse Arnhem. V 76 ligových vystúpeniach sedemkrát skóroval. V rokoch 2010 až 2014 obliekal dres Sportingu Charleroi, zaznamenal 100 štartov a 10 presných zásahov. Ďalším jeho pôsobiskom bol Lokeren, dobré služby odvádzal pre Zulte Waregem. V sezóne 2016/17 dvíhal nad hlavu Belgický pohár, v 131 dueloch nastrieľal 12 gólov. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Belgicka.

Igor de Camargo sa narodil v Brazílii, v januári 2009 mu udelili občianstvo Belgicka, na konte má deväť medzištátnych zápasov. Zviditeľnil sa dvoma majstrovskými titulmi v Standarde Liége, z ligového prvenstva sa tešil v ročníkoch 2007/08 a 2008/09. V dobrej forme ho zastihlo aj pôsobenie v Nemecku, hrával za Borussiu Mӧnchengladbach. V júli 2013 sa vrátil do Standardu Liége, spočiatku vysedával na lavičke, prednosť dostávali Michy Batshuayi a Imoh Ezekiel, neskôr začal dávať góly. S APOEL-om Nikózia sa dvakrát stal ligovým šampiónom. Víťaz PVP zo sezóny 1987/88 si jeho služby zabezpečil 1. júla 2018.

Yannick Thoelen vyhráva súboj o miesto v bráne s Bramom Castrom. Prvú registračku mu vystavili v KFC Verbroedering Geel, počas prvého pôsobenia v Mechelene nedal o sebe výraznejšie počuť. Za Lommel odchytal 130 duelov. Pred návratom do Mechelenu v Gente nastúpil na 19 stretnutí.

Jeho rodiskom je Sao Paulo, hráva na ľavej strane obrany. Lucas Bijker vyrastal v SC Cambuur, v novembri 2011 absolvoval prvý profesionálny zápas. V 85 dueloch neskóroval, do listiny strelcov sa mu nepodarilo zapísať ani v 63 zápasoch odohraných za Heerenveen a v 22 zápasoch odohraných za Cambuur. Je dvojnásobným reprezentantom Holandska vo vekovej kategórii do 21 rokov.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 25-ročný Nikola Storm. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckej akadémii Clubu Bruggy, debut v profesionálnom zápase si odkrútil pri ligovom víťazstve s Mechelenom, nastúpil na 34 stretnutí, v ročníku 2014/15 sa pričinil o druhé miesto v lige a víťazstvo v Belgickom pohári, požičali si ho Zulte Waregem a Leuven. V Mechelene pôsobí od 1. júla 2018.

Gustav Engvall odštartoval kariéru v Färjestadens GoIF, v IFK Gӧteborg sa prepracoval do švédskeho národného výberu, reprezentoval dvakrát. V Bristole City sa nedokázal udomácniť v úvodnej jedenástke, hosťoval v Djurgardens IF a v IFK Gӧteborg. S Mechelenom sa dohodol 29. júna 2018.

Alternatívou na ľavú stranu zálohy je 28-ročný rodák z Wilrijku Geoffry Hairemans. Začínal v Antverpách, potom legionárčil v holandskom klube De Graafschap. Ďalšími jeho klubmi boli Lierse, KV Turnhout a Heist. Pred sezónou 2015/16 sa vrátil do Royalu Antverpy, nastúpil na 113 duelov, 12-krát skóroval. Druhého septembra 2019 posilnil Mechelen.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova